Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.10.2020, 14:25   #21
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

bo musi się psuć, nad czym tu się zastanawiać, NAT 16/17 to ostatnia NAT tak naprawdę
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2020, 14:51   #22
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
bo musi się psuć, nad czym tu się zastanawiać, NAT 16/17 to ostatnia NAT tak naprawdę

Postępu nie unikniesz, takie same teksty były o wersjach 12gs
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2020, 19:11   #23
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Myślę, że nie ma co szukać w dupie miodu i wielce się zastanawiać. Sprawa jest prosta - producenci muszą robić zyski. W dupie mają czy ktoś będzie tym chciał dojechać do Pamiru bo liczba takich ziomków w porównaniu z tymi co będą tym jeździć na latte do Cafe Nero jest kilka rzędów niższa. Koniec dowodu. Sorry. Taki mamy klimat. Produkuje się to co rynek chce kupić a nie niszowa grupka fanatyków. Z których nomen omen i tak większość to gawędziarze... Ilu mamy tu na forum takich co jeżdżą tak daleko? Ze 20stu?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2020, 19:27   #24
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Ciekawe jest to, że NAT 16/17 osiągnęła swój sukces będąc o wiele prostszym motocyklem od GS, ST1200 czy Multistrady. Była też dość tania, tańszy był tylko DL1000 wtedy.

Nowe NAT porzucają niszę stosunkowo taniego i stosunkowo prostego motocykla, którego nikt inny nie robi i zaczynają bić się na gadżety. Myślę, że w dłuższej perspektywie przegra.
Nie zrobi ani droższego / bardziej postępowego motocykla niż GS ani szybszego / bardziej radykalnego niż KTM.
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2020, 22:06   #25
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 47 s
Domyślnie

Ja myślę, że silnik AT to tylko platforma testowa.
Docelowo turbo wyląduje pewnie w mniejszym silniku (600 - 700?), więc moc będzie co najmniej porównywalna, emisja spalin mniejsza, silnik ciągle w miarę lekki. Według mnie to jest kalka tego co od kilku dobrych lat dzieje się z silnikami benzynowymi w samochodach.

Poza tym to turbo Hondy ma pracować w prawie całym zakresie obrotów, bo to nie jest sprężarka osiowa, tylko jakaś tam "positive-displacement supercharger" (bardziej kumaci z mechaniki na forum to odpowiednio nazwą po polsku ). Tak to przynajmniej poniżej opisują:

"Honda, however, is using a different type of supercharger entirely. It's a twin-screw design, which is a type of positive-displacement supercharger. Unlike a centrifugal blower, a positive-displacement supercharger moves a fixed amount of air with each rotation, and since it's geared from the crankshaft, that means you basically get the same amount of boost pressure delivered to the cylinders all the way from idle to the redline. It's the sort of supercharger that drag racers use, as it provides close to maximum boost all the way through the rev range. A centrifugal blower might make a bit more peak boost overall as you get near the rev limiter - hence Kawasaki's choice when looking to make a supercharged superbike - but for an adventure bike like the Africa Twin, a flat, fat torque curve is what's needed, making the twin-screw supercharger a better option."
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2020, 23:22   #26
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

No bo to nie jest turbosprężarka, tylko to to co Mercedes nazywa "Kompressor", amerykanie "superchanger" a my "sprężarką śrubową".
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2020, 11:49   #27
ivolot
 
ivolot's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 52
Motocykl: CRF SD06/SD09
Przebieg: 8600 km
Galeria: Zdjęcia
ivolot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 34 min 19 s
Domyślnie

W nowym modelu nic się nie zmieniło poza kolorystyką.
ivolot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2020, 14:00   #28
Komar
 
Komar's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Łapanów
Posty: 299
Motocykl: RD03
Przebieg: 97546
Komar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 5 min 20 s
Domyślnie

Kiedyś producenci (wszelkiego towaru) starali się produkować i ulepszać towar zgodnie z oczekiwaniami klientów. Wsłuchiwali się w potrzeby rynku, robili ankiety testy.
Od kiedy "markietyngowcy" wzieli się za ten element "projektowania" towaru doszli do wniosku, że po co się męczyć, analizować potrzeby przyszłych klientów, robić ankiety itp.
Najlepiej samemu wymyślać, generować, wmawiać klientowi wyimaginowane potrzeby. W samochodach i motocyklach jest wyścig zbrojeń.
Czy ktoś z nas w pełni korzysta ze wszystkich udogodnień, gadżetów?
Teraz używając menu musimy wchodzić w menu do menu sprawdzając boczne menu. W sumie po co jeździć jak można bawić się menu..

