Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zobacz wyniki ankiety: Z której oferty byś skorzystał?
Z oferty nr. 1 2 8.00%
Z oferty nr. 2 2 8.00%
Z oferty nr. 3 0 0%
Z oferty indywidualnej 3 12.00%
W ogóle bym nie korzystał 14 56.00%
Skorzystał bym, gdyby dostępny był kierunek Azja 4 16.00%
Głosujących: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.11.2017, 21:00   #31
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Mirek, to trudny kawałek chleba z wielu powodów.
Ja ogarniam to z całym zapleczem jak suport techniczny, pomoc mechaniczna, trasy, mety, bazy do wypadów i wynajm moto w Tunezji na Sycylii, Sardynii i w Rumunii .

Dobrze się doinformuj co do zestawu, którym chcesz jeździć od nowego roku w wielu krajach zaostrzają już i tak rygorystyczne przepisy transportowe. Jedno trafienie i jesteś w plecy kanapkę euri .

Powodzenia .
Wiem Adam. Mam tą "ułomność", że mnożę pomysły na siebie ale na szczęście mam Żonę, która jest u nas 'rodzinną" realistką i dlatego teraz zamiast działania, ankieta
Do Twojego poziomu nie dobiję - o ile w ogóle zacznę...ech życie W każdym razie dzięki za dobre słowo!
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 23:37   #32
poss'ter
dawniej poss
 
poss'ter's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 139
Motocykl: RD10 -> RD13 -> GS12
poss'ter jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 11 godz 14 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tommi Zobacz post
Nie żebym chciał Cię zniechęcić, ale:
- jeden mandat i po zarobku
- grubsza awaria, opóznienie i Twoj rabat zabije przewidywany zysk
- jeszcze grubsza awaria/wypadek (tfu tfu tfu) i czym/jak/kto ludziom sprzęty dostarczysz?
- rozpisałeś w biznesplanie koszt ubezpieczenia/opon/ogólnie całej eksploatacji auta?

Oczywiscie powyższe traci sens, jeżeli przy okazji wieziesz swój sprzęt i bawisz sie na miejscu 'za darmo'

Powodzenia!
3mam kciuki, bo wiem, ze zajefajną sprawą jest robić coś swojego!
Ryzyko jak w każdym biznesie transportowym
- jeden mandat i po zarobku - wysoki ten mandat musiałby być, poza tym ryzyko jak każdego kierowcy. Zakładam wykroczenie drogowe, a nie brak uprawnień, pozwoleń itp.
- grubsza awaria, opóznienie i Twoj rabat zabije przewidywany zysk - zdarza się. Kilka kroków do przodu, jeden do tyłu. Tak to jest w biznesie.
- jeszcze grubsza awaria/wypadek (tfu tfu tfu) i czym/jak/kto ludziom sprzęty dostarczysz? - Dobre ubezpieczenie przewoźnika, assistance? Tiry się nie psują? A też wiozą towar na miejsce i na czas.
- rozpisałeś w biznesplanie koszt ubezpieczenia/opon/ogólnie całej eksploatacji auta? - Popieram. Musisz to skalkulować tak żeby po okresie próbnym już zarabiać. Wychodzenie na zero po jakimś czasie się znudzi. Może się okazać że długi sprinter plus przyczepa wg potrzeby to wersja mniej romantyczna ale bardziej pakowna/ekonomiczna niż twój 4x4 z lawetą.

3mam kciuki, bo wiem, ze zajefajną sprawą jest robić coś swojego! - Na swoim to na swoim, a chcieć to móc. Trzeba próbować i nie zrażać się kłopotami

Ostatnio edytowane przez poss'ter : 14.11.2017 o 23:42
poss'ter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 23:44   #33
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

3) Wynajęcie całego zestawu (auto + laweta + zabezpieczenia + kierowca) na dowolny czas ( w standardzie nie dłuższy niż 14 dni roboczych) w dowolnym miejscu w Europie (UE) - 250 PLN doba + koszty transportu. W przypadku "specyficznych" zleceń - warunki ustalane indywidualnie.

Co uwzględniasz jako koszty transportu?
Paliwo, promy ,viatoll - to zrozumiale.
250 zł liczysz jako doba jazdy, czy doba spędzona na wyjezdzie?
Jak dojazd 5 dni, na miejscu ekipa jeździ 10 dni, a ty siedzisz na parkingu, czy w hotelu,pozniej powrot 5 dni, to ile platnych dni razem?
W przypadku trasy ile godzin za kółkiem w ciągu jednego dnia?
Za swoje jedzenie, hotele płacisz sam, czy to traktujesz jako koszt transportu?
Laweta ma ładowność 1300, czy też dmc 1300?
Jakie wymiary platformy na motocykle?
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 23:50   #34
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
3) Wynajęcie całego zestawu (auto + laweta + zabezpieczenia + kierowca) na dowolny czas ( w standardzie nie dłuższy niż 14 dni roboczych) w dowolnym miejscu w Europie (UE) - 250 PLN doba + koszty transportu. W przypadku "specyficznych" zleceń - warunki ustalane indywidualnie.

