Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.01.2020, 23:55   #11
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 18 min 25 s
Domyślnie Prądocykl

Z punktu widzenia motocyklisty który chce jeździć na wycieczki, widzę zbyt dużo kompromisów i jak jestem w stanie znaleźć uzasadnienie dla posiadania samochodu na prąd, tow obecnym stanie rozwoju infrastruktury, nie jestem w stanie znaleźć uzasadnienia dla posiadania takiego cuda. Jeżeli miałbym go używać do komunikacji na krótkie dystanse to miałoby to sens gdybym był w stanie naładować go w miejscu do którego dojadę, ale chyba tylko w naprawdę dużym mieście, Kraków to za mało.
Jako motocykl do turystyki to raczej tego nie widzę.
Chyba że energię będziemy pozyskiwać w inny sposób, może na przykład tak

http://motormania.com.pl/newsy/tylko-150kg-i-superkondensator-nawa-racer-najwazniejszy-motocykl-elektryczny-dekady/

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 03.01.2020 o 00:14
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2020, 00:21   #12
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

O zdecydowanie nie do turystyki. To za maly sprzecik jest, lekki, poza kierowca za wiele nie zabierze. No i zasieg rzedu 70 km przy pelnym palniku na zbyt dlugie zwiedzanie nie wystarczy. Moim zdaniem to typowy "commuter", czyli dla ludzi szukajacych zwinnego, malego pojazdu do realizacji misji dom-praca-dom, ewentualnie dom-praca-male_zakupy_do_plecaka-dom. Albo dom-kumpel_2km_dalej-dom, kiedy nie oplaca sie odpalac spaliniaka a rower napawa obrzydzeniem. Cos w ten desen, taki odpowiednik elektrycznego skutera - ktore swoja droga Super Soco tez oferuje, ogladalem, i gdyby nie to ze czuje wobec skuterow jakis wewnetrzny sprzeciw moglbym powiedziec ze wygladaja calkiem ok Gdzies wyczytalem ze przecietny europejczyk dziennie pokonuje okolo 36 km i wydaje mi sie ze w ta grupe celuja chinczycy swoimi motorkami. To ma byc taki "sprzet codzienny".
Dla przykladu, sam do roboty mam 22 km w jedna strona, z czego zdecydowana wiekszosc - jakies 15 km cisne po autostradzie, ale pozostale 7 km musze sie przedostac przez scisle centrum Katowic co zajmuje zdecydowana wiekszosc calego czasu dojazdu. W druga strone jeszcze gorzej bo juz drugi rok trwa remont na wylotowce i wpadam prosto z roboty w mega korki zeby sie do tej autostrady dostac i dojechac do domu. Czy widzialbym tu sens takiego bzyka.. jasne ze tak. Majac dziennie niecale 50 km do przejechania zrobie ten dystans na jednym ladowaniu - nie musze ladowac w pracy. Miedzy samochodami jade latwiej niz ATAS i bezporownywalnie szybciej niz samochodem, co oszczedza cenne minuty zycia ktore zmarnowalbym stojac. No ale... to samo zrobi tansza spalinowa 125, nie mowiac o skuterku 50 - tyle ze tym nie wyjade na autostrade. No i elektryczny moplik nie rozwiazuje problemu tego smutnego okresu "kalendarzowej zimy", kiedy to stoje w korkach samochodem i ucze sie nowych przeklenstw od wspolkierowcow :P Gdyby bateria byla tansza i mialbym wspomniana taczke zlotych monet.. powaznie bym rozwazyl jako niespalinowa 125 do smigania w bliskiej okolicy.
A na razie pozostaje czekac na koniec zimy zeby sie umowic na jazde probna, bardzo mnie ciekawi co te 3.5 kW mocy nominalnej i 5 kW maksymalnej potrafi
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.