Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.11.2021, 03:50   #41
husa521


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: KUJ-POM
Posty: 53
Motocykl: Honda CRF 300L
husa521 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 48 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sysiek300 Zobacz post
Wszystkie wpisy pomocne. Kolego Dubel skąd mam wiedzieć, ze kurtka za 700zł to do marketu? Ty rzuciłeś temat, kolega podał nazwe jakiejś firmy i już coś wiem, wklepałem w google, i po cenie i składzie - wlasciwosciach widze ogromną różnicę. Ja wiem, że bez znajomości tematu ideału nie kupie - to nie możliwe, ale drążę temat, zawsze tak robie by zminimalizować bezsensowne zakupy, wybaczcie. Z tym merino pierwsze sie spotykam ale poczytalem, zacznę od tego, bo to podstawa, takie coś mi się przyda bo dużo jezdze rowerem ale i szwedam sie zima po manowcach, upatrzyłem takie coś, wydaje mi sie ze w miare? Z opinii motocyklistów trafiłem w te linki, dobry trop?

https://www.brubeck.pl/sklep/product...IVE%20WOOL/231

https://www.brubeck.pl/sklep/product...IVE%20WOOL/201
Przeczytałem cały temat, od początku do końca, w 110% szukam tego co sysiek300, to samo mi potrzeba, latanie w koło komina, nie Ukraina, nie Rumunia, nie Bieszczady......
50% asfalt i 50% szuter albo
70% asfalt i 30% szuter,
Nie hard enduro, nie ADV tylko zwykłe szwendanie na osiołku.
Bo do tego 300L jest i żadna modyfikacja czy wymiana zawieszenia dużo tu nie da. To nigdy nie będzie rumak.
Jadę asfaltem, widzę fajną ścieżkę po prawej to wjeżdżam, jadę dalej, widzę fajny las po lewej to wjeżdżam, tym bardziej, że to mój prywatny
Chcecie z Dual sporta zrobić hard enduro.
Mało mocy? słaby zawias?... Kup EXC albo TE.
I sprawa załatwiona, ale wtedy masz serwis w mth a nie w tyś km...z 250/300L tak się nie da.
Wracając do tematu......

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Widze ze masz nowa CRF a na ciuchy chcesz wydac jak naj mniej, .
I co z tego?
Ja też mam nową CRF i nie uśmiecha mi się wydawać 2kzł albo 3kzł na spodnie i kurtkę.
Bo nie jest to mi do niczego potrzebne.
Ta, jasne, powie ktoś: zdrowie, bezpieczeństwo jest najważniejsze ale jest też przypadek, szcęście itp. albo głupi traf..
Nie jestem Olszowy, Juszczak czy Kaczmarczyk.
Ja chcę tylko polatać w koło komina.

I też mam termo brubeck i z forum dowiedziałem się, że to kupa. Ale kupa coś tam grzeje. Jak to kupa.

Ileś lat temu miałem crossa, zero butów, ochraniaczy, ortez, buzerów chyba rękawiczek też nie miałem.
Miałem kask ale pewnie teraz nie byłby zaliczany do tego aby być kaskiem.
I wiecie co... te jazdy pamiętam do dziś. A teraz: niee.... bez tego a tego to się nie da..

Proste pytanie zadał sysiek300, co kupić w miarę raz a dobrze, jakie spodnie i jaką kurtkę do takiego jeżdżenia?
Napiszę jeszcze raz: nie Ukraina, nie Rumunia, nie Bieszczady tylko latanie w koło komina. Jaśniej się nie da.
A tu dyskusja jak z millenialsem, że bez kamery cofania to nie da rady wycofać samochodem albo jak to jeździć z manualną skrzynią biegów.

Jeżeli kogoś obraziłem to trudno, sorry
husa521 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 06:17   #42
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 4 godz 22 min 45 s
Domyślnie

Zadał proste pytanie ale na proste pytania nie zawsze są proste odpowiedzi. Sorry. Tu jest masa ludzi z doświadczeniem a im więcej masz doświadczenia tym odpowiedzi na proste pytania przestają być trywialne. Po prostu tak w życiu jest. Nawet jazda wokół komina wymaga pomyślenia w co się ubrać danego dnia aby po prostu było bezpiecznie. Bo bezpieczeństwo jest związane z ochraniaczami itp ale też jest związane np z twoim komfortem termicznym. Ciężko to ująć w trzech punktach w dodatku wskazując jednoznacznie kup to, to i to. Dostajesz tu jakąś porcję wiedzy z którą, po przemyśleniu może do czegoś dojdziesz.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 07:52   #43
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,416
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 13 godz 49 min 13 s
Domyślnie

Szumne słowo "bezpieczeństwo" , to tak naprawdę w dużej mierze samopoczucie że się zrobiło krok w jego stronę.
Czy ktoś wydał tysiące , bo go na to stać, czy ktoś inny dużo mniej to szanse mają niemal identyczne.
A to za sprawą tzw zbiegu okoliczności. Pomijam komfort użytkowania bo tu mogą być różnice spore.
Nikt nie da gwarancji że jak drogo to się uda.
Takie np latanie w zbroi , to dopiero budowanie wyimaginowanego bezpieczeństwa w imię wygody i przewiewności.
Zgadzam się ze stwierdzeniem że ludzie pędzą w kierunku mody często za dużą kasę i myślą że to jest recepta na wszystko.
A jak ktoś ma ciuchy tanie to stwierdzenia że na pewno zginie no bo ma tanio.
Gdzie ten świat zmierza ?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 09:19   #44
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
...
Czy ktoś wydał tysiące , bo go na to stać, czy ktoś inny dużo mniej to szanse mają niemal identyczne.
A to za sprawą tzw zbiegu okoliczności. Pomijam komfort użytkowania bo tu mogą być różnice spore.
Nikt nie da gwarancji że jak drogo to się uda.
....A jak ktoś ma ciuchy tanie to stwierdzenia że na pewno zginie no bo ma tanio. ...
Nie Dzieju to nie tak.

