Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zobacz wyniki ankiety: Z której oferty byś skorzystał?
Z oferty nr. 1 2 8.00%
Z oferty nr. 2 2 8.00%
Z oferty nr. 3 0 0%
Z oferty indywidualnej 3 12.00%
W ogóle bym nie korzystał 14 56.00%
Skorzystał bym, gdyby dostępny był kierunek Azja 4 16.00%
Głosujących: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.11.2017, 15:59   #11
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie

Symulacja

Załóżmy że lecimy we trzech na liściach w obie strony. Dla ułatwienia zakładam, że to 1100 km w obie strony i mamy do Kielc > 200 km.
Dojazd.
1100 km x 0,6 pln = 660 pln x 3 sztuki = 1980 pln
Odbiór i dostawa moto pod dom.
3 x 300 pln = 900 pln
Dostawa samych siebie do RO i nazad. Załóżmy, że 1100 km x 7 litrów ON x 4,80 pln = 370 pln

Sumarycznie to 3250 pln czyli 1083 pln na głowę.

Opcja B - wynajmę busa

Załóżmy że 250 pln za dniówkę i lecimy na tydzień = 1750 + koszty paliwa ( a niech pali 15l/100) czyli mniej więcej 800 pln.

Sumarycznie to 2550 pln czyli 850 pln na głowę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 16:08   #12
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 21 min 13 s
Domyślnie

ja też nie moge glosować
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 16:09   #13
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Symulacja

Załóżmy że lecimy we trzech na liściach w obie strony. Dla ułatwienia zakładam, że to 1100 km w obie strony i mamy do Kielc > 200 km.
Dojazd.
1100 km x 0,6 pln = 660 pln x 3 sztuki = 1980 pln
Odbiór i dostawa moto pod dom.
3 x 300 pln = 900 pln
Dostawa samych siebie do RO i nazad. Załóżmy, że 1100 km x 7 litrów ON x 4,80 pln = 370 pln

Sumarycznie to 3250 pln czyli 1083 pln na głowę.

Opcja B - wynajmę busa

Załóżmy że 250 pln za dniówkę i lecimy na tydzień = 1750 + koszty paliwa ( a niech pali 15l/100) czyli mniej więcej 800 pln.

Sumarycznie to 2550 pln czyli 850 pln na głowę.
Tak jak pisałem - nie jestem najtańszy a poza tym pamiętać trzeba, że czasem ekipy są większe niż 3 liście i wtedy już inne koszty bo trudno wynająć busa na 5 dużych moto i pięć osób. Poza tym Twój przykład "czyli 3 kumpli, 3 moto i opcja "drzwi" = indywidualna cena na takowy transport

Na pewno u mnie nie będzie najtaniej na świecie ale za to będzie najpunktualniej, najprościej i najsympatyczniej

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 14.11.2017 o 16:15
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 16:14   #14
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaro Zobacz post
Jeśli dobrze rozumiem to za transport motocykla do np.Borsy i z powrotem wyszło by w moim przypadku około 1000zł. Myślę, że to sporo, ale może to tylko moje zdanie. Nie chciałbym abyś mnie źle zrozumiał lecz bodajże za 1200 organizują takie wyjazdy z przewodnikiem mechanikiem i zapleczem w razie awarii więc będzie ciężko.

Wiem, że niektórzy nie lubią zorganizowanych wyjazdów...

Mam już pierwsze wnioski - bardzo Ci dziękuję

EDIT: Zmniejszyłem stawki - to moim zdaniem granica opłacalności dla kogoś takiego, jak ja czyli bez floty aut itp, itd..

Wiem, że wydaje się dużo ale "tak na szybko":

Jadę załadowany AT do Borsy - liczmy 1100 km z Kielc, AT średnio spali na trasie 6l/100 * 4,8 PLN/litr a więc około 634 PLN (w obie strony). To jest koszt samego paliwa. Na ile wycenicie: czas na dojazd, być może nocleg po drodze z moto = dodatkowy koszt, winiety itp., amortyzację motocykla (w obie strony samego dojazdu to już "2200 km mniej do serwisu" a więc kosztów dodatkowych "paru stówek"), wygodę i komfort wyboru środka transportu siebie do i z RO (można polecieć, pojechać, przespać drogę napie...ny itp., dwa dni dłużej w górach ).

U mnie - najbardziej standardowa z opcji (czyli bez negocjacji), start z Kielc (dostarczacie tu swoje moto a więc ode mnie bez dodatkowych kosztów) czyli 1100 km * 0,7 PLN = 770 PLN w jedną stronę.

Może to kwestia miejsca - czy załóżmy wycieczka do Andaluzji, Maroka, Islandii czy Albanii czyli dalej, dłużej po autostradach itp. - zmienia to coś w Waszym odczuciu?

Szukam kompromisu ale nie chcę dopłacać...podoba mi się pomysł na "dorabianie" a przy tym robienie tego, co lubię czyli jazdy i bycia w "fajnych" miejscach

EDIT II:
To "oferta" transportu więc zostawiam motocykle i wracam do Polski autem (chyba, że jest wynajem całego zestawu).

