Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.02.2013, 22:04   #711
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,732
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 11 godz 41 min 28 s
Domyślnie

burdello bum bum jak mawial Franek D.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2013, 13:53   #712
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,498
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 2 godz 10 min 55 s
Domyślnie

Nowe wieści o przejęciu Huski:
Cytat:
Jedną z najbardziej elektryzujących nowinek na rynku producentów motocykli w ostatnim czasie, było ogłoszenie kontraktu dotyczącego Husqvarny. Włoska marka została sprzedana przez BMW, a kupiła ją firma należąca do zarządcy KTMa – Pierer Industrie AG. Ten fakt wzbudził oczywiście masę plotek – kilka z nich zdążyło się w ciągu ostatnich sześciu dni wyjaśnić.

Oficjalną informację prasową wypuścił KTM, zaznaczając swoją pozycję w całym przedsięwzięciu:

Cytat:
„Nowa firma Pierer Industrie AG w pełni przejęła firmę Husqvarna Motorcycles (Husqvarna Italy oraz Husqvarna US) od Grupy BMW. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy, Pierer Industrie AG oceni potencjał współpracy z Grupą KTM/Husaberg.

Wznowienie marki Husqvarna z nową gamą produktową planowane jest na międzynarodową wystawę motocyklową EICMA 2013.”
Więcej w tym temacie wnosi jednak krótki wywiad, jaki ze Stefanem Piererem przeprowadził holenderski portal Nieuwsmotor.nl. Dowiadujemy się z niego o konkretnych planach związanych z Husqvarną. Jak powiedział zarządca KTMa i jednocześnie nowy właściciel Huski:

Cytat:
„Ta marka ma cudowną historię, ale przez nieodpowiednią politykę dotyczącą gamy modelowej, trafiła na kompletnie złe tory. Chodziło przede wszystkim o sieć sprzedażową, która nie była przygotowana na dwucylindrowe modele drogowe. Pracując z Husqvarną będziemy chcieli przywrócić ją do korzeni. To oznacza, że niebawem wrócimy do motocrossu i supermoto – sportów, w których Husqvarna kiedyś dominowała. W ciągu najbliższego roku stworzymy odpowiedni motocykl, rozwinięty w specyfikacji i z charakterem typowym dla Husqvarny.”
Stefan Pierer wspomniał też o sposobie kierowania Huską:

Cytat:
„W kwestii odbioru marki, gamy modelowej i sprzedaży, Husqvarna będzie oddzielna i samowystarczalna, jednak jak wspomniałem wcześniej, spora kooperacja obywała się będzie za kulisami, w dziale badań i rozwoju (R&D), marketingu, podzespołów i innych tematów biurowych. Przekonamy się też, czy produkcja pozostanie w obecnej fabryce w Varese (Włochy), czy powinna odbywać się w Mattighofen, w Austrii. Nic nie jest pewne, ale mamy jeszcze na to czas. Początkowo kupiłem Husqvarnę przez moją prywatną firmę, Pierer Industrie AG, ale zobaczymy, jak będzie w przyszłości. Kiedyś to może się zmienić i możemy włączyć też naszego partnera Bajaj, jako łącznika do Indii.”
Podsumowując, Huska wraca do swoich ekstremalnych korzeni, z naciskiem na motocross i supermoto, oczywiście przy (zapewne ogromnej) współpracy technologicznej z KTMem. Kiedyś też być może sprzedaż rozszerzy się na Indie, co oznaczać też może nowe, tańsze modele.
http://motormania.com.pl/newsy/swiat...s-i-supermoto/
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2013, 15:47   #713
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 35 s
Domyślnie

no i rewelacja marka z takim tradycjami musi istnieć, a jak KTM da wsparcie to będzie jeszcze lepiej.

no to kto wygra Dakar w przyszłym roku..?
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2013, 15:57   #714
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,498
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 2 godz 10 min 55 s
Domyślnie

Pozostaje pytanie czy nie ma cichego planu powoli uśmiercać Huski na korzyść KTMa...Husabergi nie są jakoś specjalnie popularyzowane... Ale skoro oficjalnie to nie KTM ją wykupił to może się uda i będzie coś ciekawego z tego. Oby.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2013, 17:52   #715
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 6 min 21 s
Domyślnie

