Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.03.2018, 13:30   #11
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 7 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
(...)
Nie chodzi o atrakcje, sponsorów, kapele czy zajebiste trasy, chodzi o chęć spotkania/poznania przy ognisku.
(...)
A powiedz mi - Ty, jako stary forumowicz - co zrobiłeś np. w kwestii zapoznania 'młodych' z resztą ekipy na zlocie lub zapoznania się z młodymi forumowiczami?

Zwykle dostaje się identyfikator z ksywą, ale kto go nosi? Skąd ci biedni ludzie mają wiedzieć z kim rozmawiają? Nie każdy też jest na tyle śmiały, żeby zacząć rozmowę lub podejść do grupki (które się od razu tworzą) ludzi, którzy widać, że bawią się dobrze wyłącznie w swoim towarzystwie wzajemnej adoracji nie dopuszczając nikogo do siebie, tworząc tym samym dystans.

Na którymś ze zlotów TCP (lata świetlne temu), za wpisowe każdy otrzymywał kamizelkę odblaskową ze swoją ksywą na piersi napisaną tak, jak brzmi jego login na forum. Podchodzisz do kogoś i od razu wiesz z kim rozmawiasz, wiesz z kim na forum wymieniłaś parę zdań, itd. Może to jest rozwiązanie?

Ktoś, kto w dobrej wierze przyjechał na zlot m. in. w celu właśnie poznania ludzi, wydał kasę to wyjeżdża z niego zdegustowany. Bo o ile przyjęcie w 'recepcji' jest spoko to później rób se chłopie, co chcesz. Nie znasz nikogo to sobie poznaj. Tak to mniej więcej wygląda. I nie mówię tu tylko o Afrykańskich spotkaniach.

Oczywiście jest to tylko moja, subiektywna ocena.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 13:35   #12
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Smile

nie pedałów tylko gejów...
Misza kupiłem Africa nie Gs

Ja bym wpadł ale w środku lasu gdzieś bo cholera głupie pomysły jednak nie wychodzą z głowy łatwo


A brakuje mi jak przyjechałeś do Kłodzka i pół nocy mopla naprawiałeś zapalając go i gasząc to były czasy
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 13:38   #13
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Najlepiej integruje wspólna jazda, jak 95% zlotu w sobotę jest najebana od rana to już w tych grupkach będą najebani do niedzieli
Jeśli będzie wiosenna Biała to chętnie zrobię lajtowego offa ponownie, może pojedzie więcej osób niż na jesiennej
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 13:51   #14
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 7 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bicio Zobacz post
Najlepiej integruje wspólna jazda, jak 95% zlotu w sobotę jest najebana od rana to już w tych grupkach będą najebani do niedzieli
Jeśli będzie wiosenna Biała to chętnie zrobię lajtowego offa ponownie, może pojedzie więcej osób niż na jesiennej
Jak Bicio mówi, że off będzie lajtowy to i tak należy się obawiać
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 13:56   #15
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Novy, ja jestem tak samo gościem na spotkaniu w Białej jak inni i pamiętam kilka godzin w piątek po południu, następnie pamięć powoli powraca w niedzielny poranek i tak od 2006 ( chyba ) roku kiedy była pierwsza Biała.

Ale, kiedy organizowaliśmy Radocynę, Wapienne, to witaliśmy każdego gościa bo tak jest rola organizatorów. Nawet identyfikatorów nie było bo płonące ognicho i wspólna jazda po krzaczoarch, było tym co zastępowało identyfikator i bardziej integrowało. Obecnie nie ma możliwości jazdy na moto po BN, więc spotkania w tym miejscu nie mają sensu, baa nawet schronisko w Radocynie przestało istnieć i to chyba jest znak że czasy się zmieniły. Po drugie spotkań organizowanych przez nas było tyle że nie poczuwamy się do ponownej inicjatywy w tym kierunku . Czas na nowych/młodych, w przeciwnym razie wszystko umrze jeśli nie będzie spotkań, wirtualne znajomości są do dupy.

Padła kiedyś propozycja z moje strony, że jeśli chcielibyście pojeździć jak za starych czasów u nas w BN. Mogę zorganizować spotkanie w RO z super jazdą, miejscówką w górach i wszystkim czego Czarnuch może chcieć. Jak zwykle zabrakło chętnych bo za daleko, bo za zimno, bo będzie lało, bo...............
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 14:02   #16
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Mogę zaproponować, że na wiosennym rozpoczęciu też mogę rozebrać i złożyć silnik, odpalać motura pół nocy a rano wyciągnać gluta z gaźnika. Przy tym show była chyba fajna interakcja, wódeczka zamiast aku...
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 14:11   #17
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
(...)Zwykle dostaje się identyfikator z ksywą, ale kto go nosi? Skąd ci biedni ludzie mają wiedzieć z kim rozmawiają? Nie każdy też jest na tyle śmiały, żeby zacząć rozmowę lub podejść do grupki (które się od razu tworzą) ludzi(...)

Oczywiście jest to tylko moja, subiektywna ocena.
To może jako taki nowy dorzucę dwa zdania. Rzeczywiście kwestia zapoznawania się z ludźmi na zlotach jest często problematyczna prawdopodobnie zwykle przez nieśmiałość po stronie nowej osoby ale też brak rozpoznawalności i łączenia ksywek z paszczami w realu Pojechałem na IZI Meeting w zeszłym roku, chociaż kilka osób mi to odradzało (głównym zarzutem były jakieś kwasy na linii organizatorzy - początkowa idea związana z osobą Iziego i komercjalizacja tych spotkań. Uznałem, że chcę wyrobić własną opinię więc zebrałem się, ruszyłem z Łodzi i po zrobieniu sporej pętli (kto by jechał po prostej) dotarłem póżnym wieczorem na miejsce.

