Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.02.2017, 18:20   #11
lortprodisz
LOŻA SZYDERCÓW
 
lortprodisz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: LEGNICA
Posty: 359
Motocykl: RD07a
Przebieg: 9999999
Galeria: Zdjęcia
lortprodisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 5 min 18 s
Domyślnie

jak nie pomacam to nie uwierzę wiec kupiłem kiedyś 2 strzykawki tego mazidła....
pacjent do testów - bora 1,9 tdi na pompowtryskach pierwszej generacji - AJM 116kuni i pół bańki na blacie i apetyt na oliwę ... pomiar bipów pompowtryskiwaczy , kompresji korekcji dawek na poszczególne cylindry . nowe oleum i filtrum - wlanie mazidła cała procedura i pierwszy efekt w postaci cichszej pracy , po 5000km kolejne pomiary - kompresja jakies 0,5 bara na cylinder do góry , bipy bez zmian , korekcje uległy zmiejszeniu dosyc znacząco co oznacza ze sie poprawiło ,oleju zauważalnie mniej podpijał .... 2 strzykawki mazidła kosztowały tyle co bańka dobrego oleju a czy warto lać ?

aaa przypomniałem sobie ze niejaki Wania z Vorkuty testował łopatologicznie mazidła LiquiMoly i cos ruskiego o nazwie Wagner
jak kiedyś to dopadne to chetnie sprawdze działanie na kolejnym silniku
__________________
Beton Stal Gruz i Rdza
Станция тропосферной радиорелейной связи



Ostatnio edytowane przez lortprodisz : 19.02.2017 o 18:30 Powód: wzrost ceny hurtowej musztardy sarepskiej
lortprodisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2017, 19:33   #12
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Bardzo rzeczowy opis dodatków

http://www.bishops-original.pl/?p=225

"Dodatki do olejów na bazie materiałów ceramicznych – ceramizery.
W 1997 roku na rynku pojawił się nowy produkt z serii dodatków do olejów- ceramizer Ceramic później nazwany Xeramix PM. W tym i innych produktach tej grupy podawano, że zawierają jakiś materiał mikroceramiczny, zdolny do reparacji powierzchni metalu. W przebiegu kilku lat w ramach reklamy podano, że chodzi o „space technology“ to znaczy, że ten produkt wynaleziono w ramach badań materiałów dla pojazdów kosmicznych. Tych informacji owszem nie podaje firma belgijska, która jest producentem Xeramix. Produkty mikroceramiczne są produkowane nie tylko przez belgów, a i w Niemczech (CERASAFE),
i oczywiście w Polsce – Ceramizer. Nie będziemy wydawali opinię o ceramizerze polskim, decyzję pozostawimy na użytkowniku. Dla informacji publikujemy wyniki doświadczenia, przeprowadzonego przez prof. Inż. Jerzego Kowara, Ph. D. Na Uniwersytecie Rolniczym w Pradze ( jeden z największych ekspertów w dziedzinie smarów i paliw) z środkiem CERASAFE.
Oto tłumaczenie „Opinii do produktu“
Produkt: CERASAFE, high tech Keramik, Deutschland
Producent: Maria Ascendon Krist, Josef Ganringed, Dieter Hotzel
Wiesbaden, Oranienstrasse 54, BRD
tel: +49611305911
Środek jest deklarowany jako smar mikroceramiczny i jest polecany jako dodatek do olejów silnikowych, przekładniowych i innych, które mają chronić trące pary materiałów przed zużyciem.
Na podstawie własnych doświadczeń nie polecam stosować dany produkt do silników spalinowych z tego powodu, że podczas dużych temperatur, powstałych w obszarze spalania powstaje na bazie degradacji termicznej dwutlenek krzemu z wysokimi właściwościami trącymi na trące się powierzchnie metalu. Środek zrobiony w stabilizowanej formie żelu tylko w temperaturach niższych od 100oC. Przy wyższych temperaturach dochodzi do degradacji żelowej fazy i na koniec dochodzi do powstawania piasku z własnościami silnie trącymi.
Preparat poddałem obok innego, wypaleniu w piecu elektrycznym w temperaturze około 450oC. Po ochłodzeniu zważyłem resztki krzemowe i w stosunku do pierwotnej ilości, włożonej do pieca, ustaliłem, że środek zawiera po wypaleniu 14,5% wysoce twardego kwarcu.
Środek CERASAFE otrzymałem w oryginalnej puszce z olejem z uszkodzonego silnika od właściciela, w celu przeprowadzenia analizy oleju i środku! Olej z uszkodzonego silnika zawierał wysoką zawartość cząsteczek żelaza powstałych na skutek tarcia, zarejestrowaną przez ferrograf laboratoryjny. Cząsteczki odznaczały się wysoce silnymi własnościami trącymi, powodującymi zużycie i również były obecne morfologicznie potwierdzone cząsteczki ze śladami wycieku oleju z cylindra powstałe jako skutek mostków spawania na powierzchni kontaktowej. W zużytym oleju również stwierdzono degradowane formy pierwotnego środka ceramicznego.
Zakończenie: Zwyczajnie w środkach, produkowanych w Niemczech znajdziemy na opakowaniu, lub na ulotkach, dołączonym do produktu, polecenie niektórych organizacji oficjalnych , np. DEKRA lub innej organizacji dotyczącej motoryzacji. Tego owszem w środku CERASAFE nigdzie nie nalazłem!
Analizę i opinii produktu dokonał:
Profesor Ing. Jerzy Kovar, Ph.D.
Oddział chemii Uniwersytetu rolniczego w Pradze
Przeszukaliśmy dużo stron internetowych, dotyczących materiałów ceramicznych i wszędzie podawano te same informacje, dotyczące „fantastycznych“ rezultatów i wyników doświadczeń na silnikach. Tylko z jedną różnicą- wszędzie dla pielęgnacji silnika używano od 250 ml do 500 ml dodatku. Tylko Polski Ceramizer jest tak super, iż wystarczy 5 ml na cały silnik. Nie wiem, gdzie jest prawda. Lepiej aplikować mniej, żeby nie uszkodziło? Kto tam wie? Interesujący jest wynik doświadczeń, przeprowadzonych przez Akademię Wojskową w Brnie w 1997 roku, gdzie potwierdzono, iż produkt działa w silnikach benzynowych a w silnikach diesla nie
( doświadczenie przeprowadzono z oryginalnym produktem ). Co to za produkt? Jak już podaliśmy, po sondażu reakcji na temat xeramic to znaczy ceramizer to wynik jest 50 na 50 – to znaczy połowa twierdzi, iż pomaga i rezultaty są pozytywne, druga połowa absolutnie nie poleca z powodu awarii silników (zatarcie i ciężka dewastacja) lub absolutnie żaden efekt. Interesujące są różnice informacji o pozytywnych efektach – strony kanadyjskie – wzrost mocy i obniżka zużycia paliwa 5%. Strony europejskie – wzrost mocy +20%, zużycie paliwa -30%. To już świadczy o oszustwie, niechaj państwo zadecydują sami czy ten produkt jest „cudem“ lub nie!"


