Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.10.2009, 09:11   #21
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

sam prostowałem na moto choc trzeba to robic z czuciem i dobrze wybrac punkty podparcia breszek łomów itd;-).Tak jak wspominali koledzy co firma i materiał to inaczej sie odkształcaja.Mysle ze powinienes porównac ceny nowych albo dogadaj sie z bonzurem -najlepsza opcja, gorszej biedy narobisz jak za duzo bedziesz kombinował.Jak sie nie wywrócisz to sie nie nauczysz;-))))))))
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2009, 09:09   #22
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
napisz może kolego jakiej to firmy gmole.
ja miałem przyjemność prostować na RD04 gmole firmy chyba ricky cross (takie same w czwórce ma sambor) nosz kutwa łomik mi się wygioł a gmole ni huhu. odginały się z łomem a jak puszczałem to wracały na swoje. jakaś sprężysta stal.
YES! Ricky Cross rulez! I dlatego placi sie za nie 2864791545861,99 Euro u turatecha.
__________________
"Don't cry because it's over. Smile because it happened." Dr Seuss
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2009, 12:07   #23
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Wcale nie dla tego.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2009, 16:56   #24
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Kolego próbuj na motongu tak jak piszą albo je zdejmij (tutaj pojawia się jednak problem ponownego spasowania) i prostuj na żywca. Jeszcze jedna kwestia: jak zgięły się w konkretnym miejscu to zapewne chcesz je naprostowac w tym samym miejscu zeby wyglądały jak nowe. Jak ,odpukac w niemalowane, położysz moto na tego gmola kiedyś, to bądź pewien że ten gmol puści dokładnie w tym miejscu które prostowałeś i nie bedzie miał tej samej ochrony co nowy. Wniosek - nowe gmole givi kosztują z tego co się orientuje u Ramireza 400 niecałe (wiem, że to dużo i mało) ale masz jakąś pewnośc.
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2009, 22:18   #25
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Ja tego lata zdejmowałem gmole w celu pospawania/wyprostowania/pomalowania tudzież innych czynności naprawczych po kilku glebach.
Drobne poprawki można jeszcze zrobić na maszynie - ja np wziąłem kołek drewniany i młotek 5kg i napier... aż się doprostowały i odeszły od plastyków.
Ale generalnie problem pozostaje, bo geometria już jest zmieniona i trzeba trochę bardziej zaawansowane chyba działania wdrożyć, bo to całe naciąganie i owszem pozwala na ponowne założenie gmoli, ale powoduje ciągłe naprężenie (zależne od naciągnięcia oczywiście) co w połączeniu z drganiami powoduje zdecydowanie szybsze zmęczenie i pękanie.
Ja się aktualnie noszę, z wykonaniem prostego szablonu mocowania i przy wykorzystaniu jakiegoś palnika tudzież innego pieca doprowadzić geometrię gmoli do porządku.
Ufff... znowu się napisałem
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2010, 21:53   #26
pawulon


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 4
Motocykl: RD04
Przebieg: 43000
pawulon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 godz 49 min 5 s
Domyślnie

Panowie, a ja zdjalem i prostowalem i z niewielkim trudem zamontowalem ale juz nie odstawaly prosto po obu stronach wiec zdjalem, odcialem dolna czesc, zamontowalem ponownie i na nowo zespawalem i teraz ladnie odstaja. Moze troche za mocno ale mi sie podoba i wazne ze dzialaja juz do wiekszego kata niz standardowe i but sie miesci spokojnie pomiedzy bakiem a gmolem.
pawulon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prostowanie ramy batomi Rama, zawieszenia, napęd 32 25.07.2013 21:43
Prostowanie obręczy suchy Hamulce, kola, opony 5 24.11.2009 17:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.