Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.09.2014, 16:17   #11
kris74
 
kris74's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Zabrze/Kopervik
Posty: 62
Motocykl: ktm 640 adv
kris74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 40 min 4 s
Domyślnie

Dzień pierwszy : dojazdowka
Z racji odległości dla Szuwara wyprawa rozpoczęła w niedziele wieczorem , dla mnie i Aleksandra w poniedziałek z samego rana.
Szuwar wystartował z Londynu, Aleksander i ja z Haugesund!
Przejazd z zachodniego wybrzeża Norwegii na wschodnie do portu w Langesund skąd dalej promem prosto do Danii przebiegł sprawnie szybko i według planu, chciało by się rzec ...nuda... ale nic z tego, chociaż trase ta znamy to jazda po Norweskich górskich winklach nie może być ani nudna ani monotonna! Ci, którzy podrozowali po Norge , wiedza o czym pisze, reszta musi uwierzyć na słowo
Do Danii przeprawilismy się liniami http://www.fjordline.com/ prosto do portu w Hirtshals, teraz zostało trafić się z Szuwarem i poszukac jakiejś miejscowki . Prom na Islandię odchodził nastepnego dnia przed poludniem.

Szybko znaleźliśmy camping (pole namiotowe) w pobliskim lasku z krótko przystrzyzona trawka , prysznicem, toaleta itp. ( cena 265 duńskich koron za 3 namioty 3 osoby ) a krotko potem znaleźliśmy się z Szuwarem i radosci nie było konca ... az pobliski minimarked odwiedzilismy.
Na tym tez campingu spotkalismy pierwszyszych współtowarzyszy dalszej podroży, były dwie trzy osobowe ekipy motocyklistów z Germani i ekipa Zabojadow na polarisach :-D i samochodziarze!
Obóz rozbity!
Pogoda dopisuje , nastroje tym bardziej !
Jutro plyniemy!!!

Ostatnio edytowane przez kris74 : 08.09.2014 o 00:48
kris74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2014, 17:40   #12
!marysia!
 
!marysia!'s Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Radom
Posty: 106
Motocykl: BMW R1200 GSA
!marysia! jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Super filmik. Super wypad!
Czekamy na więcej. Może jakieś foty?
!marysia! jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2014, 21:37   #13
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Niestety nie moge obejrzec film,a szkoda ogromna jak slysze.Oj moze w 2015 tam pojade...
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 16:38   #14
kris74
 
kris74's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Zabrze/Kopervik
Posty: 62
Motocykl: ktm 640 adv
kris74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 40 min 4 s
Domyślnie

Niestety film został przyblokowany w niektórych krajach i nie jest tez możliwe odtwarzanie go na urządzeniach mobilnych :-( wine ponosi ścieżka dzwiekowa. Postaram się ogarnąć to jakoś ale brakuje mi czasu i troche wiedzy na ten temat a do tego wysypal się mój PC.
Powoli wszystko ogarne i zdjęcia tez dodam :-)
kris74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 16:58   #15
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 26 min 20 s
Domyślnie

Lubię to Dawaj!
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2014, 18:09   #16
kris74
 
kris74's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Zabrze/Kopervik
Posty: 62
Motocykl: ktm 640 adv
kris74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 40 min 4 s
Domyślnie

Dzień trzeci i czwarty: Przeprawa promowa!
Kto pływa na Islandię ?
A mianowicie na Islandię pływają WARIOTY, ujmując rzecz ładnie bo nikogo nie chcemy tu obrażać : ludzie zakreceni ... chyba pozytywnie
Mozna było doszukać się zwykłych ludzi ale stanowili oni mniejsza miejszosć, reszta to zdecydowanie same warioty plus obsługa promu
Do takiego wniosku doszedlem jeszcze przed promem na terminalu (parkingu), gdzie można było napatrzeć się do woli na różnorakie sprzęty na dwóch, czterech i więcej kołach z przeroznym szpejem przytroczonym gdzie tylko się da, i napewno nijak nie pasowały do rowniotkiego asfaltu , którym pokryty był terminal, ale mozna bylo tez spotkac sprzety które nijak nie pasowały do tego zęby zjechać z owego asfaltu i mam tu na mysli honde goldwing rożne choppery czy zwykle osobowki ze zwykłymi nisko zawieszonymi przyczepami campingowymi...A moja skromna Afryczka , maly GS Szuwara i 950-tka Aleksandra dopelnialy calosci