Majac dobre ciuchy swiadomie zwiekszamy swoje szanse, one nie gwarantuja niesmiertelnosci a zwiekszaja szanse na mniejszy uszczerbek na zdrowiu. Tak jak warto patrzec na testy zderzeniowe aut gdzie wypierasz te w ktorym masz wieksze szanse ...

Ciuchy to glebokie zagadnienie i wiele mozna by o tym pisac. Ciuchy to bezpieczenstwo czynne i bierne np. rodzaj ochraniaczy, materialu uzytego do produkcji, konstrukcja wzmocnien itd oraz komfort termiczny, wodoszczelnosc, wentylacja czy dopasowanie do sylwetki, cechy te wplywaja na koncetracje co bezposrednio przeklada sie na bezpieczenstwo na drodze.

Kolega Husa521 niech idzie kupi co mu sie podoba bo pytanie o rady i jednoczesne pouczanie jak to bylo kiedys slabo ida w parze

PS. Tak Brubeck to gowno.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 10:33   #45
Detrytus
 
Detrytus's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: rzgów
Posty: 67
Motocykl: CRF1000
Detrytus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 18 min 36 s
Domyślnie

Jesli mogę wtrącić swoje trzy grosze, kojarzycie tego gościa z Rumunii który prowadził kanał Drive mag riders na YT? Tak, no to ten gość jeździł tylko w najlepszych ciuchach, Rukka, Klim itp, zginął w lipcu koło domu bo przywalił czołowo w auto- szkoda chłopa. Ciuchy nie pomogły. Jeśli chodzi o mnie mam aktualnie kurtke RST Adventure, kurtka jak kurtka może być, pojechałem kiedyś do sklepu motorwings w Łodzi, a sprzedawczyni mówi taka kurtka to straszny shit, zadnej jakości i wiecie co, może ma rację, ja mam to w dupie, dla mnie jest wygodna, pocę się w niej jak jest gorąco, jak pada zakładam przeciwdeszczowke, a jak chujowo trafię to w niej pewnie się zabiję. Pozdro dla kumatych, ktorzy przede wszystkim lubią jeździć.
__________________
jutro nie będzie lepiej, będzie tak samo- tylko bardziej
Detrytus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 10:50   #46
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,776
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 16 godz 7 min 4 s
Domyślnie

Co tu rozbijać na ułamki. Jak przyjdzie pech to i klatka bezpieczeństwa nie pomoże w aucie rajdowym, ale jakoś nikt bez klatki nie gania Mnie już nie raz buty, czy nakolanniki uratowały kulasy, ale nie za worek zielonych.
Racja, można latać i w samych stringach, ale jak kobyłka zrzuci i leci się w sosny, czy szoruje dupą po asfalcie to lepiej mieć na sobie cokolwiek niż nic.
Przede wszystkim myśleć. I pamiętać że fizyki się nie oszuka
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 11:35   #47
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,460
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 7 godz 2 min 42 s
Domyślnie

W koło komina jak jest min.15 na plusie to się bujam w dzinsach motocyklowych za 250zł i w używanej ruce za 150zł, buty motocyklowe lub trapery, rękawice muszą być. W temacie w co ma być ubrany motocykielista nie ma jeszcze nakazów więc co Ci pasuje, pretensje w razie W to do siebie.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 11:42   #48
TOMADYNA

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Bezrzecze
Posty: 137
Motocykl: CRF 1100 DCT
TOMADYNA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 56 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid8210 Zobacz post
Co tu rozbijać na ułamki. Jak przyjdzie pech to i klatka bezpieczeństwa nie pomoże w aucie rajdowym, ale jakoś nikt bez klatki nie gania Mnie już nie raz buty, czy nakolanniki uratowały kulasy, ale nie za worek zielonych.
Racja, można latać i w samych stringach, ale jak kobyłka zrzuci i leci się w sosny, czy szoruje dupą po asfalcie to lepiej mieć na sobie cokolwiek niż nic.
Przede wszystkim myśleć. I pamiętać że fizyki się nie oszuka
Dokładnie, jak się ma pecha to i w sidi crossfire można połamać obie kości podudzia.
TOMADYNA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 12:19   #49
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,460
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 7 godz 2 min 42 s
Domyślnie

A wracając do butów od 11lat i ponad 100kkm mam daytony , jeszcze działają i mają się dobrze. Stare przysłowie pszczół mówi ' jak żeś bidny kup se dobre '
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 14:31   #50
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,776
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 16 godz 7 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TOMADYNA Zobacz post
Dokładnie, jak się ma pecha to i w sidi crossfire można połamać obie kości podudzia.
Bez buta wysokiego poleciałoby coś slabszego niż podudzie. Czyli kostka. Ale lepiej złamać prosta sztachetę jaką jest podudzie niż stopę gdzie zawiasów jest dużo. Dochodzi wtedy często do skrętnego złamania piszczeli. Mniam
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ciuchy revit TOFAKT Ciuch Afrykańczyka 39 04.10.2015 10:51
ciuchy MACNA szynszyll Ciuch Afrykańczyka 24 13.09.2012 16:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.