Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.02.2010, 20:33   #1
tosip


Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 6
Motocykl: RD03
tosip jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie Algieria, Tunezja, jesień 2010

elo,
ześć,
powoli przymierzam się do wczesno-jesiennej wyprawy do Afryki.
Sprawdzałem ceny promów i całkiem wygodnie można dostac się do Tunisu z Włoch. Czy ktoś z was ma może jakies doświadczenia z podróżowaniem na moto po Afryce płn? Rozważam Algierię/Tunezję, ale dostać wizę do Algierii nie jest łatwo. Będę wdzięczny za tipy.

pz
tosip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2010, 21:46   #2
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 52 s
Domyślnie

Dlaczego dublujesz swoje posty?
Dopiero się zrejestrowałes, więc na początek zacznij od tego http://africatwin.com.pl/showthread....7463#post97463

Koledzy wcześniej Ci również sugerowali Powitalnię. Lubimy wiedzieć z kim mamy do czynienia, a i dzień dobry z Twojej strony będzie miło odebrane.

Jak już poczytasz i będziesz miał pytania to na pewno udzielimy Ci wyczerpujących informacji
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2010, 00:46   #3
tosip


Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 6
Motocykl: RD03
tosip jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie

przyznam się szczerze, że jestem zdezorientowany.
Regulamin przeczytałem. Zalogowałem się tu w nadziei uzyskania konkretnych informacji, a otrzymuję powitalne "klapsiki" od "starszych" kolegów. Interesują mnie rzeczowe wskazówki i rady, a nie rozbudowywanie profilu o kolejne zdjęcia jak na portalach społecznościowych;(
tosip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2010, 09:58   #4
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 52 s
Domyślnie

Kolego tosip, nikt nie każe Ci rozbudowywać swojego profilu. Być może w tej chwili nie widzisz potrzeby wpisywania gdzie mieszkasz, ale może ktoś kto będzie chciał Ci pomóc i spotkać się z Tobą osobiście na piwku nie zaproponuje Ci tego bo po prostu nie wie gdzie mieszkasz.

Co do meritum. Nie bardzo wiemy jaką posiadasz wiedzę i czy Twoje oczekiwania pomocy tyczą się rodzaju pasów na promie, a może czasu ważności paszportu.

Napisz kilka konkretnych pytań i będzie ok. Proszenie o wszystkie info nt wyjazdu może skończyć się informacją, że w Jankach są korki. (o ile jesteś z wawy )

Czy byłeś już tu - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2736 ?

Jest tam kilka opisów z Afryki.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2010, 11:21   #5
tosip


Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 6
Motocykl: RD03
tosip jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie

Dzięki za info
Główna kwestia, to to czy można dostać się do Algierii bez problemu (czytałem w necie, że sa problemy z otrzymaniem wizy). Będzie to moja pierwsza wizyta w Afryce - stąd usiłuję zebrać jak najwięcej informacji.
Z pakowaniem do podróży jakoś się ogarnę
Do tej pory na moto bawiłem w Azji pd Wsch. W 2008 miesiąc na Filipinach, w 09 Vietnam - relacja w najblizszym Motocyklu (03.2010)
tosip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2010, 20:25   #6
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Nie ma problemu z wizami , są specjalne procedury i wymogi które trzeba spełnić , są też miejsca i obszary zamknięte dla ruchu turystycznego . W związku z tym każdą zaplanowaną początkowo trasę , konsultujesz z agencją , termin , czas trwania wyprawy , koszty przewodnika itp.
Jeśli masz konkretne pytania i niejasności to śmiało .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2010, 20:31   #7
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 52 s
Domyślnie

Daj Adam tą mapkę z Tunezji z rejonami Przyda się na przyszłość
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2010, 20:33   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Tu dałem , nie mam innej : http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?t=5518
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2010, 10:29   #9
tosip


Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 6
Motocykl: RD03
tosip jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie

oka - dzięki!
czyli wychodzi na to, że jeśli w Tunezji ominę zone sud i nord - nie powinno byc problemu. Wspominałeś cos o konieczności konsultacji trasy z agencją, co to za twór?
Rozumiem, że dotyczy to Tunezji, a konieczność konsultacji zachodzi tylko w przypadku podróżowania po zonach z ograniczeniem ruchu.
Co do Algierii, to w necie można znaleźć mało informacji na ten temat. Do uzyskania wizy konieczne jest zaproszenie, a takie może przesłać agencja turyst., u której trzeba wykupić np 1 dniową wycieczkę. Skoczę chyba do ambasady Algierii, może dowiem się czegoś konkretnego.
tosip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2010, 12:47   #10
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

