Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.11.2021, 16:43   #51
Szok


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: TKI
Posty: 73
Motocykl: TA 700
Szok jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 55 min 54 s
Domyślnie

Garaż - jak mniemam, patrząc na bramę, pomimo gabarytów, "jednoosobowy"
raczej?
Szok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2021, 18:24   #52
Vidon


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Wolbrom/Kraków
Posty: 202
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Vidon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 4 godz 54 min 38 s
Domyślnie

Tempo mega, ja w podobnym okresie zacząłem, a mam dopiero stan surowy otwarty, tyle etapów i ekip w te kilka miesięcy ogarnąć to szacun i kupę szczęścia, ale plus duży dla kieszeni, bo nasza galopującą inflacja nie zapowiada dobrych czasów.

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
Vidon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 05:47   #53
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Garaż po zmianach w projekcie ma wymiary wewnętrzne szer.5,7 x dł.6,7 zaś drzwi 3,5m. Od początku założeniem było nie trzymanie w nim samochodu /jedynie awaryjnie/ a przeznaczenie go na pomieszczenie "techniczno-majsterkowiczowskie". Szkodnik lata KTM-em a jak wiadomo pomarańcza się psuje więc gdzieś trzeba to naprawiać. Dodatkowo jest cała masa niezbędnych gadżetów/zabawek typu kosiarko-traktorki, odśnieżarki, piły, rowery, skutery i inne hulajnogi a wszystko co sercu bliskie trzeba trzymać w cieple. Na jedną ze ścian garażu /co widać na zdjęciu z poprzedniej strony/ została przeniesiona infrastruktura techniczno-elektryczno-grzewcza a w miejscu projektowanej kotłowni powstało pomieszczenie gospodarcze z pralką, suszarką, zlewem i kawałkiem blatu do prasowania czy robienia zimowych wiktuałów. Co do samochodów to wczoraj poziomowałem/korytowałem miejsce pod wiatę 6x7 , które dzisiaj będzie utwardzone a sama wiata jak czas pozwoli stanie jeszcze w tym roku a najdalej wiosną kolejnego.
Ps.
Żeby oddać sprawiedliwość Szkodnikom to kwestie finansowe ogarniają głównie sami, po mojej stronie jest logistyka/organizacja i ewentualne osobiste podpieranie się łopatą. Oczywiście w bezpośrednie wykonawstwo najbardziej zaangażowany jest dwuletni wnuk-Szkodnik Junior, po którym szukanie poroznoszonych narzędzi zajmuje wszystkim ekipom przynajmniej jedną roboczogodzinę dziennie. Co do tempa to jest "pojechane"tym bardziej w obecnym czasie, gdzie wszyscy wykonawcy mają w opór roboty ale od czego są kumple i zaprzyjaźnieni wykonawcy /to nie jest moja pierwsza budowlana inwestycja a kontakty poparte litrami zniszczonych wspólnie detergentów to w tej jak i chyba w każdej innej branży podstawa
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 10:19   #54
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Gratuluję.
Modelowe podejście do zagadnienia. Miło patrzeć, jak sprawnie zamykacie temat. Mi na chacie zostały duperele a nie mam grama mocy, by skończyć.
Podziwiam!
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2021, 17:42   #55
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Elo,Paweł -zastanawiam się tylko czemu szkodnik-Łukaniu nie zaistniał jeszcze na FAT? Nie chce mu sie pisać?
pzdr
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2021, 21:21   #56
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

O kurka, gratulacje!