Sama podroż promem trwa zdecydowanie za długo i choć Aleksandrowi uciekł jeden dzień ( i tu pelna odpowiedzialnosc spoczywa na sklepie tax free) to i tak za dlugo.
Prom zapewnia parę atrakcji typu basen, sauna, siłownia ,salon gier itd ale my głownie skupilismy się na integracji z innymi wariotami. Poznalismy wielu fajnych i bardzo fajnych ludzi, z którymi do dziś utrzymujemy kontakt:-)
Następny dzien zrekompensowal trudy dotychczasowej podrozy ...

Ostatnio edytowane przez kris74 : 08.09.2014 o 00:53
kris74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2014, 18:47   #17
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Pozytywnie zazdraszczam. Jak wybieraliście drogi, mieliście gotowe tracki?
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2014, 17:47   #18
kris74
 
kris74's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Zabrze/Kopervik
Posty: 62
Motocykl: ktm 640 adv
kris74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 40 min 4 s
Domyślnie

Dzień kolejny a zarazem pierwszy na Islandi
Czwartek 310 km.
Do portu SeyĂ°isfjörĂ°ur dotarliśmy około 9.30 czasu lokalnego.
Interior dalej zamknięty , no cóż , lada dzien muszą otworzyć , w koncu to już prawie lipiec.
My nic sobie z tego nie robimy bo nasz plan przewiduje najpierw zwiedzić północno-zachodnia cześć Islandi.
Po ogarnieciu się w pobliskim EgilsstaĂ°ir ruszamy.
Po okolo 30 km zjeżdżamy na pierwszy szuterek ( droga nr 917) żadna 4 razy 4 , zwykła droga szutrowa. Najpierw powoli, zachowawczo ale stanowczo do przodu, macamy się z droga i sprzętem , trzeba się przecież wyczuć na ile można sobie pozwolić. TKC80 robią robotę i już po niedługim czasie zachowujemy się jak psy spuszczone z łańcucha Oczywiscie zachowując zdrowy rozsądek


Pogoda trochę się psuje, czarne chmury nas straszą ale nie pada. Plan to dotrzeć do latarni morskiej Hraunhafnartangi, która jest najbardziej wysuniętym punktem na północ. Stad 3 km do Arctic Circle. Jedziemy droga 85, tankujemy w Raufarhöfn i dalej na polnoc droga 870 .. Jest latarnia , widzimy ja, zjeżdżamy z szuterku i .... do latarni dotrzeć nie jest łatwo o czym przekonaliśmy się szybciej niż nam mogłoby się to wydawać , droga bardziej dla triala niż naszych objuczonych wolow i tu właśnie dostalismy lekcje pokory - mierz siły na zamiary człowieku!!!
Jedziemy dalej, szukamy miejsca na biwak ale nie tutaj ,tutaj jest jakoś dziwnie. Aleksander powiedział " mojo Ancia by sie tukej boła"
miejsce zapomniane przez Boga a całości dopełnia pogarszająca się pogoda..... Po około 50km docieramy do Kópasker, gdzie rozbijamy sie na bezpłatnym campingu. Zaczelo padać , a my padamy na pysk ale jest fajnie....

Ostatnio edytowane przez kris74 : 08.09.2014 o 01:14
kris74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2014, 20:57   #19
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Hehe..pisz tak dokladnie dalej,a nie bede musial ogladac filmow i zdjec.Ale ci zazdroszcze .
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2014, 07:12   #20
kris74
 
kris74's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Zabrze/Kopervik
Posty: 62
Motocykl: ktm 640 adv
kris74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 40 min 4 s
Domyślnie

Edytowałem posty , dodałem zdjęcia
kris74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ISLANDIA -czerwiec 2009 myku Trochę dalej 223 03.05.2020 21:51
Islandia Bies13 Kwestie różne, ale podróżne. 3 18.10.2013 10:52
Islandia 2013 rambo Umawianie i propozycje wyjazdów 14 31.01.2013 15:14
Islandia we wrześniu bukowski Umawianie i propozycje wyjazdów 9 30.07.2012 23:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.