Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.09.2019, 00:27   #221
Birtka


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 88
Motocykl: RD03
Birtka jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 22 min 41 s
Domyślnie

Tak, u mnie się delikatnie łuszczy na główce ramy.
Birtka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2019, 10:41   #222
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 39 min 58 s
Domyślnie

Ze 30 lat temu kupiłem betoniarkę. Po kilku dniach używania jej na mojej budowie, zauważyłem że rdzewieje. Nic to, betoniarki tak mają. Po każdym dniu mieszania zaprawy myłem starannie, po zakończonej budowie domu wyczyściłem, wymyłem i zakonserwowałem zużytym oleum silnikowym. Stoi do dzisiaj... jak nowa. Czasem ją odpalam żeby umieszać co nieco.

Czy te śladowe ilości rdzy w NAT to jakiś problem? Ogranicza funkcjonalność? Stwarza zagrożenie? Ja bym zabezpieczał każdy zauważony wyprysk własnoręcznie i olał temat. Myślę że 30-40 lat wytrzyma. Po sądach na pewno bym nie chodził, bo tak skończy się roszczenie do Hądy. Sprawa przegrana u tego kto ma słabszego papugę.

Dla wszystkich którzy nie zauważyli jeszcze rdzy, i dla tych co zauważyli też, polecam kupić litr oleju silikonowego (na alledrogo litr za jakieś 5 dych - starczy na kilka lat) i wcierać to we wszystko: stal, chromy, plastiki, guma, skóra, kostki elektryczne, kable... nawet boki opon tym traktuję, uważając by nie pociekło na bieżnik i tarcze hamulcowe. Silikon wypiera wodę i doskonale penetruje, zabezpiecza przed brudem, wodą i rdzą. Od lat tak robię i nawet chińskie motocykle mi nie rdzewieją. Po co przepłacać na drogie specyfiki, które i tak w 90% zawierają silikon właśnie.
Regularne stosowanie powoduje, ze czyszczenie motonga jest łatwiejsze, bo brud nie przywiera. Czasem jak śpieszno na zlot, wystarczy tylko przetrzeć flanelką i świeci się wszystko jak psu jajka. Silikon po jakimś czasie po użyciu powoduje że nic nie jest tłuste ani lepkie, matowe powierzchnie pozostają matowe (vide kaski w avatarze). Umyta szyba w kasku przetarta flanelką z silikonem robi za wycieraczkę w deszczu - krople wody spływają i super widać.
Kto mnie zna, to wie jak mój Debeściak się błyszczy.


Ostatnio edytowane przez MrWaski : 15.09.2019 o 11:03
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2019, 11:12   #223
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Ze 30 lat temu kupiłem betoniarkę. Po kilku dniach używania jej na mojej budowie, zauważyłem że rdzewieje. Nic to, betoniarki tak mają. Po każdym dniu mieszania zaprawy myłem starannie, po zakończonej budowie domu wyczyściłem, wymyłem i zakonserwowałem zużytym oleum silnikowym. Stoi do dzisiaj... jak nowa. Czasem ją odpalam żeby umieszać co nieco.

Czy te śladowe ilości rdzy w NAT to jakiś problem? Ogranicza funkcjonalność? Stwarza zagrożenie? Ja bym zabezpieczał każdy zauważony wyprysk własnoręcznie i olał temat. Myślę że 30-40 lat wytrzyma. Po sądach na pewno bym nie chodził, bo tak skończy się roszczenie do Hądy. Sprawa przegrana u tego kto ma słabszego papugę.

