Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.06.2010, 11:30   #41
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Rany, może po prostu niech ktoś uczony w tajnikach prądów kupi, rozłupie młotkiem i sprawdzi co jest w środku. Oszczędzi dużo zużytych na klepanie klawiatur i węgla spalonego na prąd do serwera :-)

Chyba, że w środku jest ampułka z kwasem który rozpuszcza tajną konstrukcję gdy ktoś zacznie manipulować.
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 12:20   #42
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Uriel, trafiłeś w "sedno tarczy" Cała ta tajemnicza otoczka jest lekko bez sensu, bo zła konkurancja może nabyć regulator drogą kupna, otworzyć i po tajemnicy

Żeby długo cieszyć sie wyłącznością w zbieraniu kokosów, należy udać się do urzędu patentowego i nowatorską konstrukcję po prostu zastrzec. Tak mi sie przynajmniej wydaje
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 14:29   #43
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 53 min 35 s
Domyślnie

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykul...rma_apart.html
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 14:53   #44
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 47 min 33 s
Domyślnie

Panowie ale test miał być.

Każdy ma prawo do własnych decyzji - jak się popsuje to się dowiemy - jak nie to nie .
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 15:20   #45
kyller


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: UK prawie pakistan :-)
Posty: 46
Motocykl: nie mam AT jeszcze
kyller jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 7 godz 47 min 23 s
Domyślnie

moje3grosze
wczesniej sie nie odzywałem bo generalnie mało sie odzywam :-)
(a na dodatek podobne rectifajery składam)
ale zgadzam sie z R2D2
1.IMVHO ten rectifajer ma klasyczna konstrukcje i tyle bo nie ma lepszej metody przy pradnicy 3-fazowej tego typu
oczywiscie zrobienie dobrego wcale nie jest proste mimo schematów krązacych w necie
2.przy regulatorze impulsowym który z pewnoscia byłby lepszy kolejna bariera jest gabaryt
kyller jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 20:43   #46
TENKU


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 8
Motocykl: RD03
TENKU jest na dystyngowanej drodze
Online: 53 min 8 s
Domyślnie

Tak jak wczoraj obiecałem witam ponownie.
Pojawiło się tyle nowych wątków, że trudno się zdecydować od czego zacząć.
Regler nie jest zbudowany na MOSFET-ach ani na IGBT. Gabarytowo i cenowo nie miało by to sensu, choć konstrukcja zapewne byłaby bardziej na czasie. Nie wiem dlaczego wszyscy kurczowo trzymają się teorii, że już nic innego nie można wymyśleć.
Skoro układ miałby działać tradycyjnie, to nie byłoby zauważalne migotanie i wachania napięcia. Kilka lat temu zrobiłem kilka egzemplarzy bazujących właśnie na tej konstrukcji. Trzymały ładowanie idealnie i nic nie migotało. Stosowałem wtedy taki sam radiator (srebrny- nie czarny). Uwierzcie mi że trójfazowy mostek Graetza 35A nagrzewał się do takiej temperatury, że potrafiły odlutować się z niego kable prądowe.
Wtedy stwierdziłem, że muszę opracować inne rozwiązanie bo z tym co już jest, jako nowy nieznany produkt nie mam szans zaistnieć na rynku. Również musiałem sobie poradzić z zabezpieczeniem konstrukcji przed ciekawskimi, ale akurat rozwiązanie tej kwestii było bardzo proste -żywica chemoutwardzalna o twardości 90 SHA.
Tak więc jak napisał ZOLTAN i URIEL ta cała otoczka tajemnicy nie jest bez sensu, bo znam wartość swojego produktu, a próby rozłożenia go na czynniki pierwsze niczego nie dadzą. Regulator można rozwiercić, rozfrezować, conajwyżej rozbić, ale razem z całą zawartościa. Myślałem już dwa lata temu o ochronie patentowej, ale jest to bardzo kosztowny i długotrwały proces i wymaga spełnienia wielu złożonych warunków. Przy tej skali produkcji jak do tej pory nie warty zachodu. Dlatego postawiłem na dobre zabezpieczenia wyrobu -to moja licencja patentowa jak na razie.
Najbardziej nurtująca prawie wszystkich jest kwestia obciążenia prądnicy. Jeżeli mój regler działałby tradycyjnie to nie bedzie robił większego spustoszenia niż oryginał -z tym zgodzą się chyba wszyscy. Nawet więc zakładając taki przypadek nie wiem skąd u was taka panika, że regulator skończy magneto itp..- co najwyżej w tym samym czasie co oryginał. Ja oczywiście będę starał się przekonać wszystkich, że tak nie jest i mój regler działa mniej brutalnie na prądnicę. Spodobała mi się wypowiedź KLANOL-a, który stwierdził, że skoro kable wychodzące z pradnicy się nie grzeją, to jak moga sie grać uzwojenia wewnatrz? -przecież mają praktycznie ten sam przekrój, a dodatkowo są w oleju.
Nie twierdzę, że moja konstrukcja działa jak nadprzewodnik , ale w zależności od motocykla, a raczej od tego jak konstruktorzy zaprojektowali w konkretnym moto wydajność prądnicy (wiadomo, że musi być trochę większa) w stosunku do zapotrzebowania w instalacji, szacuję, że niepotrzebne obciążenie (odprowadzanie do masy) może być mniejsze średnio o kilkanaście %, może więcej ?. Wszystko zależy od tego ile mocy "zbywa" w danym momencie w instalacji (najwięcej będzie zbywać przy jak najmniejszej liczbie włączonych odbiorników i wysokich obrotach silnika).
Chętnie zrobiłbym pomiary (porównanie pomiędzy reglerami), ale nie ma to sensu. Po pierwsze dlatego, że jestem elektronikiem amatorem i oprócz dwóch średniej klasy multimetrów nie posiadam specjalistycznego sprzętu pomiarowego, a po drugie jaka byłaby wiarygodność takich wyników.
Wymyśliłem natomiast sposób -mam nadzieję że trafny (tych, którzy czują temat proszę o wypowiedź) jak udowodnić to, że to jest jednak inna konstrukcja. Skoro tradycyjne rozwiązanie odprowadza nadmiar prądu do masy a moje nie, to wystarczy porównać wartośći prądów na przewodach "+" i "-" wychodzących z regulatora. W konstrukcji "ze zwieraniem" nadmiar prądu jest odprowadzany do masy (część prądu jest zamykana w obwodzie: uzwojenie prądnicy-tyrystor odprowadzający-przewód masowy, a reszta idzie na przewód plusowy), czyli na przewodzie "-" będzie zawsze większa wartość niż na przewodzie "+". W mojej konstrukcji obydwa wskazania powinny być niemal identyczne.
Podobnie jak zasada działania bezpiecznika różnicowo-prądowego w instalacji 220V.
Myślę, że moja teoria jest słuszna?
Na koniec jeszcze jedno zdanie do KYLLERA. Dlaczego jesteś przekonany, że mój regler to z pewnością tradycyjna konstrukcja. Czy uważasz, że już wszystko co można było zostało wymyślone. Skąd więc się biorą co roku na całym świecie setki nowych pomysłów, patentów, wynalazków? Jak ktoś kiedyś powiedział "myślenie ma przyszłość"
pozdrawiam
TENKU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 21:50   #47
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TENKU Zobacz post
Skoro tradycyjne rozwiązanie odprowadza nadmiar prądu do masy a moje nie, to wystarczy porównać wartośći prądów na przewodach "+" i "-" wychodzących z regulatora. W konstrukcji "ze zwieraniem" nadmiar prądu jest odprowadzany do masy (część prądu jest zamykana w obwodzie: uzwojenie prądnicy-tyrystor odprowadzający-przewód masowy, a reszta idzie na przewód plusowy), czyli na przewodzie "-" będzie zawsze większa wartość niż na przewodzie "+". W mojej konstrukcji obydwa wskazania powinny być niemal identyczne.
Podobnie jak zasada działania bezpiecznika różnicowo-prądowego w instalacji 220V.
Myślę, że moja teoria jest słuszna?
Sławek,
Wejdę w buty zainteresowanych - szczególnie tych dla których cytowana wypowiedź może nie być jasna. Proszę o jaśniej, bo uważam, że zrozumienie metody sprawdzenia czy regler oddaje do masy czy nie, jest odpowiedzią na jedną z dwóch najdonośniej podnoszonych kwestii. Dołączam się do zaproszenia "tych którzy czują temat" aby doprecyzować kwestie definitywnego sprawdzenia, że jest to inna konstrukcja.
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 23:36   #48
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,319
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Sławek. Nie wiem jak jesteś ambitny bo Cię nie znam. Jednak ja na Twoim miejscu dawno osrałbym odbiorców z tego forum. Nikt nie zmusza nikogo do kupna Twoich reglerów. Mam nadzieję że nie zdradzisz swojej tajemnicy.

