Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.04.2008, 22:26   #11
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Tu nie chodzi o oszczędność. Filtra K&N nie należy stosować przy wysokim zapyleniu.
Negatywne opinie i przeciwskazania są na niemieckim forum Transalpa jak również Afryki.
Natomiast chwalony jest filtr papierowy. Mam XT600 w którym jest tenże filtr.Po wypadzie na Rumunię już po 3-4 tys jest kompletnie zatkany i motocykl zamiast zużywać 5 l/100 pali półtora litra więcej.Ogólnie w endurakach stosuje się filtry gąbkowe które można prać.
Filtr taki chciałbym stosować na takie właśnie zakurzone wyprawy.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2008, 11:29   #12
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

więc tak, filtry gąbkowe o jakich mówiłem, są tylko do hard enduro i crossów niestety.

samson podał mi ceny do RD04 takie:
filtr pow. MIW do RD04 - 78,00 PLN
filtr pow. K&N RD04 - 298,00 PLN

Ze swojej wiedzy mogę dodać i zgodzić się co piszą o K&N. To są wydajne filtry na ruch po ulicach, ale nie w teren, a już nie mówię o ostrym terenie. Można stosować papierowe nakładki na stożkowe i podobne kombinacje, ale zawsze to nie będzie to co ma być.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2008, 00:54   #13
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Odświeżam temat.

Papierowy puścił mi trochę kurzu. Chodzi mi po głowie taki gąbkowy. Jaka to by była kwota mniej więcej? Musze przekalkulować. Franz, te filtry ze zdjęć są godne zaufania? To jest jakaś poważna firma? Jakie są o niej opinie wśród użytkowników?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2008, 08:11   #14
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Odświeżam temat.

Papierowy puścił mi trochę kurzu. Chodzi mi po głowie taki gąbkowy. Jaka to by była kwota mniej więcej? Musze przekalkulować. Franz, te filtry ze zdjęć są godne zaufania? To jest jakaś poważna firma? Jakie są o niej opinie wśród użytkowników?
Wiem tyle samo co Ty
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2008, 13:02   #15
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Trochę pogrzebałem w necie. Znalazłem stronkę producenta, dowiedziałem się również, że TT oferuje filtry tego producenta. Są to filtry niby większej przepustowości (coś jak K&N), jednak filtrują dość dobrze. Zaletą jest oczywiście to pranie i nasączanie olejem.

Kaska mi teraz jakaś leży luzem, więc mógłbym się dołączyć do jakiegoś zamówienia zbiorowego. Z tego co w nocy wyguglałem sam filter w US&A kosztuje 25 dolców.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2008, 14:36   #16
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Pytanie kto sie podejmie.
Ja moge wziąć 3-szt. Mój angielski = 0
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2008, 14:47   #17
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Ja conajmniej 1, po angielsku paplam. Z resztą wysłałem już zapytanie do TT (jakoś o 3 w nocy) i jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Jeśli masz jakieś namiary na te filtry to próbujemy, powinno się udać.

Jako ze widzę, iż TT lecą sobie w kule i nie odpisują, a polski importer milczy (telefony już nieaktywne) napisałem również do http://www.mfgsupply.com/ATVCarbsHondaUni.html . Jak odpiszą to dam znać. Wstępnie im ogłosiłem, ze jestem zainteresowany kupnem 5ciu sztuk. Poprosiłem o ceny filtrów oraz koszt wysyłki do Polski.


Alternatywą mogą być http://cgi.ebay.it/Honda-moto-africa...QQcmdZViewItem , ale jakoś mniej im ufam szczerze mówiąc...

A co mi tam - do gpmucci'ego też napisałem PW. Już trochę z nim gadałem, teraz poprosiłem o opinię o tych włoskich gąbkach z aukcji .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez wieczny : 29.05.2008 o 16:00
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2008, 16:08   #18
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

W międzyczasie dostałem odpowiedź od sprzedającego z ebay.it, że szipping do Polski wynosi 3€, uznaje przelewy na konto lub Paypala.

(nie edytowałem tylko napisałem oddzielnego posta żeby temat podbić).
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2008, 02:58   #19
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

sprawdzałem wszystkie papiery do rd07 (honda hilfo meiw) jakie znalazłem w PL do AT i różnice znalazłem tylko jedną. w cenie. kupuje hilfo po 55zł i zmieniam co 10/12 kkm. w viadrze mam K&N i motor raczej sie ożywił jak spadła mu moc. dół słabszy, srodek i góra jad i kreci sie bez ociagania do odciecia. ( na papierze troche gorzej) ale czuc ze zakres kompa od szprycy nie obejmuje takiego zakresu dawki paliwa by sie ułożyc pod k&n. cza by to bylo mu elektronicznie "dograc" czy cus.

pozdrav

w trójce czwórce i siódemce poprostu należy sie wyposażyc w stożkową końcuwe pod kompresor na stacjach benzynowych, i 3 lub 4 sróbki wykrecic i raz czy dwa na te 12 000km czy po jakims cioraniu w brudzie i pyle filterek papierowy se przedmuchac od wewnątrz. motor od razu to odczuje i driver tez
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2008, 12:05   #20
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

No nie wiem rambo... Ja co szuter to mam tam 1-2 łyżki pyłu. Na szczęście nie wazowe jeno takie od herbaty . Jesli filter gąbkowy Uni kosztuje 25$ to ja bym go chętnie posiadł, choć też mam Hiflo za 50pln.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powrót Sokoła czosnek Inne - dyskusja ogólna 15 25.11.2012 18:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.