Tak mi sie wydaje,ze to chyba nie ma znaczenia kto kogo przejmie i np usmierci.Jezeli wynikiem takich zabiegow bedzie wypuszczanie na rynek coraz lepszych motocykli,to niech beda one z jakiejkolwiek firmy.Np BMW
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 15:03   #716
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 35 s
Domyślnie

ścigacz napisał :

Cytat:
Właściwie nie wiem od czego zacząć próbując opisać moje pierwsze, spisane na gorąco wrażenia z jazdy najnowszym turystykiem KTMa. Nie zaskoczyła mnie moc i dynamika, bo Austriacy mają przecież w nazwie firmy "Sport Motorcycles" (KTM Sport Motorcycles AG - przyp. red.). Trudno mówić także o niespodziance jeśli mówimy o podwoziu, bo przecież stosując komponenty WP i Brembo, inżynierowie z Mattighofen raczej nie oszczędzają na jakości prowadzenia. Przydatność do pokonywania długich dystansów i odbywania dalekich podróży była cechą poprzedniego Adventura. Co zatem sprawiło, że zsiadając z 1190 kręciłem z niedowierzaniem głową, a o miejsce na mojej twarzy zażarcie konkurowały psychopatyczny uśmiech i zdumienie?

Kluczem do opowiedzenia czym jest KTM 1190 Adventure jest słowo "wszechstronność". Tyle że nie jest to ta nudna odmiana wszechstronności sprawiająca, że Twoja maszyna w żadnej konkurencji nie jest najlepsza i w ogólnym rozrachunku jest mało ekscytująca. To taki rodzaj wszechstronności, który sprawia że na krętych górskich drogach odjedziesz motocyklom sportowym, bez problemu zabierzesz żonę na dwutygodniowy wyjazd w Alpy, a jeśli trzeba sforsujesz leśne dukty i pokonasz rzekę w bród. A wszystko to podane przystępnie jak nigdy dotąd w historii. To kilka świetnych motocykli w jednym i na chwilę obecną tylko Ci, którzy jeździli tym sprzętem mają wyobrażenie jak niewiarygodnie dobry produkt przygotował KTM. To naprawdę jest nowa jakość na rynku. Już wkrótce na naszych stronach znajdziecie pełny raport z prezentacji 1190 Adventure.
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 15:06   #717
JarekO
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Grubo.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 21:19   #718
plaku
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Tak mi sie wydaje,ze to chyba nie ma znaczenia kto kogo przejmie i np usmierci.Jezeli wynikiem takich zabiegow bedzie wypuszczanie na rynek coraz lepszych motocykli,to niech beda one z jakiejkolwiek firmy.Np BMW
Myczku! Twoja ulubiona marka bmw i ktm w USA, ma coraz więcej krytyków. Ludzie na potęge narzekają na serwis i awaryjność (np gs. 800). Oczywiście ST10.jest niezawodna i zyskuje coraz więcej klientów.Myśle że Gościu od KTM-a chce realizować wlasne (sluszne) koncepcje , bez akconariuszy i księgowych.......może wbrew trendom zrobi jeszcze lepszy KTM advenczur..........
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 21:29   #719
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 6 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał plaku Zobacz post
Myczku! Twoja ulubiona marka bmw i ktm w USA, ma coraz więcej krytyków. Ludzie na potęge narzekają na serwis i awaryjność (np gs. 800). Oczywiście ST10.jest niezawodna i zyskuje coraz więcej klientów.Myśle że Gościu od KTM-a chce realizować wlasne (sluszne) koncepcje , bez akconariuszy i księgowych.......może wbrew trendom zrobi jeszcze lepszy KTM advenczur..........
Placzku drogi .Z szacunkiem dla posiadaczy 800-tki,ale ten model od poczatku do mnie nie przemawial,wiec sie nie dziwie.A obie te marki faktycznie lubie,bo staraja sie cos robic,nawet jak sa akcje serwisowe,to cos robia.Patrzac na reszte to hmm...jest jeszcze turystyka szosowa i sport
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 21:42   #720
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

widać, że wypada zacząć oszczędzać. jak już z 5-6lat będą używki to może...
wrażenie robi masa gotowego do jazdy. 230kg i 150KM + te zawiasy
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubie moją HONDĘ? puszek Inne tematy 175 14.08.2014 15:59
Dlaczego lubię BMW, KTMa, Triumpha Orzep Inne - dyskusja ogólna 125 23.08.2013 20:28
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.