Dla wszystkich którzy nie zauważyli jeszcze rdzy, i dla tych co zauważyli też, polecam kupić litr oleju silikonowego (na alledrogo litr za jakieś 5 dych - starczy na kilka lat) i wcierać to we wszystko: stal, chromy, plastiki, guma, skóra, kostki elektryczne, kable... nawet boki opon tym traktuję, uważając by nie pociekło na bieżnik i tarcze hamulcowe. Silikon wypiera wodę i doskonale penetruje, zabezpiecza przed brudem, wodą i rdzą. Od lat tak robię i nawet chińskie motocykle mi nie rdzewieją. Po co przepłacać na drogie specyfiki, które i tak w 90% zawierają silikon właśnie.
Regularne stosowanie powoduje, ze czyszczenie motonga jest łatwiejsze, bo brud nie przywiera. Czasem jak śpieszno na zlot, wystarczy tylko przetrzeć flanelką i świeci się wszystko jak psu jajka. Silikon po jakimś czasie po użyciu powoduje że nic nie jest tłuste ani lepkie, matowe powierzchnie pozostają matowe (vide kaski w avatarze). Umyta szyba w kasku przetarta flanelką z silikonem robi za wycieraczkę w deszczu - krople wody spływają i super widać.
Kto mnie zna, to wie jak mój Debeściak się błyszczy.

Tu nie chodzi o to jak to zatrzymać a generalnie o jakość motocykla za 60k.
W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu z technologią i jej dostępnością. Wychodzi po prostu czyste dziadostwo i głupie oszczędności Pana Hondy
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2019, 11:35   #224
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 39 min 58 s
Domyślnie

Wiem o co chodzi. Takie czasy. I dlatego wysmarowałem ten elaborat, by wrzucić na luz i cieszyć się z tego co nam jeszcze pozostało...
Rynek wymusza na producentach konkurencję w cenach i takie są tego skutki. Po co walczyć z wiatrakami? IMO nasze oburzenie nic nie da. Za krótkie mamy rękawki.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2019, 12:11   #225
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,788
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 10 min 22 s
Domyślnie

To jest też powód że nic się nie zmieni jeżeli się będziemy z tym godzić. Trzeba by zagłosować portfelami, niestety, portfel portfelowi nierówny i zawsze czyjś portfel zagłosuje na tak, a rynek duży jest bo światowy.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2019, 10:51   #226
jacekk11


Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Kościan
Posty: 19
Motocykl: CRF1100D4L
jacekk11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 31 min 39 s
Domyślnie

Witam,
czy ktoś już dostał jakąś oficjalną odpowiedź od producenta w sprawie rdzy?
U mnie też wyłazi.
Afra ma 4 miesiące i 4500km na liczniku. Rdza wyłazi w kilku miejscach na ramie, szprychach oraz zbiorniku...
Pozdrawiam
jacekk11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2019, 13:25   #227
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,643
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 53 min 54 s
Domyślnie

W sensie, że nie masz stanowiska od ASO?
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 12:01   #228
jacekk11


Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Kościan
Posty: 19
Motocykl: CRF1100D4L
jacekk11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 31 min 39 s
Domyślnie

Zgłosiłem, nie mam jeszcze stanowiska ASO.
jacekk11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2021, 14:36   #229
konrad7005


Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 42
Motocykl: CRF 1000D DCT
konrad7005 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 19 godz 5 min 16 s
Domyślnie

Witam, nie chciałem zakładać nowego wątku żeby nie zaśmiecać więc zapytam tutaj

Myjąc motocykl zauważyłem takie małe ognisko rdzy na jakims mocowaniu przy tylnej tarczy hamulcowej. Jak myślicie czy dobrym sposobem na usunięcie tego będzie starcie rdzy papierem ściernym, a potem użyć app r-stop z podkładem epoksydowym

https://www.petrostar.pl/lakiernictw...wy,p1468243081
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 197609625_2951261941759934_1106042093333596368_n.jpg (405.8 KB, 27 wyświetleń)
konrad7005 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2021, 14:46   #230
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 499
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 21 godz 3 min 40 s
Domyślnie

To pierścień od ABS-u. Olej i ciesz się jazdą.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rdza na szprychach Pawel Hamulce, kola, opony 15 25.04.2013 15:06
Serbia. Do jaja - znaczy zajebiście felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 29 07.07.2010 01:16
silnik transalpa 92r. w ramie RD03 piotrek Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 26.02.2010 10:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.