Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.10.2016, 10:15   #171
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

a ja z innej beczki. chce kupic wkretarke do 500 pln. do tej pory uzywalem Skil-a ktory przy moim bardzo malo intensywnym uzytkowaniu sie super sprawdzal i nie pekal ale niestety wysiadly obie baterie. nowych dokupic nie mozna. wkretarka w 100% sprawna a beteri brak

nigdy nie uzywalem elektronarzedzi Hitachi. ma ktos jakies dosiwadczenie z ta marka? uzywal ktos takiej wkretarki?

http://www.narzedzia.pl/wiertarko-wk...3-ta,2474.html

czy moze lepiej celowac w AEG lub DeWelta. wkretarka bedzie uzywana sporadycznie do lekkich prac. zero zawodowego orania.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2016, 10:21   #172
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

widziałem teraz w Castoramie za 750PLN /pewnie można taniej/ super wiertarko wkrętarki na LiOn 2 baterie DeWalta - 2 biegi + udar. Sprawdzałem jak to wierci - 1500rpm i naprawdę trza się trzymać bo litości nie ma.

jak będe kupował nową małą to tylko to.

kabel powoli odchodzi do lamusa.
no i tylko LiOn - mam dwie z bateriami do d..y, powoli umiera trzecia.
fakt, że te stare baterie w środku można wymienić na nowe - one są ze sobą pozgrzewane ale nie wiem czy jest sens się w to bawić - nigdy nie byłem zadowolony z tego jak to działało - moc nie ta.

jeśli możesz dołożyć do tych 500 te dwie stówy to ja bym proponował takie coś.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2016, 10:26   #173
gerard36856


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Emigracja. Hamburg
Posty: 293
Motocykl: RD07
gerard36856 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 14 godz 44 min 52 s
Domyślnie

moj kolega mial makite- oddal po 2 tygodniach.
w pracy szef ma dewalta z najwyzszej serii, jest nie do zatrzymania. no i ogniwa mozna dokupic. własnie, ogniwa.. najwiekszy problem wkretarek.

przykrecalem blache trapezowa na 800^2 hali. i akumulator starcza i tak na 'chwilke' wiercenia w takich profilach typu 'Z'. niestety, tylko sieciówa do takich zastosowań. sieciowa wkretarka, kosztuje ułamek ceny akumulatorowej. a pare ma zupełnie inna. jesli uzywasz w warsztacie, ja bym brał sieciowa i juz
gerard36856 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2016, 10:36   #174
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

sieciowa juz mam i sobie chwale. 6 metrow kabla i w pomieszczeniach super sprawa. jednak czasem potrzebuje czegos bez kabla. kupilem przed chwila to hitachi bo internety mowia, ze te 440pln to dobra cena za nia i opinie ma jako takie. zobaczymy jak sie bedzie sprawdzac. baterie widze sa dostepne. tak jak napisalem uzywana bedzie malo - nie boje sie o mechanike - boje sie o baterie ktore z czasem zdechna.

udaru nie potrzebuje - mam na firmie akumulatorowego potwora HILTI ktorym wiercilem w belkach stropowych z piekielnych betonow i szedl jak zly. tej jakosci i tak nie przeskocze ale takie HILTI to tysiace jakies chore

no nic - zobaczymy co pokaze Hitachi

p.s. kolega oknowiec od lat uzywa AEG jakis wyzszy model i tez jest nie do zabicia.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2016, 10:43   #175
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,329
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 7 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
...do tej pory uzywalem Skil-a ktory przy moim bardzo malo intensywnym uzytkowaniu sie super sprawdzal i nie pekal ale niestety wysiadly obie baterie. nowych dokupic nie mozna. wkretarka w 100% sprawna a beteri brak
Który konkretnie model?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2016, 10:44   #176
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

bede w warsztacie to podam. ma okolo 4 lat.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2016, 11:52   #177
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

fakt jest moim zdaniem taki, ze wszystkie wysokie modele jako tako robią. to ten shit marketowy, który pcha się zwykłemu pospólstwu się psuje na potęgę.
m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2016, 12:11   #178
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,329
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 7 min 59 s
Domyślnie

