Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.05.2009, 22:29   #21
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hjs Zobacz post
Prawda jest taka, że mam auto służbwe - nominalnie pownienem robić 20 tysi / rok (zalecenie najmu) - zrobiłem 100 tysi / 2 lata - efekt jest taki, że ktoś kiedyś kupi ładnie utrzymanego forda (jeździ jako osobowy) z przebiegiem 33 tysi czy coś takiego... I to jest złodziejstwo jakich mało.
No tak, ja ostatnio wypożyczałem Fiata Dukato i tenże fiacik miał 1,5 roku od czasu rejestracji i przy tym przebieg coś ponad 100 000 km. Był w takim stanie że gdyby ktoś cofnął licznik do 30 000 to bym chyba to łyknął ...
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2009, 22:38   #22
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

z drugiej strony moja panda ma przejechane dokładnie 22500km,
a na blacie w zegarach ma 70100km
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2009, 23:11   #23
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Oto treść maila z zamkniętej grupy która traktuje na temat naprawy zaawansowanej elektroniki w dzisiejszych pojazdach i niestety "korekcji" liczników również:Koledzy, potrzebuję pilnie plik do ścigacza
Suzuki GSXR-600 na pamięci C56,
licznik cofany w anglii przez punkty i teraz pokazuje 9tyśmil lub 35tyś km, żle przelicza mile na km.
. Dodam jeszcze ,że takich wiadomości jest kilkadziesiąt dziennie.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2009, 23:13   #24
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Pewnie wiekszość salonów cofa flotowym autom liczniki. Wiem że Skoda Polska na bank i wiem gdzie i u kogo
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2009, 23:22   #25
jackmd
 
jackmd's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Wodzisław Sląski
Posty: 161
Motocykl: RD07a
Przebieg: 55000
jackmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 23 godz 18 min 7 s
Domyślnie

A ja moją Afrę kupiłem z 48tyś na blacie, rocznik 1996 i do tej pory byłem pewny, ale teraz wymiękam...Ładnie tak pozbywać ludzi złudzeń!!
jackmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2009, 10:46   #26
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Niestety pewnosc mozna miec, jezeli... przy tobie rozpakowali z kartonu

Z drugiej strony nie ma "niemozliwych" przebiegow. Mam na mysli "niemozliwie niskich".
Jezdze caly rok, kiedy tylko sie da, przy kazdej pogodzie i ... przejezdzam 3-5 tys. km rocznie :/ To daloby np. 30 tys. km po 10 latach. A jezeli ktos, jak wielu z nas, jezdzi tylko w sezonie i to w suche i cieple dni, moze miec przebieg jeszcze duzo nizszy.

Ze strony trzeciej zdazylo sie jezdzic samochodami z wypozyczalni, ktore mialy ponizej 50 tys. km, a byly praktycznie do generalnego remotu.

Innymi slowy, nic nie zastapi znajomego mechanika albo kumpla, ktory sie dobrze zna. Ale tak naprawde!

Pozdrawiam,
samul
__________________
"Don't cry because it's over. Smile because it happened." Dr Seuss
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2009, 11:14   #27
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Ja nie twierdzę ,ze nie ma.Podos nie twierdzi ze nie ma i zapewne wielu innych
Jest tylko jedna zależność . Za dobry towar trzeba dobrze zapłacić
W garażu mam przeszło dwudziestoletnią BMW r 80 g/s
Ten motocykl ma przejechane zaledwie 17 tys i wiem ze ma ....
Dałem ino za niego czapkę kasy.
Samul .Te 3 tys rocznie to się robi jak wyjedziemy tylko w ładną pogodę raz w niedzielę po kościele. Mało trochę ( uda się jak mamy kilka motocykli )
Owszem . Lekki endurakiem to się zgodzę. Jeżdzenie cały dzień i 100 km ciężko zrobić po lesie
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 29.05.2009 o 11:21
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2009, 11:53   #28
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał samul Zobacz post
(..)
Jezdze caly rok, kiedy tylko sie da, przy kazdej pogodzie i ... przejezdzam 3-5 tys. km rocznie :/ To daloby np. 30 tys. km po 10 latach. A jezeli ktos, jak wielu z nas, jezdzi tylko w sezonie i to w suche i cieple dni, moze miec przebieg jeszcze duzo nizszy.

Ze jak..? Ja jezdzac tylko po PL, tylko w weekendy i to nie we wszystkie w zeszlym sezonie nastukalem ~20kkm. I nie jest to zaden wielki wyczyn. W pierwszym sezonie na moto (i to na armaturze, a nia sie zazwyczaj mniej jezdzi niz enduro) cyknalem 8-9kkm, a byloby wiecej gdybym zaczal w marcu a nie w maju, i gdybym nie rozwalil moto na poczatku pazdziernika

BTW: Nie ma mocnych, wiekszosc enduro na rok wykreca ~8kkm jak nic.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2009, 16:23   #29
Arecki007
 
Arecki007's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD07
Arecki007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 39 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
Tak sobie tłumaczy żeby sumienie uspokoić ... a przecież to wciąż jest oszustwo. To tak jakby złodziej radiów samochodowych tłumaczył się że ludzie chcą kupować tanie radia ...

Przez sukinsynów "krętaczy" normalny uczciwy człowiek ma problem żeby sprzedać moto z uczciwym przebiegiem ...


Jak kupowałem Afri (ostatnia zima) to miała chyba z 56tys teraz ma 60 i gdyby nie to że znalazłem kilka dni wolnego na przejażdżkę to pewnie by miała 57 bo nie mam czasu jeździć a do pracy jeżdżę służbowym (a nawet jak by go nie było to bym wolał komunikacją niż afryką bo nie ma mi się moto z robota kojarzyć) więc wydaje mi się że przebieg moto z 95roku typu 50-70 tys jest realny, bo nie każdy ma czas na to żeby jeździć. Poza tym mechanik który się nia opiekuje stwierdził, że wygląda na to że przebieg może jest realny. Ale rzeczywiście dziwne jest to że wszystki sprzęty na allegro mają prawie ten sam przebieg ...szkoda rych uczciwych że sprzedają na równi z tymi co kręcą liczniki.
A propo czy możliwe jest sprawdzenie stanu rzeczywistego licznika np w Fazerze z 2005 roku co juz ma elektronikę itd? Można się podpiąc jakimś komputerkiem w salonie Yamachy i sprawdzić jak to jest rzeczywiście?
__________________
...linkę gazu w ręku mam...

Pozdrawiam,
Arecki
Arecki007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2009, 16:39   #30
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

moja afri przy kupnie miała na zegarze 36kkm rok 96. podczas ogledzin po podniesieniu kanapy ujrzałem oswiecenie naklejka castrol z danymi od zmiany oliwy ostatnia wymiana 77kkm nastepna 89kkm koles miał nie lada mine kupowałem od handlarza z barlinka a afri przywiózł z włoch. no ale jest też dobra strona tego zajscia mianowicie były duze podstawy do targowania
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maksymalny przebieg Afryki? Marco_Polo Inne tematy 60 06.02.2014 21:12
Przebieg motocykla a stan rozrządu Marcin.111 Inne - dyskusja ogólna 5 24.04.2012 17:58
Filtr paliwa VS przebieg rambo Uklad paliwowy i wydechowy 33 26.02.2012 23:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.