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 14.11.2017 o 16:49
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 17:14   #15
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Jeśli się nie pogniewasz Mirku to przeniosłem do Inne tematy z racji że tu na luzie możecie pisać i głosować. Jak coś przerzuce gdzie indziej gdybyś chcial
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 17:21   #16
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PawelM. Zobacz post
Jeśli się nie pogniewasz Mirku to przeniosłem do Inne tematy z racji że tu na luzie możecie pisać i głosować. Jak coś przerzuce gdzie indziej gdybyś chcial
Super - dzięki Paweł
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 18:18   #17
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Panowie - transport np. do Gruzji moto klasy NAT to 3500 PLN w obie strony. W jedną mańkę to jakieś 2400 km a więc jestem poniżej stawek "rynkowych" lub bardzo blisko nich. Niżej (w cenach) na rynku już wybór jest albo wśród strucli albo "na czarno" a więc w razie draki jest doopa blada a nie kasa.

Chętnie dodałbym w ankiecie preferowane przez Was kierunki ale chyba nie umiem...
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 18:31   #18
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Wydaje mi się, ze sporo ludzi byłoby zainteresowanych opcja zwiezienia motoru do PL w razie opcji, ze motor się kompletnie zesra. Tyle tylko, ze to wymagaloby od ciebie dużej gietkosci, sporej ilości kontaktow itp.
Mnie tam transport motocykli do Rumunii itp. nie interesuje, ale transport motocykla z jakiegoś kraju do PL już jak najbardziej. Ale to raczej logistycznie bardzo trudne wyzwanie, niemniej przypuszczam, ze zainteresowanie mogloby być spore.
Musialbys po prostu mieć gdzies swója "baze", tam klient by odstawil motor i wrocil samolotem, a ty na przestrzeni kilku tygodni i tak bys tam był, wiec bys po prostu zwiozl kilka zwlok. Może zareklamuj się na forum KTM, o ile takowe istnieje.
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 18:43   #19
poss'ter
dawniej poss
 
poss'ter's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 139
Motocykl: RD10 -> RD13 -> GS12
poss'ter jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 11 godz 14 min 52 s
Domyślnie

Myślę EMEK że porównujesz nieporównywalne.
Jednak przy wynajęciu busa, nadal przynajmniej dwie osoby muszą siedzieć za fajerą (czas), ryzyka związane z drogą, transportem, mandatami, awariami, przekraczaniem granic są twoje. Mirka usługa byłaby wygodniejsza, mniej angażująca w załatwianie, pozwalająca dolecieć na miejsce samolotem, więc odpowiednio droższa.
Taka usługa transportu motocykli adresowana będzie do tych motocyklistów którzy zapłacą kilka zł więcej żeby spędzić mniej czasu w tranzycie a więcej na miejscu.
Mirek, trzymam kciuki.
ps. jak już odpalisz temat uderz też na inne fora.

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Symulacja

Załóżmy że lecimy we trzech na liściach w obie strony. Dla ułatwienia zakładam, że to 1100 km w obie strony i mamy do Kielc > 200 km.
Dojazd.
1100 km x 0,6 pln = 660 pln x 3 sztuki = 1980 pln
Odbiór i dostawa moto pod dom.
3 x 300 pln = 900 pln
Dostawa samych siebie do RO i nazad. Załóżmy, że 1100 km x 7 litrów ON x 4,80 pln = 370 pln

Sumarycznie to 3250 pln czyli 1083 pln na głowę.

Opcja B - wynajmę busa

Załóżmy że 250 pln za dniówkę i lecimy na tydzień = 1750 + koszty paliwa ( a niech pali 15l/100) czyli mniej więcej 800 pln.

Sumarycznie to 2550 pln czyli 850 pln na głowę.
poss'ter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 19:02   #20
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał poss Zobacz post
Myślę EMEK że porównujesz nieporównywalne.
Jednak przy wynajęciu busa, nadal przynajmniej dwie osoby muszą siedzieć za fajerą (czas), ryzyka związane z drogą, transportem, mandatami, awariami, przekraczaniem granic są twoje. Mirka usługa byłaby wygodniejsza, mniej angażująca w załatwianie, pozwalająca dolecieć na miejsce samolotem, więc odpowiednio droższa.
Taka usługa transportu motocykli adresowana będzie do tych motocyklistów którzy zapłacą kilka zł więcej żeby spędzić mniej czasu w tranzycie a więcej na miejscu.
Mirek, trzymam kciuki.
ps. jak już odpalisz temat uderz też na inne fora.
@Poss - na razie sonduje temat Chciałem zrobić to na TCP ale nie ma tam ankiet a trudno zrobić bez tego badanie rynku...ale pewnie rozszerzę swoje "badania" - dzięki za doping

@yeuop - to co piszesz ma sens. Nie rozpatrywałem od tej strony swojej dzialalności
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bagaznik Afrykański z ALU - badanie rynku Hiszpan11 Wszystko dla Afryki 14 13.09.2009 19:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.