Masz rację, jednakże bardzo często jak nie najczęściej w dzisiejszych czasach te niby bardzo dobre z racji zaniżania jakości nie odbiegają aż tak bardzo od tych dobrych starszych.
Przykładowo jedna wiertarka mająca już u mnie 15 lat , chwilami nie mająca lekko , kupiona chyba w oszołomie za 50zł ciągle działa i cholera nie chce się zepsuć.
Wierci co potrzeba z betonem włącznie , kalibruje otwory co odbiło się jej na przednim osiowaniu , robi za polerkę i za wszystko co wpadnie do głowy.
Mam już nową następną ( dostałem nie kupowałem) z raczej niskiej półki ale nie ma najmniejszego porównania z tą tanią z przed 15 lat.
Jest głośna , słaba mimo podobnej mocy w Watach , ciut dłuższa i cięższa przez co mniej poręczna .....
Dlatego ciągle używam tej starej a ta nowa leży.
Jest też staruszka Celma ale to zupełnie inna bajka , nie do zabicia.
Niniejszym dementuję nieprawdziwe pogłoski jakoby to tanie się aż tak psuło...... no chyba że wykonane w ostatnich latach to i te lepsze też ideałem już nie są.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2016, 12:14   #179
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja pochowalem miesiąc temu pełnoletnia gumowke bosza. Zwykła tania, Zielona. Aż trudno uwierzyć że już jej nie mam w użyciu.
Padła przekladnia... Ale... Nie wykluczam naprawy

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2016, 12:34   #180
Thorgal77
Składka oplacona.
 
Thorgal77's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 556
Motocykl: Transalp 99r 50th.
Thorgal77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 4 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Matjas Sieciówki nigdy nie odejdą do lamusa puki jest prąd NIGDY

Wszystko zależy do czego używamy wiertarki u mnie ma być do drewna i stali ( stołowa)
Ta WS15 może być - cena też ok - jeśli da się rurę " nośną" przedłużyć to jest dla mnie dobra....
Zdarza mi się większe przedmioty wiercić i tu by była lipa...
Zauważyłem też w pewnym warsztacie o dziwo że mają chiniola takiego za 300 dedry i chwiejne to mega... Droższe takie za 500 - 600 mają dłuższą rurę i na 4 śruby na dole więc wydają się być stabilniejsze .... wydają..... więc nie wiem... was pytam :P

Stare polskie, niemieckie, przedwojenne itp mogą być..... ale mocne i solidne są drogie. Więc albo jakiś dobry tani chińczyk ( trochę się wyklucza) albo tania stara wiertka ( wysoka) do drobnego remontu. nic no... szukam dalej...

Stal konstrukcyjna jest miękka więc wióry są długie... Wiertło tu niema wiele do gadania.... chyba że ktoś je nieudolnie ostrzył i zmienił znacząco kąt natarcia.

Dobre wkrętarki do PRACY ciągłej moim megaskromnym zdaniem zaczynają się od 1300zł... włącznie z pojemnością aku nie ma sensu kupować poniżej 3Ah bo czasem 2h nie wytrzymają... ( niedawno swoją wkręciłem w ciągu dnia około 1000 wkrętów 120x5,5 - drewno)

Większość wkrętarek w casto, praktikerach czy obi itp to " marketówki" z plastikowym wszystkim co może być plastikowe do domu w sam raz by skręcić szafkę z ikei itp.... Serio
Marketówy są też takie jak bosch czy deWalt lub makita.... różnią się trochę oznaczeniem seryjnym - po numerze da się sprawdzić u producenta dla kogo zostały wyprodukowane....

Ceny w marketach nie są wysokie bo i jakość "klasa" produktów jest średnia - ( mówię tu tylko o elektronarzędziach ) żaden kowalski nie kupi w niedziele po wyjściu z kościoła wkrętarki za 1200zł... więc taka kastorama nie ma ich w swojej ofercie.... są tylko takie do około 700 - 800zł a i tak są "przykurzone..." bo większość kupuje do 250zł z kompletem gumowych wierteł...

ACZKOLWIEK czasem zdarzają się takie że warto kupić jakąś piłę ukośną itp. ( sam kupuje często w kasto )

Po prawdziwe wkrętarki idzie się do sklepu tylko z elektronarzędziami dedykowanym profi markom.... wtedy można porównać tą z tamtą itp...
__________________
Thorgal77 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Warsztat 4x4. jorge 4x4 30 07.10.2013 21:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.