Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.09.2009, 01:42   #21
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Za sonym przemawiało to że jako jedyny ma mozliwośc kopiowania danych z karty na twardy dysk z menu kamery (jest to bardzo przydatne bo jak nagrywamy podczas jazdy zapisujemy film na karcie a podczas postoju kopiujemy go na twardy dysk i mozna wyczyscić karte )
Ale o co chodzi? Gdzie ten dysk gdzie ta karta?

Cytat:
Za panasonic przemawia stabilizacja obrazu za pomocą żyroskopu
Tu trzeba uważać bo stabilizacje optyczne to wrażliwe rzeczy na drgania i kurz są więc wiadomo.
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2009, 08:29   #22
chinol
青年商會及台北縣警察局
 
chinol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 804
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
chinol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 12 min 22 s
Domyślnie

na początek do obróbki program Pinnacle studio http://www.dobreprogramy.pl/odslona-...nosc,8413.html bardzo intuicyjny i bogaty w funkcje program. Idealny dla początkujących i średnio zaawansowanych, jest w nim wszystko co potrzeba.

dla wymagających Adobe premiere pro http://www.adobe.com/pl/products/premiere/
a z Adobe bez manula wiele nie zrobisz , posiada ogromne możliwości. Praktycznie do amatorki wykorzystasz 10 % opcji.

jesli chodzi o kamerę to się nie wypowiadam bo każdy ma swoją ulubioną.

Kamera kręcąca w FULLHD będzie miała tak ogromne pliki ze do obróbki będzie potrzebny duży dysk i Qcore.

Ze względu na możliwość kręcenia w nocy wybrał bym SONY z systemem NightShot
(takie fajne zielone zdjęcia )
__________________
RD07a, 非洲是最好的
chinol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2009, 09:26   #23
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zazigi Zobacz post
Ale o co chodzi? Gdzie ten dysk gdzie ta karta?
Dysk tywardy jest na stałe zainstalowany w kamerze a karte to chyba wiadomo wkładamy do kamery i tym sposobem mamy dostepne 2 pamieci.
Podzczas dużych drgan nagrywamy na karte i mamy pewnośc że obraz bedzie zapisany.Dysk twardy podczas drgań potrafi sie wyłonczyć i wtedu człowieka h.. strzela
pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2009, 09:48   #24
baggins
 
baggins's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 404
Motocykl: KTM 640 advR
Przebieg: rosnący
baggins jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 3 godz 53 min 20 s
Domyślnie

To ja uzupełniając posty poprzedników dodam, że praktycznie każda kamera jest sprzedawana z oprogramowaniem edycyjnym, najczęściej całkiem przyjaznym w użyciu.
Nie zapominałbym o tanich programach typu iMovie, mających swoje ograniczenia w porównaniu z profesjonalnymi Pinnacle/ Adobe, a wypuszcza się z nich całkiem dobry materiał bez konieczności studiowania wielogodzinnych tutoriali.

Co do After Effects, to rzeczywiście — jak ktoś nadmieniał — program do edycji emisyjnej, zaawansowanej korekty obrazu, animowania 3D, edytowalnych w pełni przejść pomiędzy filmami, napisów, etc. ALE da się w nim z powodzeniem pracować nad materiałem video w zakresie montażu.

Komputer do edycji video zdecydowanie szybki i dużo RAM plus szybki dostęp do materiału, czyli dyski.

Przy zakupie kamery zapomina się często o optyce, która tworzy obraz na matrycy. Widziałem kilka kamer, które miały dobre i nowoczesne matryce HD, za to słabą optykę, nie przenoszącą właściwie kontrastu, o kiepskiej liniaturze. Proponuję sprawdzić obraz po teście przed zakupem.
Kolejny haczyk to sprawność systemu ustawiania ostrości AF.

Pozdrawiam wszystkich,
Karol
baggins jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2009, 10:18   #25
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Dysk tywardy jest na stałe zainstalowany w kamerze
... wtedu człowieka h.. strzela
pozdro
A nie lepiej w takim razie zewnętrznego drajva? Są teraz takie małe zajebiste z pojemnościami 1TB przykładowo. Albo jeżeli ktoś, a tak się też robi, z małym laptopem w kufrze i ściągasz co wieczór?

