Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.11.2019, 14:25   #471
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
ktoś coś pisał, że aby to współpracowało z telefonem potrzebny jest kabel... jakoś nie mogę w to uwierzyć a po co bluetooth i kabel w motocyklu
Kabel jest potrzebny jak chcesz korzystać z mapy lub innych aplikacji. Do funkcji "telefon" kabel nie jest potrzebny.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 15:21   #472
falcon500
 
falcon500's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 165
Motocykl: KTM990Adv+DR650RE+FLHTCI Electra Glide ULTRA
Przebieg: <50km
falcon500 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 18 godz 47 min 50 s
Domyślnie

Niestety Aple Car play w samochodzie działa po kablu, reszta bez . jak w moto to nie wiem Ale trochę to bez sensu , używać np. google maps z podpiętym telefonem po kablu
falcon500 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 22:00   #473
Mafrika
 
Mafrika's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: 100lica
Posty: 145
Motocykl: ATAS DCT 2018
Przebieg: 20250
Mafrika jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał falcon500 Zobacz post
Niestety Aple Car play w samochodzie działa po kablu, reszta bez . jak w moto to nie wiem Ale trochę to bez sensu , używać np. google maps z podpiętym telefonem po kablu
Dlaczego bez sensu? Poza transmisją kabel ładuje telefon
Mafrika jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 22:15   #474
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mafrika Zobacz post
Dlaczego bez sensu? Poza transmisją kabel ładuje telefon
masz rację, licząc od góry na kokpicie mamy

1.Telefon z kabelkiem do poz.2
2.Tablet z funkcjami co ma i tak telefon no ale częściowo nie działa bez telefonu
3.Licznik z podst.info co ma tablet

Przynajmniej jak coś padnie to mamy reduntancję i to na bogato! Mogli chociaż w standardowej CRF zostawić normalne zegary i dać bagażnik skoro chodzi o koszty.

Nie wiem gdzie tutaj jest słuchanie klientów i ich potrzeb, zegary w motocyklu mają przede wszystkim być czytelne i ogarniać funkcje motocykla. Co do nawigacji to każdy ma swoje własne doświadczenia z którymi pewnie walczył co nieco aby to było funkcjonalne, pozostaje pytanie co z aktualizacjami softu? czy jest to przewidziane czy też kolejne poprawki oraz nowe funkcjonalności będą wprowadzane w następnych rocznikach jak to zwykle bywa. Czekamy na testy tabletu zatem jest już trochę filmów na YT ale ani jednego w trybie nawigacji

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 28.11.2019 o 22:20
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 22:16   #475
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 28 min 50 s
Domyślnie

Byłem na premierze. Dla mnie czar prysł. Wydaje się, że nowa nowa at celuje w target podobny do innej znanej europejskiej marki znanej u nas z najdłuższego wątku:) A może jestem w mylnym błędzie? Ale ten target ma kasę więc czemu nie...
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 22:34   #476
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,088
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 51 min 47 s
Domyślnie

Dlaczego jednak czar prysł?
Do podstawowej wersji znanej marki trzeba dołożyć kilkanaście tysięcy by miała to, co Nowa Królowa w standardzie...
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 23:12   #477
Romano
 
Romano's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Białystok
Posty: 148
Motocykl: CRF 1000 DCT '18
Przebieg: 80 000
Romano jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 34 min 4 s
Domyślnie

Ja tam swojej pięknej 18-stki po 33 tysiącach niezapomnianych chwil w życiu bym nie zamienił na te nowości
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20191024_154239_002.jpg (910.2 KB, 40 wyświetleń)
__________________
Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy twoja stopa dotyka rano podłogi, diabeł w piekle mówi "Ooo kurwa, wstał..."
Romano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 23:24   #478
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Byłem w ostatnią sobotę na NEC Motorcycle Live 2019 czyli takiej brytyjskiej EICMI-e. Więc dodam parę słów od siebie.

1. No jak Mallory napisał: dla mnie czar prysł. Od początku koncepcja off-roadowej NAT 2020 i wyraźnie drogowej ATAS 2020 mi się nie widziała. Definitywnie ATAS 2020 idzie sladami BMW GS i według mnie dla takich klientów jest skierowana. Wizualnie też jest dla mnie deko brzydsza od poprzedniej ATAS (nie widzi mi się czacha z tymi światłami do doświetlania i jak dla mnie szyba jest za długa). Dowalili na niej wielkie kufry i wygladała z nimi deko nieckekawie. No ale jak tu w UK mówią, będzie super konkurencja dla GS-a jak sie z takimi kuframi do Costy albo Starbucksa podjedzie.

2. Spędziłem dobre 20 minut z technikiem Hondy, który mi pokazał dużo funkcji tego "tableta" na wersji z zawieszeniem ES. Niestety potwierdzam, że cudo to uruchamia się dość długo (z 10 sek. tak na oko) po włączeniu stacyjki. Co prawda moto można uruchomić ale jak się chce z 'tableta" skorzystać to trzeba tą chwilkę poczekać.

3. Obsługa dotykowa tego ekranu to nie będzie nic ciekawego. Niestety niektóre przyciski sa małe i jest ich trochę, więc obsługa tego w rękawicach (i w dodatku podczas jazdy) będzie raczej nieciekawa.

