Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.07.2021, 17:17   #281
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Emek niezła ta sukienka
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2021, 17:54   #282
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Zajebista. Do tego są jeszcze gacie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2021, 18:21   #283
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

24 czerwca
Wstałem wcześnie i w ramach rozrywki poszedłem poszwędać się po bazarze. Kupiłem trochę herbaty i jakieś pierdolety na padarki. W międzyczasie Pirania mnie ściga żeby iść na śniadanie. Wracam do hotelu i wspólnie udajemy się na posiłek.

Wracamy do hotelu i zaczynamy pakowanie. Bardzo nam się nie spieszy. My z Michałem jeszcze w pokoju zbieramy bety ale Pirania już w pełnym rynsztunku pakuje motocykl w tym skwarze. Coś mnie podkusiło żeby dmuchnąć w alkomat. No i 0,2. Qrva co jest? Proszę Michała żeby też dmuchnął bo wypił najmniej. Ciutkę mniej niż 0,2 ale też wydmuchał. Wołamy Piraniowego bo on z nas największy , niech dmucha. No i ma 0,16. Co jest? Wczoraj 3 słabiuśkie piwa i tyle. Żadnego mocnego alkoholu bo mieliśmy zbierać się z rana. No to pojechali.

Decyzja szybka, idziemy na bazary, kupić arbuza , kwas i będziemy się nawadniać. Tak też czynimy. Walimy kwas wpierdzielamy całego arbuza. Mija godzina czy dwie. Dmuchamy. Zeszło może 0,01-0,02. Masakra. Nie mamy pojęcia o co się rozchodzi. Może baterie słabe czy sprzęt się zjebał?
Idę i kupuję nowe baterie. Kontrola. No jest w dół ale niewiele a nikomu nic nie jest. Katastrofa. O 12 mamy opuścić hotel. Czekamy. Nic się do 12 nie zmienia. Postanawiamy ruszać. Coś jest nie tak.
Ruszamy mając świadomość że jak nas dupną to możemy coś wydmuchać ale cóż. Najdziwniejsze że 3 piwa trzymają 12 godzin. Nie ma szans. Uznajemy że to awaria maszyny.
Wylatujemy z Osza i po chwili mamy jakiś dziwny zator. Mnóstwo samochodów, ludzie zatrzymują się gdzie popadnie i biegną gdzieś do przodu. Nie wiem o co kaman. W końcu się wyjaśnia. Wypadek. Walnęły się ze 3 auta w tym 2 klasy Daewoo Tico. Szyby powybijane, koleś za kierą ma głowę rozwaloną i się nie rusza. Jakiś inny ludek idzie na miejsce wypadku z krwawiącą głową i szuka w porozrzucanych elementach swojego telefonu. Znajduje.
Mijamy ten tumult bo nic nie pomożemy. Pomagierów tam tyle że zabierają tlen poszkodowanym.
Chwila odpoczynku po drodze. Minęło z 1,5 godziny od wyjazdu z Osz. Dmucham kontrolnie. 0,1 , nosz kurr. Chyba jednak działa ten alkomat.
Mamy jakiegoś tracka więc po nim nawigujemy. Droga z Osz do zjazdu w kierunku Sary Chelek jest rozpieprzona w ciul. Ciągły remont. W zasadzie asfaltu nienaprawianego nie ma. Remont zaczyna się w Dżalalabad i ciągnie się kolometrami. Kurz, pył, upał, syf i ruch jak w ulu. Trzeba bardzo uważać. Szamamy jeszcze w Dżalalabad i lecimy po śladzie. Wreszcie zjeżdżamy z tej kupy. Lecimy tym śladem ale zrobiony jest na siłę. Jakby ktoś po prostu za wszelką cenę szukał offa. Szybka analiza wskazuje że możemy lecieć główną ścieżką i olać tracka bo zjeżdża on bezsensownie z trasy aby ino kawałek polecieć poza asfaltem. Gonimy. Robi się bardzo ładnie. Niemal sielsko.


Robimy sobie przystanki bo jest gorąco. Na jednym z takich postojów, Michał postanawia po ruszeniu odpalić moto jadąc z górki. Jakoś tak wyszło że się nie udało. Złapał uślizg i jeb gleba. Niegroźna ale złamał dźwignię hamulca i pokrzywił kierę.

Trzeba będzie coś z tym zrobić później. Dzień ucieka a mamy jeszcze kawałek. Gonimy.

Zbliżamy się do Sary Chelek. Robi się ciekawie.


