Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.05.2009, 11:21   #1
Robert Movistar
 
Robert Movistar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 342
Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 17 min 22 s
Domyślnie Komunikator satelitarny

Może zainteresuje to tych co się lubią powłóczyć po świecie

http://www.findmespot.eu/pl/
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2009, 11:27   #2
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,438
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 13 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Ciekawa sprawa dzięki...


Cytat:
USŁUGA POSZUKIWANIA I RATOWANIA PRZEZ CENTRUM ALARMOWE GEOS

Roczna opłata w wysokości €11.00 (po wykupieniu wstępnej aktywacji. Potem €150.00)
Usługa poszukiwania i ratowania przez Centrum Alarmowe GEOS przewiduje kwotę do $100,000 (USD) za akcje dodatkowego poszukiwania i ratowania, włączywszy w to użycie helikoptera na terenie całego świata oraz refundację kosztów – za poręczeniem banku Lloyd’s of London – w przypadku kosztów poniesionych za usługę ratunkową. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat Centrum Alarmowego GEOS, odwiedź stronę internetowąhttp://www.geosalliance.com/sar
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2009, 23:32   #3
MrYogi
 
MrYogi's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 17
Motocykl: RD07
Przebieg: 73000
MrYogi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 45 min 55 s
Domyślnie

11 euro za takie ubezpieczeni to można powiedzieć że to jak za darmo. Czy ktoś jedzie na przyjaszczkę wokół własnego miasta czy dookoła świata, toto powinien mieć.

Czy ok.800zł to dużo za nasze bezpieczeństwo Absolutnie nie, cokolwiek by się wydarzyło, jakaś awaria ( np. na pustyni ) czy wypadek ( odpukać ) to koszty jednorazowe były by większe niż abonament na 20 lat. Powinien mieć to każdy, niezależnie czy robi 1.000km czy 100.000 km rocznie.
Ps. oczywiście nie korzysta się z tego jak z pomocy drogowej i "dzwoni" kiedy tylko się chce, ale nigdy nie wiadomo.

holewcia, zabrzmiało to jak reklama

Ostatnio edytowane przez MrYogi : 21.05.2009 o 23:43
MrYogi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2009, 23:57   #4
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Troszkę ograniczeń i wyłączeń z tej pomocy się znajdzie. Myślę że tak fajnie to nie jest. Ale jak zawsze cuś.
GEOS Search & Rescue Terms
The scope of GEOS SAR benefits includes payment, by GEOS, of up to $100,000 in any one year, limited to $50,000 any one incident, for the provision of necessary additional Search and Rescue resources (including helicopter, aircraft, ate search teams etc.) up to the single incident limit for a period not exceeding 72 hours from the time of call for assistance where these are requested by the appropriate rescue authorities and which are necessary to prevent injury or illness or danger to human life as a result of an unforeseeable emergency or to pay for any costs and expenses claimed against you by the appropriate rescue authorities. Provision of additional resources under this service must be first authorized by GEOS.
PLEASE NOTE This benefit does not apply if:-
a) your situation is caused by circumstances such as a forecast change of weather conditions, which could reasonably have been anticipated at the date you started your trip
b) you have NOT made adequate provision of resources or training or competence needed to complete your planned trip.

c) In the case of death of the Member, GEOS will not be responsible for the transportation of the body
d) GEOS will endeavour to arrange a successful rescue but cannot accept liability for failed rescues due to unforeseen circumstances beyond their control.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2009, 00:02   #5
MrYogi
 
MrYogi's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 17
Motocykl: RD07
Przebieg: 73000
MrYogi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 45 min 55 s
Domyślnie

Kruczki prawne są niestety zawsze i pięknie nie jest :/

Ps. mogłby ktoś przetłumaczyć i skrócić o co biega
MrYogi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2009, 00:35   #6
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

- na jedną akcję 50.000 - i tak całkiem sporo.
- na (jakieś) dodatkowe zasoby/środki musisz i tak uzyskać ich zgodę - raczej standard
- jeżeli twoje kłopoty wynikają z pogody którą mogłeś sobie sprawdzić, lub po prostu w danym miesiącu wiadomo że jest bee, to ubezpieczenie nie obowiązuje.
- jak nie jesteś odpowiednio przygotowany, przeszkolony itp to i dupa.
Ostatni punkt jest fajny do interpretacji, bo np. czy bez licencji rajdowej możesz jeździć po lasach, pustyni?
Myślę że w umowie jest więcej takich kwiatków.
Co do ceny to dla ludków z poza US i Kanady to jakieś inne stawki. Ale to by tzra poczytać dokładnie i najlepiej prawnik a nie taki patałach jak ja.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2009, 09:24   #7
MrYogi
 
MrYogi's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 17
Motocykl: RD07
Przebieg: 73000
MrYogi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 45 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
- jak nie jesteś odpowiednio przygotowany, przeszkolony itp to i dupa.
Ostatni punkt jest fajny do interpretacji, bo np. czy bez licencji rajdowej możesz jeździć po lasach, pustyni?
Pod ten punk można podpiąć wszystko. Brak plastra, brak jednej skarpetki, brak....