W Tunezji po za strefą , nie ma dodatkowych ograniczeń i obszarów , gdzie nie można jeździć , lub chodzić .
Na temat Algierii posiadam informacje z grudnia 2008 roku , ale nic znczącego się nie zmieniło po dzień dzisiejszy z wyjątkiem , otwieranych i zamykanych obszarów :

1. Wybierasz agencję turystyczną wyłącznie algierską , która posiada autoryzację ministerstwa turystyki ( jest ich kilkanaście ) , wysyłasz do nich trasę którą chcesz przejechać , ( jeśli w danym okresie jakieś strefy są zamknięte dla turystów , zmieniasz trasę lub odpuszczasz wyjazd innego wyjścia nie ma ) . W październiku zrobili trochę porządków na własnych terytoriach i od 22 10 2008 cały obszar pustynny jest otwary ( kilkadziesiąt trupów i setki wtrąconych do lochów terrorystów ) . Algierczykom nie zależy na turystach a jak chcesz pojechać to na ich zasadach , jak masz izraelski paszport , lub nawet samą pieczątkę to szkoda prądu. Ustalasz ceny z agencją i dogadujesz wszystko co by jaja jakieś nie wynikły itp.

2. Agencja wysyła ci zaproszenie na podstawie którego występujesz o wizę ( w chwili złożenia papierów nie możesz zmienić agencji turystycznej ) . Tłumaczysz na język arabski stronę ze zdjęciem z paszportu , chodzi o dane osobowe w przypadku kontroli żeby kontrolujacy wiedział co jest napisane ( tłumacz musi być przysięgły ) . Osoby nie mające tak przetłumaczonej wymaganej strony z paszportu nie zostaną wpuszczone na terytorium kraju ( nawet jak masz wizę itp. ) Paszport musi mieć ważność nie krótszą niż 6 miesięcy od rozpoczęcia podróży i musi posiadać wolna stronę gdzie wkleją ci wizę . Każdy turysta wjeżdżający na teren Algierii musi posiadać 1000 dolarów , lub równowartość tej kwoty w euro , kurs dolara jest korzystniejszy od kursu euro ( wymiana w bankach )

3. Wysyłasz dokumenty ( skany ) pojazdu którym chcesz jechać , agencja zajmuje się wyrobieniem dla ciebie tablic dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia . Jeśli przejeżdżasz tranzytem przez Tunezje to musisz mieć ważną zieloną kartę na pojazdu którym sie poruszasz . Jeżeli wynajmiesz przewodnika z pikapem to nie musisz martwić się o przewóz paliwa , wody czy bagaży ( w przypadku motocykla nie posadzisz Saida na tylnym siedzeniu więc nie masz innego wyjścia jak przewodnik z własnym pojazdem, na mopedzie raczej nie pojedzie z tobą ) . W większości obszarów pustynnych wymagany jest również policjant oprócz przewodnika .

4. Przewodnik czeka na ciebie w wyznaczonym dniu na ustalonej granicy i prowadzi cię za rękę jak własne dziecko prze granice i pomaga wypełnić papiery. Wskazana jest minimalna znajomość języka francuskiego ( jak nie znasz to kup rozmówki polsko-francuskie czasami jedno śmieszne słowo uratuje twoją dupę a na pewno pomoże podczas komunikacji) , niektóre agencje gadają po angielsku ( przewodnicy rzadziej )

5. Jak zostaniesz z ręką w nocniku nie masz co liczyć na pomoc ze strony konsulatu polskiego , nie dysponują funduszami na jaką kolwiek pomoc , musisz liczyć wyłącznie na siebie , chodzi tutaj przed wszystkim o problemy z twoim moto , z pomocą medyczną nie jest źle w mieście , na południowych bezludnych obszarach lepiej nie mieć takiej potrzeby ! ( pamiętaj o polisie ubezpieczeniowej jak będziesz organizował sprawy z agencją ) . Nie wiem czy w Pl. można coś wykupić , pewnie tak tylko czy tam będą to honorować w razie WU !
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.

Ostatnio edytowane przez Adagiio : 04.02.2010 o 12:49
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Algieria 2011 enduromaniak Umawianie i propozycje wyjazdów 5 15.12.2010 05:56
Algieria -grudzień 2010 enduromaniak Umawianie i propozycje wyjazdów 3 25.11.2010 23:46
Tunezja 2010 - inspiracja filmowa ENDUROVOYAGER Kwestie różne, ale podróżne. 3 14.11.2010 10:08
Strefy Tunezja na 2010 rok Adagiio Umawianie i propozycje wyjazdów 1 30.01.2010 20:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.