Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.05.2019, 23:53   #41
TYMEKVMAX


Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: xxx
Posty: 259
TYMEKVMAX jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 51 min 34 s
Domyślnie

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polsk...arnego-wypadku
https://zrzutka.pl/36xx5e

Ostatnio edytowane przez TYMEKVMAX : 11.05.2019 o 09:39
TYMEKVMAX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2019, 12:33   #42
Drak


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 25
Motocykl: DR650SE, CRF250RLA
Drak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 52 min 23 s
Domyślnie

Szkoda motocyklisty. Kierowca samochodu nie powinien już nigdy odzyskać prawa jazdy.

Smutna jest też hipokryzja. W tym wątku wszyscy solidarnie potępiają wariatów drogowych. Parę tygodni temu na forum był wątek o ogranicznikach prędkości w osobówkach, tam wszyscy narzekali, że ogranicznik 160km/h jest zły bo oni to szybciej muszą jeździć, oszczędzają czas i jadą szybko ale bezpiecznie. A może właśnie rozwiązaniem jest ogranicznik który po gpsie pozwala jechać tyle ile jest dozwolone na drodze.
Drak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2019, 12:38   #43
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Drak Zobacz post

A może właśnie rozwiązaniem jest ogranicznik który po gpsie pozwala jechać tyle ile jest dozwolone na drodze.
Potwierdź, że żartujesz... Jak UE wprowadzi zakaz spożywania mięsa wieprzowego to też łykniesz tą poprawność polityczną? Wszędzie tylko zakazy i nakazy!
Przykład: na parkingu osiedlowym (Ursynów) znaki "Zakaz parkowania tyłem do budynku!" - a nie lepiej, uprzejmiej i przede wszystkim z pozytywnym skutkiem byłoby napisać "Proszę o parkowanie przodem do budynku "?
Podobnie z prędkościami - profilaktyka w postaci uświadamiania daje lepszy efekt niż kolejne durnowate przepisy i np "ograniczniki GPS"
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2019, 14:12   #44
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 292
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 14 godz 7 min 25 s
Domyślnie

nie wiem co macie na myśli mówiąc profilaktyka, uświadamianie, informowanie społeczeństwa...?
sugerujecie, że nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jazda 160km/h i więcej w terenie zabudowanym może być niebezpieczna ? Dotyczy to kierowców motocykli jak i puszek.
Każdy dobrze wie, tylko część już jest za stara żeby kierować i odnajdywać się w dzisiejszym ruchu, część pierdoli zasady i żadna akcja uświadamiając do nich nie przemówi, bo "lubią zapierdalać", inni to przedstawiciele handlowi i oni "muszą" gadać przez telefon i jednocześnie gonić swoim białym kombi w dieslu mrugając na wszystkich żeby im zjeżdżali... i tak można wymieniać jeszcze długo mistrzów kierownicy,na których nic nie działa, nawet represja, bo porównując do innych krajów u nas mandaty nie są wysokie.
I sam nie wiem jakie rozwiązanie by się sprawdziło, bo w naszym kraju na wszystko znajdą sposób, na te durne ograniczniki również... tak jak radzimy sobie z "durnymi" DPF-ami, katalizatorami, tachografami...itd.
Africa Tigg jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2019, 15:43   #45
Drak


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 25
Motocykl: DR650SE, CRF250RLA
Drak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 52 min 23 s
Domyślnie

Przedmówca dobrze mówi, u nas kierowcy rzeźbią w tachografach, teraz będzie nowy typ. Co lepiej, wprowadzić typ którego nie zagłuszą czy ich prosić, żeby przestrzegał reguł? Przypominam, że mandaty są dużo większe niż za prędkość dla osobówek. Dobry przykład że stanem technicznym, jadąc za kimś na motocyklu można się czasem zadusić od spalin, uświadamia się Polaków o smogu A i tak wycinają DPFy, palą śmieciami w piecach. Znowu uświadamianie nie działa a mandaty nikogo nie ruszają za to inni się trują. Za nadużycia drogowe- inni giną na ulicach. Czasem jeżdżę A2 warszawa-łódź, z tempomatem na 140 zdarza się, że idioci siadają na zderzaku, świecą długimi A po wyprzedzeniu wyprzedzają mnie i tracą czas na zajezdzanie drogi i przyhamowywanie...
Polacy nie umieją korzystać z wolności na drodze bo chcą jeździć 120 po mieście i wjeżdżać na czerwonym na skrzyżowanie jak w tym filmie...
Mijają lata A statystyki niewiele się zmieniają, mamy lepsze drogi, bezpieczniejsze samochody A wciąż ginie mnóstwo osób.
A pamiętacie popis naszych kierowców na Słowacji? Wyprzedzanie przed zakrętem na drodze bez pobocza. Bo ma szybki samochód to musi wyprzedzać?

Może lepsze rozwiązanie to wprowadzenie takiego ogranicznika czasowo komuś wraz z mandatem za prędkość. Wariata drogowego zaboli bardziej niż 500zł mandatu...
Drak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2019, 16:56   #46
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 953
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 9 godz 47 min 47 s
Domyślnie

Nic tak nie wychowa jak bat. Drakońskie kary dla szczególnie niebezpiecznych kierowców oraz przepadek mienia/samochodu skutecznie wyeliminował by większość wariatów.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2019, 18:00   #47
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 21 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał torak Zobacz post
Nic tak nie wychowa jak bat. Drakońskie kary dla szczególnie niebezpiecznych kierowców oraz przepadek mienia/samochodu skutecznie wyeliminował by większość wariatów.

Dodałbym jeszcze - kary na podstawie PITa.
Jak dobrze pamiętam w Szwecji tak jest.
Na pewno w Szwajcarii.

A wprowadzanie ograniczników prędkości co da, kiedy jegomość wymusza na skręcie w lewo?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2019, 18:41   #48
Drak


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 25
Motocykl: DR650SE, CRF250RLA
Drak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 52 min 23 s
Domyślnie

Przypomniała mi się taka anegdota. Szeryf zatrzymał w stanach turystę za speeding. Podchodzi do zatrzymanego i pyta:
-czemu jechałeś szybciej niż dozwolone?
-przepraszam, bardzo się śpieszę
-ok, zaczekaj tu chwilę
Wrócił do radiowozu, wsiadł do środka. Po 50 minutach wraca do zatrzymanego i mówi:
-wszystko w porządku, nie dostaniesz mandatu, możesz jechać.

Wariata który jedzie 150 po mieście nauczy tylko rok przymuszonego jeżdżenia 50 na 50-tce, 90 na 90-tce, 1w0 na 120-tce.
Drak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2019, 16:10   #49
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,233
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 1 godz 10 min 41 s
Domyślnie

Zrzutka dla tego motocyklisty z Częstochowy

https://zrzutka.pl/mgp5rd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
...uważajcie na siebie.... jamarjan Inne tematy 831 21.03.2024 16:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.