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
a nie taki patałach jak ja.
No nie przesadzaj, źle nie jest
MrYogi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2009, 10:23   #8
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 19 min 27 s
Domyślnie

Pomijajac w/w kruczki i wykrety drobnym druczkiem... 50 tys. USD na akcje ratownicza to jest BARDZO MALO !!! I do tego jeszcze "na calym swiecie". Dla porownania koszt akcji ratunkowej z uzyciem helikoptera w Alpach, gdzie nie jest ani naprawde dziko ani naprawde daleko do szpitala, oceniany jest na 55 tys. USD

Przypomina mi to niestety slynne "oferty" firmy Falk , ktorej akwizytorzy molestowali zwlaszcza starszych ludzi obiecujac im gruszki na wierzbie za jedyne 1000 zl na rok...

Osobiscie wolalbym raczej drazenie tematu z firmami, ktore robia w temacie od dziesiecioleci, jak E****. Kiedys za to zaskoczyla mnie firma ubezpieczeniowa W****, proponujac dla podrozujacych do krajow objetych "zielona karta" pelne ubezpieczenie ze wszystkimi opcjami za drobna doplata do zwyklego ubezpieczenia kosztow leczenia. Warto popytac "na rynku".

Jezeli ktos wybiera sie do USA (i okolic) nalezy wykupic maksymalna mozliwa sume gwarantowana. Mowa o 1 milionie, a nawet 1,5 miliona USD. Przy ich kosztach leczenia to niestety wcale nie jest przesada.
__________________
"Don't cry because it's over. Smile because it happened." Dr Seuss
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2009, 15:58   #9
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,438
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 13 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Ja chciałem wykupić takie ubezpieczenie od kosztów leczenia przed wyprawą... ale koszt okazał się jedynie około 14.000 zł od głowy, jeśli zaznaczyło się się opcję wykluczające normalne ubezpieczenia: wyprawa motocyklowa, przejazd przez strefy i kraje w stanie wojny (Sudan) itp więc podziękowałem za usługę..... Trzeba czytać, małym druczkiem, że większość ubezpieczeń nie obejmuje takich wyczynów jak uprawianie sportów motorowych itp...
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2009, 15:03   #10
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Ja chciałem wykupić takie ubezpieczenie od kosztów leczenia przed wyprawą... ale koszt okazał się jedynie około 14.000 zł od głowy, jeśli zaznaczyło się się opcję wykluczające normalne ubezpieczenia: wyprawa motocyklowa, przejazd przez strefy i kraje w stanie wojny (Sudan) itp więc podziękowałem za usługę..... Trzeba czytać, małym druczkiem, że większość ubezpieczeń nie obejmuje takich wyczynów jak uprawianie sportów motorowych itp...
Chomik - a ja mam np ubezpieczenie medyczne w jednej firmie i ono obejmuje cały świat oprócz USA (chyba do 10 dni leczenia ograniczenie) i jakichś wysp tam już nie pamiętam jakich.
W warunkach wykluczone jest uprawianie profesjonalnych sportów ale podróżowanie już nie. Tak więc niezależnie gdzie jadę (oprócz terenów objętych wojną, rebeliami itd) mam zapewnioną opiekę a w razie konieczności transport.
A czemu to piszę? A temu, że za siebie i rodzinę płacę jakieś 2.500€ rocznie.
I muszę powiedzieć, że działa w przypadku sportów amatorskich na pewno i bez zarzutu, bo spieprzyłem kolano grając w piłkę i bez problemu wszystkie koszty leczenia (operacja, magnet, rekonwalescencja itd) zostały zwrócone lub zapłacone bezpośrednio.
Pozdrawiam
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Telefon Satelitarny KOKOS Kwestie różne, ale podróżne. 10 23.04.2011 18:03
Jaki telefon satelitarny? majo Wszystko dla Afrykańczyka 10 28.05.2009 16:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.