Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.02.2009, 23:01   #11
e200g_
 
e200g_'s Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bartoszyce
Posty: 366
Motocykl: RD07a, WSK 125, SH 125i ABS
e200g_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 13 min 16 s
Domyślnie

No właśnie mi chodzi o to jak go zamknąć w tym uchwycie W Londynie w ostatnim czasie plaga stały się kradzieże GPSow w ten sposób, ze stoisz na światłach, chwila nieuwagi, podjeżdża do Ciebie osobnik (rower lub skuter), i tyle widziałeś swojego GPSa. Nie ma szans by gnoja dogonić.

Co do Touratecha, to wiem z opinii moich kolegów, ze rożnie z jakością w ostatnim czasie, czyli jak się trafi (oszczędzają na materiałach chyba ). No i w ostatnim roku 4 razy !!! podnosili ceny swoich produktów, a płacić za napis na uchwycie.

Tez się zastanawiałem nad kupnem całego mocowania w usa, ale przy tej cenie dolara + wysyłka + czas oczekiwania na paczkę + loteria ( zapłacę cło czy nie) postanowiłem sobie odpuścić. Poszukam na miejscu.
__________________
...to jest wprost niezbyt mądre, ale w samym założeniu mądre.

Ostatnio edytowane przez e200g_ : 12.02.2009 o 23:04
e200g_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2009, 23:09   #12
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,469
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 1 godz 35 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał e200g_ Zobacz post
No właśnie mi chodzi o to jak go zamknąć w tym uchwycie W Londynie w ostatnim czasie plaga stały się kradzieże GPSow w ten sposób, ze stoisz na światłach, chwila nieuwagi, podjeżdża do Ciebie osobnik (rower lub skuter), i tyle widziałeś swojego GPSa. Nie ma szans by gnoja dogonić.
ale z uchwytu nie tak latwo go wypiac.. to nie jest podjechac i szarpnac... trzeba przesunac dzwignie i dopiero odpowiednio wyciagnac moim zdaniem trudno tak ukrasc...
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2009, 23:11   #13
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Poza tym ten sznureczek, chciałbym widzieć minę złodzieja!
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2009, 23:19   #14
e200g_
 
e200g_'s Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bartoszyce
Posty: 366
Motocykl: RD07a, WSK 125, SH 125i ABS
e200g_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 13 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
ale z uchwytu nie tak latwo go wypiac.. to nie jest podjechac i szarpnac... trzeba przesunac dzwignie i dopiero odpowiednio wyciagnac moim zdaniem trudno tak ukrasc...
No właśnie 60Csx razem z tym drogim, zamykanym uchwytem TT i z kawałkiem kulowego ramienia ukradli mojemu koledze, kiedy stal na światłach. Jeden na skuterze, drugi na rowerze, trwało to może 3 sekundy i tyle się namiał GPSa i tez potem sie zastanawialiśmy, ze to niemożliwe. Teraz ma ten sam zestaw + sznurek i to jest podobno nie do ruszenia.
__________________
...to jest wprost niezbyt mądre, ale w samym założeniu mądre.
e200g_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2009, 23:32   #15
firefighter80
Dołączył: 5.3.2006
 
firefighter80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Ostrołęka
Posty: 133
Motocykl: RD07a
firefighter80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 44 min 39 s
Domyślnie

Pany, co do sznureczka w 60, to nie wiem czy wiecie, ale te oczko koło antenki to nie jest do sznureczka
Nie wiem czy ktoś rozbierał swojego 60, bo jak rozbierał to wie:
cały element osłaniający antene (ten gumowy) jest do odbiornika przyklejony
Po rozbiórce 60ki, należy ten element (najlepiej za pomocą butaprenu) przykleić do odbiornika, podobnie zreszto jest fabrycznie
Także sznureczek tak, ale nie do oczka przy antenie, tylko do miejsca z boku obudowy, które to w zamyśle służy do założenia "smyczy" żeby odbiornik sobie na szyi powiesić (cokolwiek to znaczy)
Zamocowanie sznurka do oczka przy antenie raczej nie uchroni odbiornika przed upadkiem, ani przed szarpnienciem złodzieja...złodziej będzie miał w ręku odbiornik, a na sznureczku zostanie gumowa osłona anteny, albo po prostu pęknie to oczko z gumy, co i tak na jedno wychodzi.

Ja się zdecydowałem: RAM
__________________
N 53o03.728 E 021o36.273
firefighter80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2009, 02:16   #16
Mucha

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Okuninka latom, a Biala Podlaska zimom.
Posty: 522
Motocykl: R1100GS
Przebieg: :dupa:
Mucha jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 21 godz 9 s
Domyślnie

Witam,
... tez, od niedawna posiadam 60-tke i chce uchwyt...