4. ES nie ma funkcji "przysiadania' na postoju. Jedyna opcja jak się jest z plecaczkiem i bagażem aby moto obniżyło zawiechę to włączyć tryb tylko kierowcy.

5. Można ustawiać preload w we wszystkich 4 trybach (kierowca, kierowca+bagaż, kierowca + pasażer, kierowca + pasażer+ bagaż) w kilkunastostopniowej skali (fotka poniżej)

6. Niestety nadal ABS nie wyłącza się na stałe (nawet w dwóch dostepnych trybach użytkownika) więc dla tych co z czarnego zjeżdżają będzie trzeba klikać trochę po tablecie aby wyłączyć ABS na tyle.

7. Nie wiedzą czy bedzie jakiś FW upgrade aby wyświetlacz obłsugiwał Android Auto

8. Dla takich jak ja, którzy używają fona na Androidzie do nawigacji jedynym miejscem gdzie teraz można przymocować telefon jest kierownica, bo "tablet" zajmuje miejsce gdzie teraz mam telefon. I nie ma tam już znanej nam z poprzednich modeli poprzeczki.

9. Brytyjska Honda Adventure Centre wycofała już modele 2019 ze swojej szkoły i ma mieć nowe modele do szkoleń po nowym roku. Dostałem od nich voucher na 75GBP na dwudniowy kurs więc może po nowym roku się zapiszę ...

10. Można było ok 30 min. pojezdzić na wystawie po "piaskownicy" na nowej AT i ATAS oraz na T700, Triumph Scrambler oraz RE Himalayan. Ciężko się była tam dostać z powodu sporej kolejki... więc nowej AT nie dosiadłem.

11. Zerknijcie na fotce ile kosztuje CRF1100L ATAS z ES itymi kuferkami (tak 17499GBP). Podstawowy 1250GS (bez ESA) zaczyna się od 13550 GBP (16360 GBP wersja TE z ESA)
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20191123_120055.jpg (1,012.9 KB, 33 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20191123_121923.jpg (930.8 KB, 30 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20191123_140323.jpg (994.9 KB, 30 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez nabrU : 28.11.2019 o 23:30
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 23:24   #479
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Tez byłem na prezentacji i wcześniej rano przysiadalem się do nowych afryk na spokojnie, bez tłumu. Kilka obserwacji:
1. Obie (maja te same wymiary) są wyraźnie węższe i siedzi się jakby niżej przez to - ok dla niższych osób. Na miejscu dosiadałem starej NAT i różnica zauważalna.
2. Na stojąco prawa pięta łatwo zaczepia o osłonę zaworu w wydechu - jest moim zdaniem gorzej niż było. Wprawdzie kat powędrował do przodu, ale za piętą jest teraz ten zawór i rura jest inaczej poprowadzona. Tłumik jest niżej. Gada super.
3. Obawiałem się szerokiego zbiornika, ale na stojąco nie czuć różnicy między kolanami bo zbiornik jest szerszy dopiero w przedniej części. Oczywiście wizualnie jest lekko przytłaczający.
4. Wyświetlacz uruchamia się ok 10 sek i oczywiście można jechać nie czekając na jego uruchomienie. W ogóle można go olać i jeździć nie zwracając na niegonuwagi. Ten mały odpala natychmiast.
5. Jak ktoś nie potrzebuje CarPlay to oczywiście i telefon i muza z telefonu i sterowanie telefonem z przełącznika idzie po Bluetooth.
6. Tylny uchwyt/platforma są Alu i o wiele solidniejsze niż wcześniej. Takie same można zamontować do zwykłej ale to ekstra kasa. Ma tez lepszy profil (jest węższy) do bagażu miękkiego jak rogale. Tłumik jest niżej zdecydowanie.
7. Jak ktoś powyżej zauważył - mała NAT ma słaby sens w porównaniu do AS bo ani masa ani pozycja na stojąco nie jest szczególnie lepsza w małej. Jedynie kolory ma zdecydowanie lepsze.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 23:37   #480
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,088
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 51 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
11. Zerknijcie na fotce ile kosztuje CRF1100L ATAS z ES itymi kuferkami (tak 17499GBP). Podstawowy 1250GS (bez ESA) zaczyna się od 13550 GBP (16360 GBP wersja TE z ESA)
Dzisiaj sprawdzałem jeszcze raz na stronach BMW.
Podstawowa wersja GieEsa 1250 nie ma ani ES, ani tempomatu, nie ma też szprych i wielu innych bajerów które ma podstawowa ATAS 2020 ES.
Na pewno BMWe jest wygodniejszy na asfalt z plecaczkiem, ale IMO brzydszy.
Kuferki w porównaniach wypadają podobnie, ale ja i tak będę montował budżetowe 2-3 razy tańsze.

PS
Tu https://www.youtube.com/watch?v=IQD15qpeTng&t=38s pod koniec filmu podają, że podstawowa wersja ATAS ES, a więc bez kufrów, kosztuje 16049 GBP. A więc 1450 przepłacać za kufry, to ja dziękuję... raczej nie skorzystam. Chyba że za rok, dwa dadzą w promocji...

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 29.11.2019 o 00:17
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja w 2020 bez wizy zz44 Kwestie różne, ale podróżne. 1 16.12.2018 22:42
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.