Co uwzględniasz jako koszty transportu?
Paliwo, promy ,viatoll - to zrozumiale.
250 zł liczysz jako doba jazdy, czy doba spędzona na wyjezdzie? Doba w trasie - bez względu czy na parkingu czy na autostradzie
Jak dojazd 5 dni, na miejscu ekipa jeździ 10 dni, a ty siedzisz na parkingu, czy w hotelu,pozniej powrot 5 dni, to ile platnych dni razem? Nie wiem - bardzo dobre pytanie!
W przypadku trasy ile godzin za kółkiem w ciągu jednego dnia? Zależy gdzie i jaka umowa - możliwy zmiennik. Bez zmiennika max 10h/dziennie
Za swoje jedzenie, hotele płacisz sam, czy to traktujesz jako koszt transportu?Płacę sam
Laweta ma ładowność 1300, czy też dmc 1300?ładowność
Jakie wymiary platformy na motocykle? nie wiem
Matko i córko, Mirmil - daj żyć

Na to co umiem, poodopisuję jutro wieczorem ale niektóre z Twoich pytań są dla mnie nowe, tzn. jeszcze sobie ich nie zadałem - dzięki więc za nie

EDIT: Tak na szybko odpisałem na to, co wiem. Przy ofercie wynajmu zestawu warunki dogrywamy indywidualnie - tak to sobie wyobrażam na początku...może błądzę.

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 14.11.2017 o 23:56
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 01:07   #35
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
Panowie - transport np. do Gruzji moto klasy NAT to 3500 PLN w obie strony. W jedną mańkę to jakieś 2400 km a więc jestem poniżej stawek "rynkowych" lub bardzo blisko nich. Niżej (w cenach) na rynku już wybór jest albo wśród strucli albo "na czarno" a więc w razie draki jest doopa blada a nie kasa.

Chętnie dodałbym w ankiecie preferowane przez Was kierunki ale chyba nie umiem...
Trochę namieszales z tym cennikiem.
Daj proszę stawki za transport dr 650 lub afryki twin do
1.Malagi
2. Kutais
3.Skopje
Odbiór motocykli z wroclawia
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 02:31   #36
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Wydaje mi się, że na dalekie kierunki klient zawsze się znajdzie. Dalekie = również Albania, czy Macedonia, bo bez większego problemu znajduje się klient, który zapłaci z 1500 za transport, wyłoży kolejne 500 żeby tam się dostać i kolejne 200 na browara w restauracji na lotnisku w Norwegii podczas przesiadki Patrząc na pewien taki wyjazd znajomych, z punktu widzenia oszczędności czasu trochę bez sensu wyszło, bo samoloty z przesiadkami i odprawami zabrały im 60-70% (albo i więcej) czasu dojazdu na własną łapę. Ale laweta pojechała full załadowana, klienty zadowolone.
Natomiast Rumunia, czy Ukraina to chyba bardziej pod liście. Np. motoprzygoda bazuje właściwie tylko na Rumunii. Zapinają lawetę pod wielkiego wygodnego busa, towarzystwo śpi/chleje/ogląda filmy po drodze (z 12h), na miejscu mają przewodnika, mechanika, trenera na własnym sprzęcie, no i transport motocykli = transport ich samych.
kopiuj/wklej z ich strony
Czas: 5 dni
profesjonalnie przygotowane motocykle, transport motocykli na miejsce, serwis motocykli w trakcie wyjazdu, wsparcie przewodnika, porady dotyczące techniki jazdy enduro.
Cena: 2000 PLN (Na naszym motocyklu) / 1200 PLN (Na własnym sprzęcie)
W cenę nie jest wliczone paliwo tankowane do motocykli w czasie wyprawy.

Kiedyś bazowali na cięższych motocyklach, sami wypożyczani TT600/XT600, ale klientów było wyraźnie za mało żeby to się opłacało, czasami robili promocję byle dopchać kolejne moto na wolne miejsce, a miejsc było i tak niewiele, bo motocykle ciężkie i duże. W dodatku co wyjazd to trafiał się delikwent, który "chciał spróbować enduro" i efekt taki, że pozostali wracali z wkurwem, albo się odłączali i jeździli po swojemu. Przez dwa czy trzy wyjazdy jechało dwóch takich przewodników i w razie widocznej różnicy w umiejętnościach dzielili się i jechali na dwie grupy. No ni w cholerę to się nie opłacało. Bazując na hard enduro tego problemu niema. Klient z głęboką kieszenią płaci raczej za otoczę, a nie sam transport. To samo, tylko na dalsze kierunki wyraźnie mija się z celem, bo w zasadzie nie chodzi o kraj docelowy, a możliwość jazdy po górach. Gdyby w PL można byłoby to co w RO, to w ogóle nie byłoby tematu.

