Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.08.2015, 21:58   #21
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Szkoda ze zginął kolejny motocyklista.

Zastanawia mnie tylko dlaczego gdy wypadek spowoduje kierowca puszki to wiele osób tutaj już nie daje takich wyrażonych opinii... czytam wtedy: moher zajechał, dziadek wymusił i przeróżne epitety. A tu proszę podana jest informacja kto jest sprawcą wypadku i nagle
opinie ze może tak nie było, świadkowie się mylą itp. Nasi znajomi, przyjaciele też popełniają błędy i nie możemy wybielac takich zdarzeń tylko dlatego ze kogoś znamy czy lubimy bo to obłuda.
Fizolof jest offline  
Stary 29.08.2015, 22:26   #22
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 4 godz 37 min 21 s
Domyślnie

Jakie to ma teraz znaczenie? Człek nie żyje i nikt mu życia nie wróci. Czasem przyczyną mogą być setki mikrozdarzen lub milisekund. Mam nadzieję że po drugiej stronie coś jest a on tam się dobrze bawi.
graphia jest offline  
Stary 29.08.2015, 23:57   #23
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Niech spoczywa w spokoju - życie jest nieprzewidywalne
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline  
Stary 30.08.2015, 00:13   #24
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
Zastanawia mnie tylko dlaczego gdy wypadek spowoduje kierowca puszki to wiele osób tutaj już nie daje takich wyrażonych opinii... czytam wtedy: moher zajechał, dziadek wymusił i przeróżne epitety. A tu proszę podana jest informacja kto jest sprawcą wypadku i nagle
opinie ze może tak nie było, świadkowie się mylą itp. Nasi znajomi, przyjaciele też popełniają błędy i nie możemy wybielac takich zdarzeń tylko dlatego ze kogoś znamy czy lubimy bo to obłuda.
Nie kolego tylko zwróć uwagę np. na przytoczony stronę wcześniej wątek z Gorzowa, gdzie dziunia wyjechała z parkingu przed 2 lub 3 motocykle. Jakie jest ostatnie zdanie artykułu? 'trwa dokładne ustalanie przyczyn zdarzenia'. Bo tak właśnie jest, że jak motocykl bierze udział to szukają dziury w całym.
W tym wypadku pod Barczewem nie do końca jest 'ustalone co było dokładną przyczyną zdarzenia'.

Nie ma co wycieczkować. Sambor dobrze napisał - uważać na siebie. Cały czas. 2o nie wybaczają.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline  
Stary 31.08.2015, 09:15   #25
PiotrVN
 
PiotrVN's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD04
Przebieg: 136000
PiotrVN jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 23 min 2 s
Domyślnie

czy ma znaczenie ..... myśl;ę iż odpowiedz " dlaczego "... ma znaczenie bo może pomóc temu jednemu który zapomniał iż doświadczenie to nie tarcza obronna
__________________
PiotrVN ( 3City )

XRV 750 Africa Twin
Discovery 2.5 Td5
Christian Centaur Chapter Poland
N 54'21.175"
E 18'40.690"
PiotrVN jest offline  
Stary 31.08.2015, 22:56   #26
transalplepszy


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Brzeg
Posty: 13
Motocykl: xl700
transalplepszy jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 11 min 20 s
Domyślnie

Bylem u niego na szkoleniu. Przesympatyczny chlopak, przykro, ze odszedl tak szybko.
transalplepszy jest offline  
Stary 31.08.2015, 23:05   #27
Paweł 4x4
 
Paweł 4x4's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Warszawa / Jabłonna
Posty: 319
Motocykl: RD07a
Przebieg: 103500
Paweł 4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 19 godz 18 min 38 s
Domyślnie

On nie żyje i nikt się za Nim nie wstawi, wszyscy uczestnicy mają na kogo zwalić winę i będą się tej wersji trzymać. Nie wierzę że to On spowodował ten wypadek, niech ktoś to udowodni.
sam znam specjalistów od mechatroniki, potrafią rozwikłać większość zdarzeń na drodze tylko po zdjęciach i śladach. policja dostała nowoczesne urządzenia do rozpatrywania takich sytuacji, czy ktoś tego użył w tej sytuacji ?
w ostatnim tygodniu sam miałem dwie awaryjne sytuacje, przy niewielkich prędkościach.
kierowcy osobówek się nie przejęli, mimo że walili przez 3 pasy.