Kto zna dokładny skład chemiczny Coca Coli? Ilu ją pija na co dzień?

Dodam tylko że jestem szczęśliwym użytkownikiem Sławkowego regulatora.
Amen
__________________

Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 23:44   #49
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artuditu Zobacz post
Sławek. Nie wiem jak jesteś ambitny bo Cię nie znam. Jednak ja na Twoim miejscu dawno osrałbym odbiorców z tego forum. Nikt nie zmusza nikogo do kupna Twoich reglerów. Mam nadzieję że nie zdradzisz swojej tajemnicy.

Kto zna dokładny skład chemiczny Coca Coli? Ilu ją pija na co dzień?

Dodam tylko że jestem szczęśliwym użytkownikiem Sławkowego regulatora.
Amen
Akurat skład chemiczny coli to zna każdy z etykiety, przepisu nikt nie zna ;-)
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2010, 07:20   #50
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artuditu Zobacz post
Sławek. Nie wiem jak jesteś ambitny bo Cię nie znam. Jednak ja na Twoim miejscu dawno osrałbym odbiorców z tego forum. Nikt nie zmusza nikogo do kupna Twoich reglerów. Mam nadzieję że nie zdradzisz swojej tajemnicy.

Kto zna dokładny skład chemiczny Coca Coli? Ilu ją pija na co dzień?

Dodam tylko że jestem szczęśliwym użytkownikiem Sławkowego regulatora.
Amen
chyba nie chodzi o to aby kogoś osrywać. rzeczowa dyskusja to podstawa i za to cenię to forum. sam czytam z ciekawością. mam ten regulator i interesuje mnie nie to jak jest zbudowany ale jego nieawodność i brak ewentualnego negatywnego wpływu na instalację. na razie jestem zadowolony bo wydaje się, ze pracuje poprawnie. jeżeli ktoś zrobił pomiary i zauważył coś niepokojącego warto to wyjaśnić i obalić lub potwierdzić tezę.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chłodzenie regulatora Franz Inne tematy 2 08.03.2010 11:02
Przerobienie regulatora motomik79 Układ elektryczny i zapłonowy 14 04.05.2009 11:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.