Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.09.2008, 10:14   #11
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
Newrom to co w takim razie proponujesz w zamian żeby wyeliminować z ulic ludzi, którzy nie powinni już od dawna prowadzić pojazdów ?
Zacząć egzekwować istniejące przepisy.
Np
Art. 122. 1. Badaniu lekarskiemu przeprowadzanemu w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem podlega:
4. kierujący pojazdem skierowany decyzją starosty w przypadkach nasuwających zastrzeżenia co do stanu zdrowia;

W czym więc problem by policja, w sytuacji gdy trafi na dziwnie zachowującą się na drodze osobę kierowała wniosek do starosty o wydanie takiej decyzji?
Zgodnie z przepisami Bolandy masz obowiązek wymienić dokumenty jeśli np zdjęcie się zdezaktualizowało. No to po jaką cholerę tworzyć przepis który wymusza zmianę prawka, skoro przy rutynowej kontroli policjant ma prawo zatrzymać dokument.
PoRD to całkiem spora ustawa, ale nasi wspaniali stróże prawa mają w dupie zapewnianie bezpieczeństwa. Liczy się statystyka i zysk. Czyli zamiast np karać za zajeżdzanie, dziwne manewry na rondach, parkowanie w miejscach w których samochody zmniejszają widoczność oni wolą postawić radar na S1 czy pojeździć fotoplastikonem po A4. Kasa jest, liczba godzinomandatów się zwiększa i komendant może wypiąć pierś po kolejny mendal 'za skuteczność i odwagę'.

Cytat:
Nic od razu nie działa niestety w tym kraju dobrze ale każdą nawet największą podróż trzeba zacząć od pierwszego kroku.
Jeśli w Afryce wyłączy Ci się światło to użyjesz go żeby włączyć oświetlenie czy raczej poszukasz innego motocykl albo chociaż przerobisz instalacje by się taka sytuacja już nie zdażyła?

Cytat:
Przyznasz mi chyba rację że dożywotnie prawo jazdy to jest poroniony pomysł ?
Przyznam że cały system jest posrany, od technologii szkolenia_do_zdania_egzaminu, przez ilość osób odsiewanych w trakcie, aż do dożywotniego prawka.

pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2008, 10:34   #12
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
Zacząć egzekwować istniejące przepisy.
Np
Art. 122. 1. Badaniu lekarskiemu przeprowadzanemu w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem podlega:
4. kierujący pojazdem skierowany decyzją starosty w przypadkach nasuwających zastrzeżenia co do stanu zdrowia;

W czym więc problem by policja, w sytuacji gdy trafi na dziwnie zachowującą się na drodze osobę kierowała wniosek do starosty o wydanie takiej decyzji?
A to fakt. Polska policja zajmuje się głównie wyłapywaniem przekraczających prędkość ... Tak na prawdę w Polsce tyle osób jeździ po pijaku bo prawdopodobieństwo złapania jest znikome.
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2008, 13:18   #13
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
Newrom to co w takim razie proponujesz w zamian żeby wyeliminować z ulic ludzi, którzy nie powinni już od dawna prowadzić pojazdów ?

.......


Przyznasz mi chyba rację że dożywotnie prawo jazdy to jest poroniony pomysł ?
nic nie jest tak proste jak się wydaje ...

mój ojciec w moim przekonaniu jest super kierowcą, od niego uczyłem się patrzeć na drogę, uczyłem się jak reagować na bezmyślność, co przewidywać...
Zawsze był dla mnie guru..
teraz jest już stary schorowany pyrka wolno, niedowidzi... ale dlaczego mam mu zabierać prawko? kupił samochód jeździ poprawnie, unika miast , przy wyjeździe ponad 200 km najpierw śpi przez tydzień a potem odpoczywa przez 7 dni ale jeździ, stłuczkę miał jedną kiedyś tam...
Po za tym sam wie jak się zmienił, co jest jego wadą... myśli i stara się unikać jeżdzenia jak nie musi... a musi bo taki jest świat i wszyscy gdzieś pędzą ...

Co nie zmienia faktu że my którzy nie mamy takich wad musimy myśleć za niego i jemu podobnych... my też kiedyś będziemy starzy...
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2009, 11:25   #14
Zając


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Szczecinek
Posty: 134
Motocykl: RD07
Zając jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 24 min 56 s
Domyślnie

Nie tyle obawiam się "starych" ludzi za kierownicą,tylko nie których młodych kierowców . Którzy tylko zdali prawko, i już myślą że są super kierowcami.Denerwuje Nas gdy starsza osoba jedzie miastem 40km/h, ale statystyki mówią że starsi kierowcy znaczniej mniej powodują wypadków niż młodzi . W naszym kraju jest za mało kultury na drodze, wystarczy zwrócić uwagę, co się dzieje jeśli pojazd jedzie powoli i szuka np. ulicy, czy zakładu,firmy. Jadą z tyłu trąbią, to wyprzedzają na pasach.Czasami zastanawiam się kto jest lepszym kierowcą,osoba która jeżdzi przepisowo 50w mieście i 90poza i nie ma na swoim koncie wypadku, czy osoba która rusza z piskiem i przynajmniej raz w roku rozwali auto. Wydaje Mi się że w PL to ten drugi.
Zając jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2009, 14:06   #15
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

a wracajac do tematu prawka - ktos wie jak sie sprawa ma z ta ustawa
wprowadza ja w zycie - jak tak to kiedy
ja caly czas niemam prawka :/ i zaczynam sie martwic...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Niech mnie ktos przytuli czyli pierwszy wlasny "off" i kilka pytań tupek Inne tematy 96 04.08.2017 00:51
Niech będzie że wyprawa Brambi Trochę dalej 18 29.10.2013 02:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.