Teraz tak..: Pany: to kulkowe (co mowita) kosztuje cos tam, cos tam, ale do tego trza dodac to, w co zapina siem samo urzadzenie w ( i tez kosztuje cos ...) i to razem: [w mojej glowie; (co skonczyla liceum ogolnoksztalcace w 3 lata; nie 5-te... liceum... niestety)], daje sume-sumarum raptem o stowe mniej..?

No i dzie tu logika?
Touracostam - porzadna (lub: pozadna ( :jak kto woli; ogonkow i kropek nie posiadam)) firma (reklamacje, grawitacje, obligacje, itp.) - kupujesz o stowe taniej (albo o stuwe - to jeszcze taniej) i masz: jednoczesciowa, prosto na kierownik Afryczki (znaczit: na poprzeczke), amortyzowana, na kluczyk (ktos chce zaj... to i tak zaj... , ale nie wypnie sie tak latwo i do sklepu, restauranta, lub ew. (dziewczyny, prosze zamknac oczeta) podupcyc (z okiem w oknie) - mozna. Hej!

... tak mi siem wydaje. Prosze o opinie bardziej doswiadczonych kolegow.

Much.
Mucha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2009, 08:05   #17
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,469
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 1 godz 35 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał e200g_ Zobacz post
No właśnie 60Csx razem z tym drogim, zamykanym uchwytem TT i z kawałkiem kulowego ramienia ukradli mojemu koledze, kiedy stal na światłach. Jeden na skuterze, drugi na rowerze, trwało to może 3 sekundy i tyle się namiał GPSa i tez potem sie zastanawialiśmy, ze to niemożliwe. Teraz ma ten sam zestaw + sznurek i to jest podobno nie do ruszenia.
To nie wiem jaki to TT ale u mnie kulowego ramienia niema a zeby go odkrecic to trzeba 4 sruby 8 ruszuc....nie ma szans na szybka kradziez..
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2009, 09:31   #18
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,449
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 4 godz 59 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mucha Zobacz post
Witam,
... tez, od niedawna posiadam 60-tke i chce uchwyt...

Teraz tak..: Pany: to kulkowe (co mowita) kosztuje cos tam, cos tam, ale do tego trza dodac to, w co zapina siem samo urzadzenie w ( i tez kosztuje cos ...) i to razem: [w mojej glowie; (co skonczyla liceum ogolnoksztalcace w 3 lata; nie 5-te... liceum... niestety)], daje sume-sumarum raptem o stowe mniej..?

No i dzie tu logika?
http://www.uchwyty-samochodowe.pl/mo...rna-p-206.html 49,99

http://www.uchwyty-samochodowe.pl/ra...rne-p-216.html - 69,99

http://www.uchwyty-samochodowe.pl/ad...s=238U&x=0&y=0 - 44,99

A sam uchwyt pod Garmina RAM-HOL-GA12U specjalnie łatwy do kupienia nie jest. Wiadomo w stanach kosztuje 10$, a u nas, aby Twoje wyliczenia się zgadzały to musieli by do niego dopłacać z 60 zł

Żeby nie było zbędnych dyskusji daję fotkę z opisem

7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2009, 09:53   #19
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

http://www.adventure-motorcycling.co...k-dashbars.jpg myślę że jeśli ktoś nie planuje zabudowy baku, to dodatkowe wszystkomające urządzenia tylko zaśmiecają krajobraz. Zakupiłem oryginał rowerowy, i uważam go za całkowicie zadowalający. Tkwi w tym samym miejscu co u Scotta, i spojrzenie na niego nie sprawia problemu. Kosztowało mnie to urządzonko na wiosnę 70 pln, i pomimo intensywnych prób na bieszczadzkich drogach i bezdrożach nigdy nie opuściło swojego miejsca. Z czasem dochodzę do wniosku, że prawo Murphy'ego działa niezależnie od czasu i przestrzeni. Jak się coś może zdupcyć - pewnie się zdupcy, amen
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2009, 14:19   #20
e200g_
 
e200g_'s Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bartoszyce
Posty: 366
Motocykl: RD07a, WSK 125, SH 125i ABS
e200g_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 13 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
To nie wiem jaki to TT ale u mnie kulowego ramienia niema a zeby go odkrecic to trzeba 4 sruby 8 ruszuc....nie ma szans na szybka kradziez..
Chomik, a mozesz zrobic fotke tego swojego uchwytu zamocowanego tam, gdzie go masz zamocowanego Ciekawi mnie jak to u Ciebie wyglada Musze sie na cos zdecydowac i sam juz nie wiem
__________________
...to jest wprost niezbyt mądre, ale w samym założeniu mądre.
e200g_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.