Rozpoznawalność zagwarantował mi mój motocykl, nie da się ukryć że to bardzo pomogło w nawiązaniu pierwszych relacji. A już powitanie ze strony takiego jednego ślązaka z FAT słowami >nie sądziłem że na TYM tutaj dojedziesz< pozwoliło szybko przełamać lody. Potem jakoś tak wyszło, że siedziałem głownie z ludźmi z zagranicy więc pomysł poznania FATowego towarzystwa bliżej rozmył się na tym spotkaniu już niemal do końca. Co zapewne było też winą moją ponieważ mogłem do tego przyłożyć się mocniej.

Poprawiłem się w Białej na jesień, tak mi się przynajmniej wydaje. Udało się spędzić miłe chwilę (w mojej opinii przynajmniej) na rozmowach z organizatorami, świetnie bawiłem się na kajakach, namiotowe pogaduchy też całkiem udane... Jedyne co u mnie w tej chwili zdecydowanie kuleje, to brak motocykla którym mógłbym dotrzymać wam kroku na wyjazdach w teren. Pewnie się to zmieni ale na razie musi być jak jest i należy cieszyć się że nie ma gorzej.

Z Białej mailem za to smutną refleksję, już po powrocie i po pierwszych dyskusjach jesiennych na forum, że faktycznie nie poznałem osób które chciałem poznać i które paradoksalnie chciały ze mną pogadać ale... nie mogliśmy się rozpoznać nawzajem, a nie przyszło do głowy aby zawczasu jakoś się umówić. Wyszło to przede wszystkim jak wrzuciłem fotki do wglądu i okazało się, że staliśmy dwa kroki od siebie, a nie zamieniliśmy ani słowa.

Podsumowując szybkie wypociny rzeczywiście dla kogoś spoza środowiska początki mogą być trudne. Identyfikatory są mało przydatne w tej sytuacji - raczej trudno łapać kogoś za niego żeby doczytać z kim ma się do czynienia. Idea koszulek jest bardzo fajna. Słowo daję, że na kolejne spotkanie sam wydrukuję sobie takową z ksywką, logo FAT i może czymś jeszcze.
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 14:20   #18
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Ogólnie na dużych spędach jest z tym problem.
Jedyne rozwiązanie to w recepcji chłopaki piszą każdemu nick na czole markerem
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 16:47   #19
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 1 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
A powiedz mi - Ty, jako stary forumowicz - co zrobiłeś np. w kwestii zapoznania 'młodych' z resztą ekipy na zlocie lub zapoznania się z młodymi forumowiczami?

Zwykle dostaje się identyfikator z ksywą, ale kto go nosi? Skąd ci biedni ludzie mają wiedzieć z kim rozmawiają? Nie każdy też jest na tyle śmiały, żeby zacząć rozmowę lub podejść do grupki (które się od razu tworzą) ludzi, którzy widać, że bawią się dobrze wyłącznie w swoim towarzystwie wzajemnej adoracji nie dopuszczając nikogo do siebie, tworząc tym samym dystans.

Na którymś ze zlotów TCP (lata świetlne temu), za wpisowe każdy otrzymywał kamizelkę odblaskową ze swoją ksywą na piersi napisaną tak, jak brzmi jego login na forum. Podchodzisz do kogoś i od razu wiesz z kim rozmawiasz, wiesz z kim na forum wymieniłaś parę zdań, itd. Może to jest rozwiązanie?

Ktoś, kto w dobrej wierze przyjechał na zlot m. in. w celu właśnie poznania ludzi, wydał kasę to wyjeżdża z niego zdegustowany. Bo o ile przyjęcie w 'recepcji' jest spoko to później rób se chłopie, co chcesz. Nie znasz nikogo to sobie poznaj. Tak to mniej więcej wygląda. I nie mówię tu tylko o Afrykańskich spotkaniach.

Oczywiście jest to tylko moja, subiektywna ocena.
No proszę, dorośli jesteśmy!

Czy organizator ma ze sceny przedstawiać nowych?
Za rączkę prowadzić do towarzystwa?

Serio to jest jakiś problem podejść do ludzi "Hej, można się przysiąść"?
Albo zapytać na forum "jadę na zlot z ..., ktoś chce się dołączyć"?

Dla mnie wydumany problem.

Jak zaczynałam swoją przygodę z 2oo, to nie znałam nikogo z FAT.
Ledwo jeżdżąc wybrałam się na śp. Szparagowy "Weekend z koniem" nie znając tam nikogo. I poznałam tam ludzi, których dziś uważam za swoich przyjaciół.

Zdarzyło mi się pojechać na 400-osobowy zlot, gdzie nie znałam nikogo.

Wystarczy wyciągnąć rękę.


A że pokoleniu z "2" z przodu ciężko idzie organizowanie spotkań (z małymi wyjątkami) to fakt...

PS - nie raz zdarzało mi się kogoś na IZI Meetingu łapać za identyfikator, jak mi gęba kogoś przypominała ze zdjęć
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2018, 17:00   #20
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Jak coś to już trasę narysowałem, 100km offa wokół Zalewu Sulejowskiego. W kwietniu pewnie pojadę ją przetestować, jak ktoś ma chęć się dołączyć to zapraszam. Zrobię tak żeby każdy przejechał nawet na szosówkach
Jak nie wypali rozpoczęcie to będzie na jesienną edycję
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.