Jak ostatnio tu byłem to kopaliście fundamenty i drogę dojazdową tłuczniem sypaliście A to chyba było jakoś wiosną...?
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2021, 06:52   #57
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

Ładny domek kotłownia też . Ale jest porada która prędzej czy później (raczej prędzej) się przyda a wodoprowaditiel pewnie jeszcze zaglada. A mianowicie zamiast srubunku do naczynia wyrównawczego Załóż złączkę afrizo z zaworkiem i zaworkiem spustowo/odpowietrzajacym utatwi sprawę przy kontroli ciśnienia jak i wymiane samego naczynia. A druga pomocna rzecz która może jest (nie widzę na zdjęciu) pod zbiornikiem hydroforowym brak zaworka spustowego który przyda się tak samo do kontroli ciśnienia jak i wymiany membrany która nie jest wieczna. Nie żebym się czepiał - to tylko porady.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 09:39   #58
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 6 godz 54 min 58 s
Domyślnie

Gratuluję dobrego tempa realizacji. Ja jestem na etapie ukończonego zera. Docelowo do końca roku dom ma być pod dachem. Materiały na to wszystko już zamówione i chcę ruszyć z kolejnymi komponentami.
Właśnie ruszyłem z tematem okien. Można prosić trochę więcej informacji odnośnie Rehau Synego? Na chwilę obecną mam pierwszą wycenę z oknoplastu. Jak się plasują okna rehau? Jakość/cena?

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
......Dzisiaj był dzień zakupowy - zamówione okna Rehau Synego z żaluzjami podtynkowymi i jedno z systemem smart slide dla "szklanej ściany" w salonie, .....
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 19:59   #59
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Rehau Synego 80 to taka mocna czwórka z dużym plusem w kategorii okien/profili do nowoczesnych/energooszczędnych budynków. Oczywiście każdy chwali swoje i to czym handluje ale tak na szybko subiektywny ranking z netu:
https://forumbranzowe.com/ktore-ciep...u-debesto-com/
Rehau generalnie to sprawdzony produkt na dobrych komponentach /np. Roto/ ale Schuko, Veka, Aluplast, Salamander czy Kommerling też mają wielu zwolenników i produkty w kategorii "premium" . Osobiście uważam, że każde okno można montażem spierd... więc przy poszukiwaniach należy głównie brać pod uwagę jaką ekipą i doświadczeniem w tym zakresie dysponuje firma/sprzedawca.
Ps.
Wymienione marki to producenci profili okiennych, których na rynku jest pewnie max dziesięciu a nie samych okien /Oknoplast produkuje okna na bazie określonych profili - pewnie kilku różnych w zależności od modelu/ i tu też jest spory rozrzut, bo na tych samych profilach można okna produkować w garażu jak i dużej fabryce, stosować równie firmowe okucia czy też tańsze "zamienniki", dysponować własnymi ekipami montażowymi czy zajmować się tylko sprzedażą udzielając gwarancji wyłącznie na produkt a nie kompleksową obsługę - często następuje kopanie z koniem, kto spierd... producent okien czy Czesio monter. Specjalnie nie pomogę ale jeśli już miałbym coś doradzić to szukaj w swoim rejonie firmy, która działa tam od dłuższego czasu, jest w miarę rozpoznawalna na regionalnym rynku i ma swoje ekipy monterskie. Przy montażu powinieneś być i patrzyć na ręce albo zlecić nadzór innemu "szwagrowi", który coś w temacie liznął - wcale nie trzeba być ekspertem, czasami wystarczy bezpośredni nadzór inwestorski zgodnie z zasadą pańskie oko konia ... Dopytaj szczegółowo o termin realizacji bo w przypadku niektórych profili i kolorystyki poślizgi są nawet kilkumiesięczne.
Ps.II
Oczywiście uwagi odnośnie kotłowni zostały "przedyskutowane" z hydraulikiem

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 17.11.2021 o 05:17
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2021, 10:27   #60
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

IMG_20211125_075732.jpg

IMG_20211125_075855.jpg

IMG_20211125_075942.jpg

IMG_20211125_083042.jpg

IMG_20211125_083246.jpg
Powoli docieramy do mety. Zdjęcia z soboty więc na dzisiaj otoczenie budynku jest nieco bardziej "posprzątane", w środku prace też powoli dobiegają finiszu choć jest mały poślizg z realizacją zamówienia na drzwi wewnętrzne.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pompa ciepła dla szkodnika Pawel_z_Jasla Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 14 28.09.2023 22:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.