Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.02.2018, 21:57   #11
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,362
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 8 godz 25 min 21 s
Domyślnie

Nie znam się ale się wypowiem :-P
Łożyskowanie na połączeniu wahacz - dyfer jest to grzybnia jakich mało. Niedowymiarowane stożkowe łożyska, dostępne jedynie w aso. Chyba z 500 za oba.
Wielowypusty w napędzie smaruje sie specjalną pasta i regularnie. Więc co 40000km prujesz wahacz skrzynię i smarujesz.
Jest jeszcze napinacz łańcucha rozrzadu w lewym cycku. Jak po odpaleniu odzywa się wściekły bocian to czas na zmiany... nowy typ za 400pln. Osie przepustnic - wyrobione uniemożliwiają synchro. Resztę chłopaki podali.
A tak po zatym fajny traktorek
Zdrówka
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2018, 16:52   #12
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Wielkie łożysko w przekładni głównej !!! jak przebieg dobija do 80 tys.km wymienia się profilaktycznie! chyba,że lubisz ryzyko
małe łożyska stożkowe łączące wahacz z przekładnią też obowiązkowo do weryfikacji. Poza tym zwróć uwagę na przewody hamulcowe i wiązki elektryki, które parcieją od temperatury. Stan tarcz sprzęgła zweryfikujesz po demontażu rozrusznika (3 śruby)
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20160823_090840.jpg (564.9 KB, 9 wyświetleń)
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2018, 21:09   #13
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Trzeba przyznać, że Szkopy z tymi stożkowymi piwotami w wahaczu to cwanie podziałali.
Potrzebne to jak kurwie majtki a kosztuje sporo. Tym bardziej, że się wyrabia i wymaga atencji. NTV-ka czy choćby nowa Super Tenere, wszelkie Gutki, mają wał bez tego przegubu i żyją .

Kiedyś już pisałem.. W NTV-ce wahacz z wałem jest najtańszą używaną częścią zamienną. Kupując coś do tego motocykla u handlarza, wahacz z wałem dostaniesz gratis .
To się po prostu nie psuje. W środku siedzą dwa wielkie łożyska jak to jedno w GS-ie. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek kiedykolwiek musiał to wymieniać .
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2018, 21:57   #14
pawel_sz
 
pawel_sz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: podkrakowska wioska
Posty: 121
Motocykl: hd iron & junak m10 & gs11
pawel_sz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 4 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Luzów brak , ale z innej beczki tak sie zastanawiam czy jednak profilaktycznie nie powymieniać łożysk i uszczelniaczy aby mieć spokój na następne parę lat.
p.
ps
przebieg moto to tylko 53 tys. km i wydaje sie być oryginalny - stan jak i papierologia
pawel_sz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2018, 22:11   #15
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Jak luzów brak to nie przesadzaj... Nadgorliwość gorsza od faszyzmu .
Ja w moim miałem raz taką awarię, że zaczął przeciekać oring na przekładni. Nowy w serwisie kosztuje 100zł. Kupiłem taki sam po wymiarach w sklepie rolniczym za 8zł. Jeden od razu założyłem, a drugi wożę ze sobą w zapasie, w razie jakby co .
Póki co od chyba 6 czy 7 lat się nie przydał ani razu, a zrobiłem ze 20-parę tysięcy km na pewno...
Luzów na przekładni u mnie brak.

Wiązkę do halli zbadaj. Prawie na pewno jest do wywalenia i do regeneracji. Opisy jak to zrobić znajdziesz w necie i na forum bmw. Temperatura i lata robią swoje. Izolacja w środku kabla murszeje i przepuszcza wodę. Później byle kałuża czy mycie z węża (mój przypadek) i halle robią harakiri.
Na szczęście odbudowa tego ustrojstwa jest śmiesznie tania. Nowe halle od kadetta czy golfa, nie pamiętam już, idealnie pasują, a kosztują w granicach 50zł....
Czujnik ciśnienia oleju pasuje z Fiata 125p. Koszt też w okolicach 10zł...
Sporo jest samochodowych części zamiennych do tego motocykla, w necie znajdziesz pełny wykaz.
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 12:37   #16
pawel_sz
 
pawel_sz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: podkrakowska wioska
Posty: 121
Motocykl: hd iron & junak m10 & gs11
pawel_sz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 4 godz 15 min 48 s
Domyślnie

A z innej beczki, jakiej wysokości można zamontować dystanse do kierownicy ale bez zmiany długości linek i przewodów ?
p.
pawel_sz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.