Dolatujemy w końcu do postu. Koleś spisuje kto wjeżdża. Dziwna procedura. Myśleliśmy że już jesteśmy w tym rezerwacie. Ale jednak nie. Jeszcze kilkanaście kilosów. Dojeżdżamy do kolejnego postu. Brama zamknięta. Strażnik stoi i mówi że wjazd jest do 15. Mamy już kole 18. Nie przekonuje go moje pitolenie że my tam pałatki, cichutko i będzie git. Ni chu. Nie puści. Dobra to gdzie tu nocleg jaki? A u mnie , obok. Za ile? 150 som od łba za nocleg w jurcie. Nosz 6 ziko nie będziemy żałować. Postanawiamy, że zostajemy tutaj, ogarniemy moto Michała a rankiem ruszymy do rezerwatu.

Żona właściciela posesji robi przetwory więc ustalam procedury, składniki i szczegóły przygotowania takich oto wspaniałości.

W międzyczasie Michał rozbiera to co się połamało.


A ja w drodze po piwko ustalam kto nam to naprawi i gdzie go szukać. W sumie to sam zaraz przyszedł.
No to idziemy do niego na bazę w celu naprawy.
Celem ustalenia dalszych opcji częstuję kolesia fajką badając czy palący. Palący. No to som my w domu.
Do roboty.



Pospawane, kolega kasy nie chce żadnej jak sądziłem. Wracamy na bazę i Michał montuje naprawioną dźwignię.
Jakoś tak głupio z tym spawaniem więc daję Michałowi paczkę fajek żeby kolesiowi podarował w podzięce. Tym razem nie oponuje. Chyba zadowolony.
Jutro się nie spieszymy więc pękło po Biszkeku na łeb i parę piwek. Kolacja i spanie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2021, 20:24   #284
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Oczu nie naświetliłeś ?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2021, 20:25   #285
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Telefon się patrzył na akcję. Oczy w porządku.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2021, 23:05   #286
flisak


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 406
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 4 godz 7 min 49 s
Domyślnie

Swaritiel pierwyj sort. W Rosji kiedyś nam ramę elektrodą pospawali. Do dzisiaj działa.
flisak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2021, 08:34   #287
trolik1


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Szczecin
Posty: 468
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 100K+
trolik1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 18 godz 26 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał flisak Zobacz post
Swaritiel pierwyj sort. W Rosji kiedyś nam ramę elektrodą pospawali. Do dzisiaj działa.
W okolicy Sary Tash na spawacza mówią swarczik:-).
pozdrawiam trolik
trolik1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2021, 08:39   #288
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał trolik1 Zobacz post
W okolicy Sary Tash na spawacza mówią swarczik:-).
pozdrawiam trolik
Wszędzie tak mówią a okolica nie ma większego znaczenia.

сва́рщик - spawacz
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2021, 09:15   #289
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 29 min 28 s
Domyślnie

Znowu gościnnie u Emka za zgodą.
Spod piku Lenina wrcając pomyliśmy trochę trasę i obładowany GS nie mógł po kamlotach podjechać, Afryka bez problemu.
Spędziliśmy na upadkach i podjazdach ponad godzinę - nie nie szło i tyle, za cholerę.
W końcu pozdejmowaliśmy toboły z z GSa i jakoś mastodont podjechał.
Ale wkurzyliśmy pograniczników - ja się nie dziwię, przyjechali z daleka i syf robą niedorajdy... już chcieliśmy odjeżdżać, ale w ostatniej chwili nas zwinęli. Było miło na początku - śmiechy itd... aż w końcu z namiotu wyszedł młody (ze 20 lat) służbista w mundurze i z kałaszem i machając nim na lewo i prawo zaczął nas ochrzaniać i wymagać jakiegoś papierka z Biszkeku, zabrali na paszporty itd... trzymali nas ponad godzinę. W końcu przeszedł jakiś starszy gość w dresie i coś zaciął gadać z dowódcą - obcyngolili jeszcze raz z góry na dół nas i puścili ufff... po chwili znowu było miło i przyjemnie, pogadaliśmy ale ulotniliśmy się szybko.

Film z aresztowania bardzo niestabilny bo aparat na pasku włączony dyndał dla niepoznaki.


GS wywrotka jedna z 10:))




Podnoszenie GSa:




GS w końcu podjechał:




Aresztowanie:




Uwolnienie:)

__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2021, 11:09   #290
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 32 s
Domyślnie

Taka, jak kozica i antylopa. Chyba bliżej do osla... A aresztowanie takie fajne, niezamocne. Sami kryminaliści na tym forumie
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prosba Elwooda sambor1965 Inne tematy 36 02.12.2009 21:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.