Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.11.2022, 16:32   #11
midro


Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 192
Motocykl: Dr650Re
midro jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 5 min 21 s
Domyślnie

Wiele lat temu zakupiłem zestaw osmozy odwróconej, siedem filtrów, zamontowałem w kuchni pod zlewem, zakupiłem TDS -miernik jakości wody, zrobiłem test wody z wodociągów, butelkowanej mineralnej i tej osmozy. Wyszło na to, że ta z wodociągów nadaje się do spożycia, butelkowana mineralna była mniej zanieczyszczona chyba o połowę, a ta z osmozy miała najlepsze parametry do spożycia. U mnie wychodzi że warto zamontować zestaw osmozy odwróconej.
midro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 16:57   #12
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Krakus,
dzięki. Sunę co parę dni do Lidla to będę miał po drodze.

Sudden,
można spoko nabijać tylko zwróć uwagę jaki masz nabój. Jak od nowego SodaStream, ten różowy z nowym typem zaworu to jeszcze nie każdy to rozkminił i wiele gazowników nie nabija. W te niebieskie tłuką gaz spoko.
Jak masz niebieski i daleko do gazownika to możesz sobie z butli nurkowej czy tam innej tlenowej za pomocą przetoczki sam w chacie nabijać. Ale butla pusta swoje kosztuje, przetoczka też parę złotych tak więc musiałbyś pokalkulować czy interes opłacalny.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 17:07   #13
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 41 min 26 s
Domyślnie

Navaja, pewnie mam ten nowy typ bo w tym roku kupiony, a do gazownika mam akurat tak samo daleko jak Ty - z Halinowa do Sulejówka
Przyjrzę się temu w domu na spokojnie, dzięki za rady.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 18:56   #14
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

od 11 lat mamy odziedziczoną osmozę, sam system ma około 18lat - 10 lat temu wymiana membrany.
nie piję w miarę możliwości podwrocławskiej wody z kranu - nie smakuje mi. poza tym jest mega twarda i niesie w ciul ppmów nieznanego autoramentu i proweniencji.

co do powyższych wypowiedzi to Śląsk Górny był od zawsze zagłębiem nie tylko węgla ale też bardzo dobrej, miękkiej kranówy. wszystkie hodowle neonów i innych wymagających rybek to, onegdaj, był śląsk to się Wam udało.

kiedy w 1995r przeprowadziłem się do Wrocławia okazało się, że mam pierwszy raz w życiu jakieś problemy skórne. mniemam, że to było od wody. pewnie powietrze również.

jako ciekawostkę powiem, że w Finlandii wszędzie można pić wodę z kranu i jest wybitnie dobra. naprawdę lepszej nigdy nie piłem i, jak powyżej ktoś napisał, jest lepsza niż woda butelkowana. czyli da się - kładą do głowy ludziom, żeby nie kupować wody w butelkach, które nomen omen jest kur..sko droga ale jest dobra alternatywa.
BTW wody w typie 'uber alles' to piłem kiedyś wodę z lodu bezpośrednio z lodowca i nie wiem czym się ludzie zachwycają. może zbyt mam chamskie podniebienie


zagęszczając wypowiedź: można pić z kranu bo za to ręczy lokalne MPWiK, jeśli nie smakuje lub ma niekorzystne parametry a ktoś ma na przykład kłopoty z nerkami /?/ to odwrócona osmoza. to już nie są duże pieniądze - przed 'wybuchem cen' komplet można było kupić za 750PLN co stawia taki temat jak jakieś 'Brity' pod znakiem zapytania.
we wrocu czyściliśmy raz na kwartał czajnik bo dna nie było widać.
tutaj od 11 lat nie ma tematu.

Za to bezpośrednio z sieci tutejsza woda niszczy potwornie armaturę. nie chcę tego pić saute. nawet psu i kotom nie daję. czasami jak w nocy przysuszy to łyknę z kranu ale to jest słabe doświadczenie. ble.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 19:04   #15
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 5 godz 55 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
Navaja, pewnie mam ten nowy typ bo w tym roku kupiony, a do gazownika mam akurat tak samo daleko jak Ty - z Halinowa do Sulejówka
Przyjrzę się temu w domu na spokojnie, dzięki za rady.
Pan z Sulejówka nowy typ butli też już obsługuje.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 21:30   #16
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 262
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 13 godz 58 min 2 s
Domyślnie

https://www.electro.pl/agd-male/akce...xoCAGEQAvD_BwE

Proste, tanie, fajne rozwiązanie.
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2022, 02:28   #17
Mazurkas007
Słońce do 31.10.23
 
Mazurkas007's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Podlasie/Tajlandia
Posty: 395
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 27000
Mazurkas007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Kranówka nie jest chyba jakaś mocno zła ....
To zamontuj sobie tylko filtr sznurkowy albo filtr piaskowy pod szafką i będzie ok.
Kamień w czajniku nie jest zły, dzięki temu masz zdrowe serce i układ krążenia.
Ileś lat temu w Szwecji wpadli na pomysł zmiękczania wody w miastach, bo rury zarastały, bo pralki, bo czajniki, bo osad w kibelku.
Po nastu latach ludzie zaczęli padać jak muchy, problemy sercowe i z krążeniem. Okazało się, że konsekwentne picie miękkiej/odkamienionej wody jest zabójcze dla człowieka. Teraz w Szwecji woda w sieci jest domineralizowywana i utwardzana, problemy ze zdrowiem i przy okazji z zębami sie skończyły.
Dlatego zapytam jeszcze raz i wcale nie złośliwie, po co ci to ?
Filtr sznurkowy i będzie wszystko ok.
Mazurkas007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2022, 08:20   #18
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ludzie w Skandynawii /Fin na pewno/ padali na choroby sercowo naczyniowe wszelkiej maści daaawno temu lata 70te/ ale nie miało to związku z wodą a z trybem życia.
Od tamtej pory wprowadzono wiele społecznych, wielowarstwowych i miękkich narzędzi, które skutecznie odwróciły ten trend.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2022, 08:40   #19
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

U nas temat rozwiązany butlami 5 galonowymi. Wychodzi to z dostawa ciut taniej niż woda w butelkach a plastiku milion razy mniej i nie trza tachac zgrzewek ze sklepu.
Powód - mamy zmiekczacz wody i zauważyliśmy ze kwiatki słabo znoszą taka wodę bo jest pozbawiona wielu potrzebnych do życia mikroelementów. Sąsiad miał tez kłopot z rybkami w akwarium. Bez zmiękczacza woda twarda jak cholera, wszędzie kamien.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2022, 09:22   #20
Mazurkas007
Słońce do 31.10.23
 
Mazurkas007's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Podlasie/Tajlandia
Posty: 395
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 27000
Mazurkas007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Ludzie w Skandynawii /Fin na pewno/ padali na choroby sercowo naczyniowe wszelkiej maści daaawno temu lata 70te/ ale nie miało to związku z wodą a z trybem życia.
Od tamtej pory wprowadzono wiele społecznych, wielowarstwowych i miękkich narzędzi, które skutecznie odwróciły ten trend.
Zgadza się, ale jednym z tych negatywnych czynników była dostępna w sieci miękka, prawie, że destylowana woda.
Mazurkas007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uzdatnianie wody kanuj Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 22 04.08.2021 09:29
Zmiękczacz wody. ural2 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 35 30.10.2019 09:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.