Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.05.2010, 00:48   #1
agl123
 
agl123's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Posty: 133
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: .......
agl123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 15 godz 59 min 0
Post szyba - MGG czy MRA?

Potrzebuję porady.
Po jednej z pierwszych przejażdżek nowozakupioną AT i pierszej glebie uszkodzeniu uległa szyba (zainstalowana była podwyższona szyba MGG).
Powiedziano mi że są nieco kruche;-)
Teraz nie wiem co zrobić? czy kupić kolejną MGG i się więcej nie wywracać (co jest bardzo mało prawdopodobne)? czy może zainwestować w inną, np MRA, która jest nieco droższa... ale czy trwalsza? oto jest pytanie?
W necie znalazłem taką: http://www.moto-akcesoria.pl/szyba-m...styczna,p,7227
Warto w to inwestować czy poszukać dalej czegoś innego?
Pomóżcie please...
agl123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2010, 09:09   #2
daniel_87
 
daniel_87's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: łódź
Posty: 411
Motocykl: R 1100 GS
daniel_87 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 27 min 57 s
Domyślnie

nie porownywac gowna do twarogu, bra sa spasowane idealnie jak oryginaly, mgg to jakas porazka, niespasowane, zle dogięte otwory krzywo powiercone. Nawet jak uda sie nagiąc i wcisnąc mogą pekac. Mialem w trampku i nigdy wiecej
daniel_87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2010, 09:48   #3
Foxio
 
Foxio's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 402
Motocykl: F 800 GS
Foxio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 14 godz 35 min 12 s
Domyślnie

Miałem mgg i mam teraz mra. Mgg zrobił się pajączek bez wywracania od samych drgań Może zmienili materiał ale jeśli robią z tego samego to raczej mgg nie polecam. Aczkolwiek cena mgg jest atrakcyjna. Wybór należy do ciebie
Foxio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2010, 10:44   #4
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A ja polecę szybę Givi wysoką jest elastyczna fajnie wykonana i wysoka
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2010, 11:10   #5
Brzozrider
 
Brzozrider's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: W-wa
Posty: 46
Motocykl: RD07 W stanie malinowym:)
Brzozrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 45 min 34 s
Domyślnie

mam MRA i jestem zadowolony. Wkurzają mnie jej pewne ajspekty ale nie chce mi sie o tym pisać. MGG to gówno nad gównami. lamie sie na ostre kawałki.
Kup MRA skoro nie stac cię na oryginał
Brzozrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2010, 12:24   #6
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Co nieco o szybach jest tu: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4725
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2010, 21:20   #7
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Czego by nie mówić oszybach MGG, to jedno jest pewne... w razie gleby są niskie koszty.
Jak w trampku przelecialem przez kiere, to szybka MGG pękła i spokój. 120zl i koniec wydatków.
Kiedy zaś w Afri miałem podobny lot, to szyba wytrzymała (oryginał) natomiast czacha poszła w kawałki...
Zawsze pęka naslabsze ogniwo...
Poza tym cena MGG jest 3 razy niższa niż MRA, wiec to jak by porównywać skode fabie z Audi a6...
Ja pewnie kupilbym MGG.
__________________
HD
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 20:48   #8
lorsol
łorsoł
 
lorsol's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Suchy Dwor
Posty: 148
Motocykl: T7
Przebieg: Za mały
lorsol jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 19 godz 53 min 18 s
Domyślnie

hej,

dzisiaj zrobilem ponad 200km z nowa szyba wysoka od MGG; ganiam w Shoei Hornet DS; mam 190 wzrostu, standardowe siedzenie; szyba w 07a wystaje ponad czache 46cm.

co do montazu - zero problemow; wszystkie dziurki tam gdzie powinny byc, nic nie trzeba szlifowac czy dowiercac;

jazda - zadnych wibracji i drgan; do 140km/h jest przyzwoicie cicho, potem zaczyna szumiec, ale dla mnie absolutnie znosnie; przy moim wzroscie struga idzie mniej wiecej od polowy szybki w gore, do tego jest nie tak mocna, wiec jazda z otwarta przylbica jest dlugo mozliwa, choc ja nosze okulary i one mi tu pewnie troche pomagaja; wracajac do strugi - nie mam chlodzenia szczeki, reszta wentylacji na gorze kasku super; nie ma absolutnie zadnych dziwnych turbulencji czy zawirowan; w koncu nawet w okolicach 180km/h moge spokojnie obrocic glowe - przy oryginalnej szybie struga trzyma moj kask tak mocno, ze obrot glowy jest diablo trudny; co do samego torsu, to jezdze w zbroi wiec jestem w niej calkiem szeroki i jest naprawde ok - nie czuje sie zrzucany z siodla;

minusy - mam szybe bezbarwna, i mimo ze widac przez nia bardzo dobrze, to sam obraz jest lekko znieksztalcony, jakby rozmyty; minimalnie, ale zauwazalnie; nie ma powiekszania czy oddalania obiektow, tylko te mikro rozmazanie; przy lekkich offowych dojazdowkach troche to denerwuje, gdy trzeba 'patrzec pod nogi' a dzien sloneczny i cienie sie tam mieszaja z kamieniami i blotkiem; dwa - przy maksymalnie skreconej kierownicy dotykam szyby; pewnie to wynika troche z ustawienia kierownicy bardziej w pionie, gdyby kierownice pochylic tak, jak byla u mnie pierwotnie, bylo by raczej ok;

wszystkie powyzsze porownania do oryginalnej szyby; nie jezdzilem nigdy z inna szyba (MRA, GIVI, itp), wiec nie twierdze, ze nie moze byc lepiej (czy gorzej);

generalnie, mialem zamawiac takze deflektor dla porownania i wybrac lepsza opcje, ale jest tak dobrze na tyle, ze zostaje na razie tylko z MGG;

pzdr,
l.

Ostatnio edytowane przez lorsol : 04.06.2010 o 21:13
lorsol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
szyba MRA kontra MGG bartol Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 48 27.02.2020 18:54
szyba lazyjack Wszystko dla Afryki 4 16.10.2011 19:26
Wyzsza szyba od... GSa samul Wszystko dla Afryki 18 02.11.2008 16:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.