Cytat:
Napisał baggins Zobacz post
dodam, że praktycznie każda kamera jest sprzedawana z oprogramowaniem edycyjnym, najczęściej całkiem przyjaznym w użyciu.
Nie zapominałbym o tanich programach
A mnie z tymi fabrycznymi to siwych włosów czasami przybywa. Panasonic ma np syfiasty program jakiś do ściągania zdjęć z aparatu. W ogóle go wyjebałem bo tylko miejsce na drajvie zajmuje niepotrzebnie. Z kolei mialem program z Canonem co zajebisty był, pamiętał które zdjęcia ściągnięte, które nie, obracał do pionu/poziomu, no i w ogóle pałkę robił. Tak więc do końca chyba nie wiesz na co się zdajesz z programem firmowym.
W tym względzie chyba jednak lepiej komercjalny jakiś program używać

Cytat:
Napisał baggins
Przy zakupie kamery zapomina się często o optyce, która tworzy obraz na matrycy....
Kolejny haczyk to sprawność systemu ustawiania ostrości AF.
No i dlatego wcześniej pytałem o zoom jaki jest optyczny czy cyfrowy. Zresztą jak ktoś wspomniał, to wogóle te zoomy są syfiaste w filmie potem.
Aparatem fajnie jakiś detal na zdjęciu wyciągnąć ale kamerą zooma robić na jakiegoś pryszcza na czole?
Jaką matrycą można wyciągnąć potem w programie (i jakim?) jakieś zbliżenie ładne ewentulanie?
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2009, 10:32   #26
baggins
 
baggins's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 404
Motocykl: KTM 640 advR
Przebieg: rosnący
baggins jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 3 godz 53 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
A nie lepiej w takim razie zewnętrznego drajva? Są teraz takie małe zajebiste z pojemnościami 1TB przykładowo. Albo jeżeli ktoś, a tak się też robi, z małym laptopem w kufrze i ściągasz co wieczór?
Mnie odpowiada opcja karty + bank do zrzucania...

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
A mnie z tymi fabrycznymi to siwych włosów czasami przybywa. Panasonic ma np syfiasty program jakiś do ściągania zdjęć z aparatu. W ogóle go wyjebałem bo tylko miejsce na drajvie zajmuje niepotrzebnie. Z kolei mialem program z Canonem co zajebisty był, pamiętał które zdjęcia ściągnięte, które nie, obracał do pionu/poziomu, no i w ogóle pałkę robił. Tak więc do końca chyba nie wiesz na co się zdajesz z programem firmowym.
W tym względzie chyba jednak lepiej komercjalny jakiś program używać
Jak sam piszesz, bywa super i do d..y. Na pewno profi programy edycyjne są lepsze, ale wymagają dużo pracy na początku[/quote]

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
No i dlatego wcześniej pytałem o zoom jaki jest optyczny czy cyfrowy. Zresztą jak ktoś wspomniał, to wogóle te zoomy są syfiaste w filmie potem.
Aparatem fajnie jakiś detal na zdjęciu wyciągnąć ale kamerą zooma robić na jakiegoś pryszcza na czole?
Jaką matrycą można wyciągnąć potem w programie (i jakim?) jakieś zbliżenie ładne ewentulanie?
Zoom cyfrowy to kadrowanie obrazu na matrycy przez firmware sprzętu, zdecydowanie nie polecam. Jakość spada, rosnie za to szansa na nieostre obrazy i przenoszenie drgań na obraz. IMHO nie warto.
Poza tym im większa krotność zoomu, tym większe zniekształcenia obrazu na krańcowych ogniskowych szeroko-tele plus mały otwór względny.
A tak ogólnie, to mniej zoomowania = lepiej
pozdrowienia
baggins jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2009, 23:09   #27
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał baggins Zobacz post
Co do After Effects, to rzeczywiście — jak ktoś nadmieniał — program do edycji emisyjnej, zaawansowanej korekty obrazu, animowania 3D, edytowalnych w pełni przejść pomiędzy filmami, napisów, etc. ALE da się w nim z powodzeniem pracować nad materiałem video w zakresie montażu.
Życzę powodzenia. Tak pomyślałem sobie, że w sumie w programie np. 3D Studio MAX też się da zmontować film...
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2009, 23:32   #28
baggins
 
baggins's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 404
Motocykl: KTM 640 advR
Przebieg: rosnący
baggins jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 3 godz 53 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zazigi Zobacz post
Życzę powodzenia. Tak pomyślałem sobie, że w sumie w programie np. 3D Studio MAX też się da zmontować film...
dziękuję za życznienia. Montuję i produkuję, ale to nie to forum i licytować się bez zamieszczania materiału w tematyce forum nie zamierzam
pozdrowienia!
PS. Szacunek dla obejrzanych zajawek
baggins jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2009, 13:32   #29
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Unhappy

juz chcialem dorzucic swoje trzy grosze, ale widac, ze Greg mial racje... szkoda
__________________
"Don't cry because it's over. Smile because it happened." Dr Seuss
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2009, 13:41   #30
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Właśnie to zrobiłeś hehe
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przednia zębatka jak montować Kazmir Rama, zawieszenia, napęd 28 08.05.2020 16:03
Smutne rozmowy o idei motocyklizmu - (wyjęte z Top 10 - filmy) ex1 Inne tematy 48 23.03.2012 12:40
Klamoty wyprawowe - pytań kilka mojrzesh Wszystko dla Afryki 17 08.09.2011 13:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.