NIE WIERZĘ.
Ganiaj chłopie po niebieskich łąkach. Spokój z tobą
__________________
Spokój ważny jest.
Paweł 4x4 jest offline  
Stary 01.09.2015, 00:16   #28
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 50 min 44 s
Domyślnie

Zbyt dużo wypadków... dlaczego musimy wyprzedać czasem sam się nad tym zastanawiam bo w skali trasy po kraju to mizerna oszczędność czasu a jednak ciężko się powstrzymać i wiem to po sobie, już jakiś czas temu obiecałem sobie nie wyprzedać całych kolumn aut bo różnica V jest wtedy spora a jednak nadal mi to się zdarza. Tu nie ma jednak logiki bo w prawie 25lat na moto miałem jeden poważniejszy wypadek - sportem FZR1000 - wracając z nad morza nikogo nie wyprzedałem ! jechałem w kolumnie spokojnie zero ciśnienia pełny luz i 2-3s moją uwage odwrócił zachód słońca, auto przedemną akurat w tej sekundze gwałtownie zahamowało i już nie zdążyłem się zatrzymać, pasażerka spadła na przeciwny pas, jedeno z aut zatrzymało się kilka cm kołem od jej głowy, skończyło się to wszystko jednak dobrze....

na tym skończyła się moja przygoda ze sportowym moto, ale nie rozumiem tylko jednego wtedy jechałem jak nigdy spokojnie.. bo to co się wcześniej wyrabiało to aż prosiło się o jakiś dramat, tu nie ma logiki można tylko powiedzieć, że statystycznie jadąc wolniej i ostrożnie dojedziesz do celu, także uważajmy na siebie i innych.

w 2010 roku przejechałem całą skandynawię 2 tygodnie przepisowo bo mandaty duże - nie wyprzedziło mnie żadne auto !! na autostradzie z Oslo na prom gdzie jest 110km/h już tak i kto POLACY !!! kiedy ruszyłem z promu już w Polsce przez pierwsze km nie potrafiłem się odnaleźć na drodze totalne wyprzedzanie wszystkich przez wszystkich.

Uważajmy! bo rutyna też gubi.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 01.09.2015 o 00:26
mdxmd jest offline  
Stary 01.09.2015, 01:02   #29
walther_white


Zarejestrowany: May 2015
Posty: 133
Motocykl: RD03
walther_white jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 21 min 51 s
Domyślnie

Przykro czytać o taki sytuacjach, szkoda człowieka, bo mógł jeszcze wiele km nawinąć i wiele osób przeszkolić.

Co do wyprzedzania to czasem trafia się też wielki pech. Kiedyś z kolegą wyprzedzaliśmy ja przeszedłem a kolegi moto złapało jakąś trzęsawkę i stracił całkowicie moc. Zbliżało się wzniesienie z zakrętem na szczycie i z przeciwka pojawił się autobus. Hamować też nie miał jak bo gęsto było więc poszedł w lewą płaskiego rowu. Po tej całej sytuacji moto paliło i nie było żadnych problemów ale kolega kompletnie stracił zaufanie dla tej maszyny.

Trzeba zawsze pamiętać i być czujnym. Oby jak najmniej takich tematów...
walther_white jest offline  
Stary 01.09.2015, 09:41   #30
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 665
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 4 godz 41 min 57 s
Domyślnie

Żal człowieka, motocyklisty. Współczucia dla rodziny.
Nie oceniajmy, nie sądźmy, nie było nas tam. Stało się. Uważajmy na drodze. Szkoda życia...
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS
Kisiel jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadek śmiertelny na A4 radiolog Inne tematy 47 10.10.2015 18:53
Wypadek Evvil Inne tematy 49 24.09.2011 15:41
Kolejny wypadek......... Kazmir Inne tematy 2 20.04.2009 18:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.