dochodzę do wniosku, że lepiej lać dobry olej.... a jak silnik na >400.000km można przejść na olej z grupy 50 np. 5W50 a generalnie stosować dobre oleje aby nie dochodziło do blokowania pierścieni, tworzenia się osadów itd.. bo to jest główna przyczyna późniejszych problemów z szczelnością. W silniku nie występuje żadne ekstremalne tarcie bo gdyby tak było to po kilku tys. km byłby zgon.

Jeżeli chodzi o motocykle to co ze sprzęgłem ? czy nie spowoduje to jego zgonu bo na metalowych przekładkach cudo się odłoży i stworzy mega śliską warstwę a tarcze szlag trafi... czy czasem to co spotkało chłopaków na wyprawie do Magadanu (sprzęgło) nie było konsekwencją dodatku? owszem to tylko hipoteza, tylko, że nawet oleje z modyfikatorami tarcia nie nadają się do motocykli...a co dopiero ceramizery...

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 19.02.2017 o 20:02
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2017, 19:39   #13
Dren
 
Dren's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Wwa
Posty: 179
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dren jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 36 min 38 s
Domyślnie

Pomijam tu wszelkie za i przeciw, ale co z mokrym sprzęgłem Ogólnie IMHO to jest syf. Bez dywagacji naukowych, do nowego silnika bym nie zalał, bo bym się bał, a do zajechanego nie ma sensu, bo to leczenie syfa pudrem. AMEN
__________________
V-strom 1050XT

Ostatnio edytowane przez Dren : 19.02.2017 o 19:56
Dren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2017, 19:58   #14
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 999
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 2 godz 18 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dren Zobacz post
Pomijam tu wszelkie za i przeciw, ale co z mokrym sprzęgłem Ogólnie IMHO to jest syf. Bez dywagacji naukowych, do nowego silnika bym nie zalał, bo bym się bał, a do zajechanego nie ma sensu, bo to leczenie syfa pudrem. AMEN
są ceramizery do stosowania z mokrym sprzęgłem. nie ślizga się.
krakus jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2017, 20:20   #15
lortprodisz
LOŻA SZYDERCÓW
 
lortprodisz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: LEGNICA
Posty: 359
Motocykl: RD07a
Przebieg: 9999999
Galeria: Zdjęcia
lortprodisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 5 min 18 s
Domyślnie

... oraz insze sposoby na porządkowanie łańcuchów węglowodorowych .
niezbite dowody zostały zawarte w filmie .... oglądacie na własną odpowiedzialność
__________________
Beton Stal Gruz i Rdza
Станция тропосферной радиорелейной связи


lortprodisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2017, 21:45   #16
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

musiałem przewijać bo nie idzie na trzeźwo tego przyjąć
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2017, 22:16   #17
Dren
 
Dren's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Wwa
Posty: 179
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dren jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 36 min 38 s
Domyślnie

Czy Wy naprawdę chcecie lać to g00wno do silników ?
__________________
V-strom 1050XT
Dren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2017, 23:13   #18
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Chlopaki na Magadan mieli ceramizer motocyklowy, wiec to sprzegło to skutek cieżkiego terenu...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypełnienie owiewki typu Boano WojtekBBI Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 3 20.12.2015 00:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.