Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.04.2014, 10:47   #11
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 58 min 34 s
Domyślnie

Gdybys zobaczyl moja AT po szlifie i wjechaniu w kolege to pewnie bys sie zalamal. Tak jak pisze przedmowca, zawieche dorwiesz w normalnych pieniadzach, a plastyki to juz tylko kosmetyka. Ja mialem do klejenia czache i prawy boczek, prostowanie stelaza lamp,wszystko sie da. Teraz mam motorka czarno-zielonego.
__________________
Kiedyś Tygrysek
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2014, 10:49   #12
kraft90


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Skalmierzyce
Posty: 246
kraft90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 godz 10 min 49 s
Domyślnie

Trzeba sprawdzić czy się na półkach nie przestawiła a jeżeli lagi proste to wymienić półki i jeździć.
kraft90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2014, 11:32   #13
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

No to walcz kolego. Jak oddales bika do wyceny i spisali go na straty to juz mozesz go nie odzyskac. Kumpel mial podobna sytuacje i moto nie odzyskal.
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2014, 11:57   #14
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Bo tutaj istotne jaka mu klase nadali. Sa trzy
-A: naprawiasz i jezdzisz-
-B: mozesz rozparcelowac i sprzedac na czesci lub zlomowac ale nie wolno ci nim wracac na droge
-C: musisz zlomowac i ch...
Tak samo jest i IRE

Ponadto jak masz mozliwosc sprawdz czy ramy szlak nie trafil i czy jen nie wykrzywilo. Ale to tylko jak ktos ma odpowiednie ku temu ustrojstwa w warsztacie. Poszukaj w firmac co buduja bajki do wyscigow.
Widze wyciek na plycie silnikowej. Moze to byc pekniety od strony ramy zbiornik. Tak bywa jak dostanie strzala i zaczyna byc nieszczelny w okolicach mocowan
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.

Ostatnio edytowane przez hero : 23.04.2014 o 12:01
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2014, 13:35   #15
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 11 min 34 s
Domyślnie

Z tego co autor wątku pisał to uderzenie nie było bardzo silne- mała prędkość auta. Wyciek to najprawdopodobniej wylanie się oleju przez odmę. Sprawdzić stan oliwy, umyć silnik, zapalić i wszystko będzie jasne.
Żeby pogiąć ramę w AT to jednak trzeba trochę bardziej się postarać. Sprawdzenie samej ramy jest możliwe, ale nie jest proste i tanie- tym bardziej w takim barbarzyńskim kraju
Jeśli faktycznie było to najechanie przez auto z niedużą prędkością to mało prawdopodobne, że pogięło ramę- no chyba że to był bus a nie osobówka
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2014, 13:39   #16
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

Sizyrk a zglaszales modyfikacje? Jak beda dzwonili do Ciebeie z propozycja to pamietaj ze daja 3 oferty wiec na pierwsza raczej sie nie zgadzaj
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2014, 17:15   #17
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Generalnie małe wyjaśnienie - jak jestem załamany to tylko z tego powodu , że bydle wjechało we mnie i udawało , że jest ok i , że będzie stała przez jakiś czas zamiast jeździć.....
Wątek otworzyłem bo to zdarzenie przyspieszyło decyzje o doprowadzeniu AT do stanu jaki bym sobie życzył ( silnik zrobiłem w zeszłym roku) a że wiem , że co poniektórzy odnawiali , przerabiali Afryki to chciałbym się dowiedzieć jak rozwiązali pewne problemy , które mogę napotkać a "kolega" wspomógł mnie kasa z ubezpieczalni.
wypadek poza tym , że odbył się przy małej prędkości to w sumie nic się nie stało ( gdyby tylko nie przejechał mi po przednim kole co doprowadziło do skrzywienia zawiechy ).

i gmole se do tego kup toby nie było poprawek kosmetycznych
gmole już zakupione czekają

No to walcz kolego. Jak oddałeś bika do wyceny i spisali go na straty to już możesz go nie odzyskać. Kumpel miał podobna sytuacje i moto nie odzyskał.

Generalnie jak dostałem tylko wiadomość , że nie naprawiają AT dostałem wybór zabrać ją z powrotem lub im sprzedać jak stoi za jedyne 250 funcików - delikatnie mówiąc zbulwersowałem się i kazałem odesłać AT do mnie. Więc moto mam i to bez , żadnych problemów

Bo tutaj istotne jaka mu klase nadali. Sa trzy
-A: naprawiasz i jeździsz-
-B: możesz rozparcelować i sprzedać na części lub złomować ale nie wolno ci nim wracać na droge
-C: musisz złomować i ch...
Tak samo jest i IRE

Ponadto jak masz możliwość sprawdź czy ramy szlak nie trafił i czy jen nie wykrzywiło. Ale to tylko jak ktoś ma odpowiednie ku temu ustrojstwa w warsztacie. Poszukaj w firmac co budują bajki do wyścigów.
Widzę wyciek na płycie silnikowej. Moze to być pęknięty od strony ramy zbiornik. Tak bywa jak dostanie strzała i zaczyna być nieszczelny w okolicach mocowań


Jak ze zbiornikiem to jeszcze nie sprawdzałem , ale kategoria mnie nie dotyczy , bo wymyśliłem inny sposób na obejście ichniej biurokracji i niepotrzebnego spławiania swoich pieniędzy.

Sizyrk a zgłaszałeś modyfikacje? Jak będą dzwonili do Ciebie z propozycja to pamiętaj ze dają 3 oferty wiec na pierwsza raczej się nie zgadzaj

Modyfikacje wszystkie zgłoszone do ubezpieczyciela , ale jest to śmieszne , bo ja się nie znam na motorach to skąd mam wiedzieć czy coś jest zmodyfikowane czy nie? Pani oraz pan nie potrafili mnie na to pytanie odpowiedzieć. Stanęło na tym czy ja coś przerabiałem.Odnośnie ich śmiesznej oferty zostałem zmuszony do napisania listu z podaniem ofert z rynku dla wyjaśnienia rozbieżności w wycenie motocykla, mojej i ich , czekam na odzew ........
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2014, 21:28   #18
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

A o to pierwszy brakujący element ......
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20140423_202228.jpg (332.6 KB, 25 wyświetleń)
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2014, 23:38   #19
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

A co to za metoda obejścia biurokracji. Napisz na jak chcesz. Może się kiedyś przyda, choć mam nadzieję że nie.
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2014, 15:56   #20
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Pytanie do wsztstkich co wymieniali tylny amorek: NITRON czy WILBERS?
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gdzie w Białymstoku naprawić motocykl po wypadku ? janekbaz Inne tematy 15 16.10.2013 21:39
Obrazkowy kurs opisu miejsca kolizji/wypadku Marcin.111 Inne tematy 3 02.03.2011 19:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.