Jeszcze tak patrząc na oferty znanych tutaj np. Neno i Kowala, niby płacisz za transport i koniec. Ale jednak jest opcja żeby jechać z nimi jako przewodnikami. I większość osób na to idzie, bo w grupie bezpieczniej, bo trasa jest po miejscach, które i tak by się zwiedziło, bo ma się gratis mega zajebistych fotografów z walizką sprzętu. Osobiście raz skorzystałem z cudzego transportu, głównie ze względu na czas. Zresztą tanio było. Niecałe 2000 za moto dowiezione do Fez w Maroku to jak za darmo. Jednak pierwszego dnia zgodnie z planem powiedzieliśmy we trzech "adios" i pojechaliśmy po swojemu. Ale nie był to ani Kowal, ani Neno, gdyby to był któryś z nich to chyba też bym wolał jechać z grupą i wrócić z zajebistymi zdjęciami

Tak z własnego widzimisie i doświadczenia:
- blisko typu RO/UA - wolę sam kombinować transport lawetą, wiem ile to kosztuje i poradzę sobie w razie problemów z samochodem, do RO dolatuje na luzie wyjeżdżając po pracy przez noc z drzemką po drodze.
- daleko - pierdolę, chyba wolę zapłacić. Już raz spałem w aucie 1500km od Polszy z wizją sprzedaży busa na miejscu, bo ni w cholerę nie opłacałoby się wzywać lawety, raz o mały włos zaparkowałbym w naczepie tureckiego TIRa mając 130km/h na budziku. Jeden "tani" wyjazd do Gruzji i przednich opon brak, podłużnice w nowej przyczepce popękane (na szczęście wymienione na gwarancji).

Ostatnio edytowane przez ArturS : 15.11.2017 o 03:06
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 09:02   #37
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 15 godz 7 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał poss Zobacz post
.
- jeszcze grubsza awaria/wypadek (tfu tfu tfu) i czym/jak/kto ludziom sprzęty dostarczysz? - Dobre ubezpieczenie przewoźnika, assistance? Tiry się nie psują? A też wiozą towar na miejsce i na czas.
Jabłka, które ten tir wiózł, do punktu docelowego dowiezie inny dostawca/przewoźnik. I mi właśnie chodzi o to, żeby mieć plan "B" na dowiezienie sprzętów przez kogoś innego do, być może czekających na nie już na miejscu, klientów.
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 10:07   #38
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,710
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 1 godz 5 min 12 s
Domyślnie

Chcę otworzyć bazę noclegową-motocyklową w Chorwacji-może będziesz miał metę.
Jeśli pomysł się zrealizuje to dam znać.

Ciał
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 10:08   #39
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Pany...mam pierwszy wniosek z tej jakże cennej rozmowy z Wami...miałem pomysł na robienie tego "od czasu do czasu" ale chyba albo na 100% się człowiek zaangażuje albo trudno będzie odrobić koszty a już zarobić będzie na prawdę trudno.
Na razie jednak mam głowę otwartą - czekam na Wasze głosy w ankiecie i jakże cenne rady, pytania i sugestie. Fajnie, że można na Was liczyć!

EDIT:
@stopa-uć
O widzisz - super, kibicuję Ci w takim razie bez względu na to, czy u mnie wypali! Dzięki!

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 15.11.2017 o 10:16
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 10:22   #40
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Jeżdżenie z lawetą pełną motocykli kumpli/klientów wybił mi z głowy mój wypadek we Francji. Skończyło się dobrze - musiałem dołożyć do tego transportu jakieś 25 tys. zł. I tak naprawdę kwestia ubezpieczenia będzie dla Ciebie kluczowa - jeżdżąc z lawetą z motocyklami nie jesteś w stanie się sensownie ubezpieczyć. Wszystko jest dobrze póki jest dobrze, w razie wypadku okazuje się, że musisz płacić sam.
Nikt Ci nie da ubezpieczenia na rok na nieznaną liczbę przewożonych przez Ciebie motocykli. Za każdym razem będziesz musiał mieć indywidualną kalkulację na transport. I co innego ubezpieczenie wypadkowe, a co innego tfu, tfu - kradzieżowe.
A jak się już ubezpieczysz to okazuje się, że ktoś inny robi to taniej, być może się nie ubezpiecza, a być może nie ma firmy, nie płaci podatków i robi to "po koleżeńsku".
To trudny biznes, ale nie zamierzam mówić, że się nie da. Zaczynałem w 2005 roku 5 motocyklami na przyczepce za busem do Maroka. Teraz jest tego 400 w ciągu roku. Ale wtedy było jednak łatwiej.
Unia to pestka, bo koszty możesz łatwo oszacować, problemy zaczynają się poza nią.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bagaznik Afrykański z ALU - badanie rynku Hiszpan11 Wszystko dla Afryki 14 13.09.2009 19:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.