Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.08.2016, 22:42   #1
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 9 s
Domyślnie navroad moto 2

yo

wlasnie skonczylem instalowac na motocyklu klienta trzecia juz taka nawigacje:

http://navroad.com/product/moto-2/

win ce 6.0

mysle ze to to samo co to z przed paru lat

http://www.motogen.pl/Goclever-Rider...stow,3690.html

tam tez byl win 6.0 i wygladaja niemal identycznie choc identyczne nie sa. roznia sie szczegolami konstrukcyjnymi i w sieci znalazlem negatywne opinie na temat zbyt delikatnego przycisku power ktory sie zapada/niszczy - do tego w starym bylo duze SD a tu jest male ktore trudno wyjac. taka pierdola a irytuje.

poszla automapa, igo, garmin i map factor navigator. sygnal lapie szybko. czy jest stabilna nie wiem. trzeba pytac uzytkownikow.

moge napisac tak, ze baska z gocleverem przejechala dziesiatki tysiecy km w trudnych warunkach i nie zglasza usterek, grzes zrobil juz z 15 tys km w tym troche w ofie, drugi grzes nieco mniej ale tez po terenie, trzeci grzes z 20 tys tylko po szosie. teraz zalozylem kolejny. o ile larkow at35 ktore montowalem pozegnalem 80 procent o tyle to cos do mnie jeszcze nie wrocilo. nie wiem czy to najlepsze z mozliwych rozwiazan - ale co wiem to napisalem bo w sieci malo informacji o tym urzadzeniu. w rekach robi nieco lepsze wrazenie niz Lark ale wiadomo ze firma na G czy na T to nie jest i zalatuje ryzem + kontrast ekranu z przed 10 lat.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 07.08.2016 o 23:03
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2016, 23:34   #2
płock1964
Cały czas się uczy
 
płock1964's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Płock
Posty: 123
Motocykl: Varadero
Przebieg: 50000
płock1964 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 18 godz 33 min 51 s
Domyślnie

Ze cztery lata temu kupiłem to badziewie do auta. Dlaczego Navroad ? - ma tzw. aktywny uchwyt, z którego w łatwy sposób można wyjąć urządzenie i iść załatwiać sprawy. Po powrocie wkładamy urządzenie w uchwyt i navi odpala w tym samym miejscu. Tyle teoria - w praktyce nie było tak różowo. Po wyjęciu z pudełka pierwsze wrażenie - cudo panie po prostu. Sama navi bardzo płaska, coś 6 - 7 mm. Naokoło aluminiowa ramka - no po prostu aż się chce wziąć do ręki.
Navi kupiłem bez mapy, miała być odblokowana. Pierwszy zgrzyt - po włożeniu mapamap bydlę się zbuntowało. Przez serwis tele próbowaliśmy zmusić ją do pracy. Nie dało się i navi pojechała do serwisu razem z mapą. Po powrocie zaczęła działać, ale wyjęcie i włożenie navi w uchwyt zawieszało mapę. Trzeba było restartować. Po ok. pół roku po pół godz. pracy zaczyna wyświetlać system error i trzeba ją resetować. Po powrocie z serwisu przez krótki czas jest dobrze, potem wyjęcie i odłożenie na 5 min. wyłącza navi. Znowu serwis, wymiana baterii i znowu po miesiącu po jakiejś godz. pracy ekran rozmywa się w wielokolorową plamę. Po resecie po godzinie znowu to samo. Mimo że urządzenie było jeszcze na gwarancji, pieprznąłem do szuflady i leży do dziś. W aucie jeździ jakieś za stówę i wszystko gra.
Podsumowując - jeśli to na moto jest tak samo dobre jak te moje do auta, to życzę cierpliwości.
płock1964 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2016, 00:21   #3
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 9 s
Domyślnie

oki doki. uzywales tego urzadzenia ktore opisalem czy innego urzadzenia brandowanego jako navroad? jezeli innego to mysle ze na oczy sie nie widzialy. nazwa to tylko nadruk na kupowanej od przypadkowego producenta nawigacji. oczywiscie poziom zakupow takiej firmy swiadczy o niej jak najgorzej.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2016, 21:20   #4
płock1964
Cały czas się uczy
 
płock1964's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Płock
Posty: 123
Motocykl: Varadero
Przebieg: 50000
płock1964 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 18 godz 33 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
oki doki. uzywales tego urzadzenia ktore opisalem czy innego urzadzenia brandowanego jako navroad? jezeli innego to mysle ze na oczy sie nie widzialy. nazwa to tylko nadruk na kupowanej od przypadkowego producenta nawigacji. oczywiscie poziom zakupow takiej firmy swiadczy o niej jak najgorzej.
Może z mojego posta wprost nie wynikało, ale oczywiście chodzi o samochodowe urządzenie marki NavRoad - tu jakiś typ + oznaczenie 2S na końcu. Wyjątkowy szajs.

Tego, którego opis zamieściłeś nie miałem w ręku. I "zachęcony" osobistymi doświadczeniami miał nie będę.

Co faktu nie zmienia, że może to być zupełnie inny poziom i może pracować bez zastrzeżeń. Ale ja uważam, że jak już raz się sparzyłem, to będę dmuchał na zimne.

Oczywiście każdy jest kowalem swego losu i panem swego konta.

Ostatnio edytowane przez płock1964 : 08.08.2016 o 21:25
płock1964 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2016, 21:52   #5
vtwin90
 
vtwin90's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Żory
Posty: 224
Motocykl: RD07
vtwin90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał płock1964 Zobacz post
Może z mojego posta wprost nie wynikało, ale oczywiście chodzi o samochodowe urządzenie marki NavRoad - tu jakiś typ + oznaczenie 2S na końcu. Wyjątkowy szajs.

Tego, którego opis zamieściłeś nie miałem w ręku. I "zachęcony" osobistymi doświadczeniami miał nie będę.

Co faktu nie zmienia, że może to być zupełnie inny poziom i może pracować bez zastrzeżeń. Ale ja uważam, że jak już raz się sparzyłem, to będę dmuchał na zimne.

Oczywiście każdy jest kowalem swego losu i panem swego konta.
Używam NavRoad NR46 i działa już 4 rok nawet w moto http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8757&page=12 musiałeś trafić na bubel pechozol
__________________
CZ 350>Jawa 350 TS2x Honda CBR 1000F sc21 jedna wersja Huricane > Suzuki GSXR 750W 94'> Suzuki TL 1000S>Yamaha R1 99'> Suzuki TL 1000R > Honda Africa Twin 750 RD07a> Yamaha XT 1200 Z Super Tenere
vtwin90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2016, 11:39   #6
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 9 s
Domyślnie

Uzytkownicy zglaszaja mi taki problem - nawigacja a wlasciwie przetwornica 12-5 rozladowuje przez nocakumulator. Takze jak podlaczac to nie na stale do aku tylko przez przekaznik albo za kluczykiem.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
buty off road rafał k Archiwum 18 17.03.2014 13:21
R1 -off road Wojtek_K Kwestie różne, ale podróżne. 6 10.11.2010 00:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.