Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.11.2020, 20:31   #891
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

U mnie nie było zgody na jakąkolwiek oczyszczalnię tylko szczelne szambo. Mam 10 a jako, że mieszkam sam w większości to co 3 miechy pepsikola musi podjeżdżać. Piękny temat się zrobił
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2020, 22:58   #892
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie Operacja tatarski łącznik

Jakiś czas temu rozmawiałem na temat szambowe z długoletnim użytkownikiem takowego. No i może normalne trzeba wywozić częściej ale podobno gówno gównu nierówne. Podobno mierzy się jakość gówna, znaczy jego gęstość i za wywóz gęstszego płaci się więcej. W tym tzw biologicznym szambie zawartość ulega koncentracji i może i wywozi się rzadziej ale płaci się więcej .
Wieczorem dotarło drzewo, ponieważ transport był słusznym sprzętem, TIR z naczepą, oczywiście nie było mowy o dojeździe na miejsce rozładunku, umówiłem się na pobliskim Orlenie. Jeszcze za dnia spróbowałem sobie opracować trasę, bo wymyśliłem że drzewko przewiozę na bagażniku rowerowym. Pierwszy wariant trasy był usiany drutami w poprzek ale jeszcze nie miałem pojęcia jak duże będzie to drzewko


Po załadunku ruszyliśmy ostrożnie, wysokość drzewka spowodowała że wybrałem wariant trochę dłuższy licząc że nie będzie komplikacji, na DK 73 nie było, ale po zjechaniu w naszym kierunku pojawiły druty sieci energetycznej, nie pomogło zjechanie do rowu bo wysokość nie puszczała. Wróciłem na DK73 i przez rondo w Słupi na DK 79, nie zauważyłem 2 przeszkód jedna po drugiej, chyba ich nie zerwałem ale nie jestem tego pewien. Dojechaliśmy do Podwala i pierwsze druty pokonaliśmy na styk, następnych już nie próbowaliśmy, bo mieliśmy plan. Drzewo należało wrzucić do bagażnika i podwiesić, to pozwalało podjechać w docelowe miejsce


Operacja stojący tatar już jutro, musiałem jeszcze się wrócić na miejsce załadunku, bo wypadła mi śruba do bagażnika rowerowego, udało się ją odnaleźć.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2020, 23:16   #893
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Jakiś czas temu rozmawiałem na temat szambowe z długoletnim użytkownikiem takowego. No i może normalne trzeba wywozić częściej ale podobno gówno gównu nierówne. Podobno mierzy się jakość gówna, znaczy jego gęstość i za wywóz gęstszego płaci się więcej. W tym tzw biologicznym szambie zawartość ulega koncentracji i może i wywozi się rzadziej ale płaci się więcej .
Tak mi się przypomniało, „samo gęste aż się paski grzej



Ps. Teraz już nie ma wywozu szamba tylko są USŁUGI ASENIZACYJE
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2020, 23:24   #894
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 5 godz 55 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
Tak mi się przypomniało, „samo gęste aż się paski grzej



Ps. Teraz już nie ma wywozu szamba tylko są USŁUGI ASENIZACYJE
co się zobaczyło, nie da się odzobaczyć
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 09:04   #895
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Jakiś czas temu rozmawiałem na temat szambowe z długoletnim użytkownikiem takowego. No i może normalne trzeba wywozić częściej ale podobno gówno gównu nierówne. Podobno mierzy się jakość gówna, znaczy jego gęstość i za wywóz gęstszego płaci się więcej. W tym tzw biologicznym szambie zawartość ulega koncentracji i może i wywozi się rzadziej ale płaci się więcej .
.
ktoś Cię w błąd wprowadził. Zgodnie z ustawą - wywóz z przydomowej oczyszczalni ścieków - traktuje się jako ścieki bytowe.
Owszem czasem mierzy się jakość - tj steżenie BZT i ChZT - ale jeśli masz DZIAŁAJĄCĄ biologie, to nie masz większej koncentracji - bo bakterie rozpuściły to i owo a to co zostaje winno być nieaktywne, zmineralizowane więc badanie BZT i CHZT nie powinno nic ponad normę wykazać.

Natomiast gdy ktoś ma oczyszczalnie z marketu (zbiornik do sedemntacji i rury do odprowadzenia wody) - to wybaczcie, ale to mimo szumnej nazwy biologiczna nie jest. Do tego zaniedbany serwis (niezależnie od rodzaju )i mamy przepis na ubicie biologi.

No niestety - to jest organizm żywy o który należy dbać a nie podłącz i zapomnij...... - i na tym polu niestety brakuje edukacji.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 09:17   #896
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
co się zobaczyło, nie da się odzobaczyć
O tak
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 09:21   #897
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Bakterie sypię co tydzień i nawet więcej niż zalecane ale czasem zapach jest w rejonie kominków. Nawet zmieniłem produkt bo myślałem że będzie lepszy. Wyrzuciłem mamie takie zawieszki zapachowe, bo podejrzewam że może to być na bazie czegoś żrącego . Ostatnio zaczynam się zastanawiać czy to co stosujemy w pralce i zmywarce, nie szkodzi naszym bakteriom, na pewno będziemy się starać dojść do ideału w tym temacie.
Jeżeli można coś o tym serwisie, sprawdzałem takie sitko ale jeszcze nic nie wywoziłem, nie ma żadnego czujnika. Dzwoniłem to tej firmy co zakładała aby sprawdzili stan i być może wywieźli. Może powinienem zrobić sobie harmonogram i według tego opróżniać.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 09:31   #898
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Bakterie sypię co tydzień i nawet więcej niż zalecane ale czasem zapach jest w rejonie kominków. Nawet zmieniłem produkt bo myślałem że będzie lepszy. Wyrzuciłem mamie takie zawieszki zapachowe, bo podejrzewam że może to być na bazie czegoś żrącego . Ostatnio zaczynam się zastanawiać czy to co stosujemy w pralce i zmywarce, nie szkodzi naszym bakteriom, na pewno będziemy się starać dojść do ideału w tym temacie.
"Ostatnio zaczynam się zastanawiać czy to co stosujemy w pralce i zmywarce, nie szkodzi naszym bakteriom" - zdecydowanie tak. Dopóki nie dorobiliśmy się luksusu rury do kupy w ulicy, też testowaliśmy bakterie - bez skutku. Jakiś mądry człek nam powiedział, że chemia "domowa" te bakterie tłucze... Teraz myślimy jak wykorzystać te puste 10m3...
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 11:21   #899
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wodę bym tam wpuścił. Strasznie ilasta ziemia u mnie jest w warstwie 1 metra, no ale to ma sens biorąc pod uwagę Wisłę w pobliżu.
Drzewo stoi teraz tylko paliki muszę zdobyć

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 11:45   #900
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,720
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 8 godz 50 min 47 s
Domyślnie

Marek
Nie ścinaj trzech drzewek żeby przytrzymać jedno.
Zrób odciągi ze sznurka i taśmy , a w ziemię wbij szczapki do rozpalania.

ciał
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.