Wciskaja nam mnóstwo niepotrzebnego tałatajstwa przez co zatraca się podstawowa funkcja danej rzeczy (np motocykla).

Po co komu turbo jeśli 99,9% z nas nie poszaleje motocykle bo nie ma czasu? Nie pojedzie na daleką, wielomiesięczną wyprawę do Indii przez 15 krajów..
Pojedziemy co najwyżej na kawę wokół komina..

Wszystko zaczyna iść nie w tym kierunku co trzeba. Ilu z nas lubi prosty motocykl bez elektroniki i skomplikowanego zawieszenia z 5cioma menu?..
__________________
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Komar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2020, 23:13   #29
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Odpowiem Ci tak: robiłem polski TET w tym roku z kolegami. Odcinek północny i wschodni. Większość chłopa zaprawiona w bojach w Rosji, Tadżykistanie i innych kierunkach gdzie ja byłem na razie wyłącznie palcem po mapie i znam je z YouTube-a. Mam doświadczenie motocyklowe od ponad 12 lat ale raczej asfaltowo-torowe nie licząc krótkiej i burzliwej przygody z ktm 250 2T. Ruszaliśmy spod niemieckiej granicy. Z początku wszyscy patrzyli z politowaniem na CRF1100. A że to tablet, a że cała ta elektronika i jeszcze skrzynia automatyczna. 1-2 dni zajęło mi w miarę ogarnięcie tego sprzętu w terenie typu TET. Na koniec drugiego dnia leciałem zaraz za najszybszą, prowadząca, najbardziej doświadczoną 'dwójką' raczej niezbyt od chłopów odstając. No może poza głębokim piachem, gdzie musiałem dłużej nauczyć się radzić sobie. I wtedy zaczęły się nieśmiałe pytania 'a jak to działa?'. Dlaczego tak było? Ano te niecałe 2 dni zajęło mi aby powierzyć zaufanie w elektronikę. Ok, można być mistrzem świata, można spędzać każdą wolną sekundę doskonaląc się w wyczuciu uślizgu przedniego koła. Pytanie tylko "po co?". Jeśli nie masz "całego życia" na to aby zostać doskonałym motocyklistą, ale trochę "ogarniasz" o co w tym chodzi to te wszystkie systemy, elektronika, sterowanie zawieszeniem itp. zaczynają sprawiać Ci ogromną frajdę. Hamujesz w ostatniej chwili, spóźniony ile się da i wchodzisz w zakręt dużo lepiej niż koledzy na 'analogach' bo masz offroad-abs. Wychodząc z zakrętu odkręcasz na maxa a tylne koło pilnowane jest przez stopień kontroli trakcji, który sobie ustawiłeś. Nie zastanawiasz się w jakichkolwiek warunkach czy zdławisz silnik bo za wybór odpowiedniego biegu odpowiada dct. I tyle. Masz po prostu frajdę w te kilka dni urlopu, które udało Ci się wyrwać. Za to płacisz a oni dają Ci frajdę. I tyle. Tylko tyle i aż tyle. A teraz czy ja tym dojadę bezawaryjnie do Pamiru? Nie spędza mi to na codzień snu z powiek. Jeśli się tam wybiorę to być może na innym motocyklu a jeśli na tym to niech to będzie zmartwienie ubezpieczyciela. Z pewnością stać te motocykle na więcej niż 'kawa wokół komina'.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 00:13   #30
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Odpowiem Ci tak: robiłem polski TET w tym roku z kolegami. Odcinek północny i wschodni. Większość chłopa zaprawiona w bojach w Rosji, Tadżykistanie i innych kierunkach gdzie ja byłem na razie wyłącznie palcem po mapie i znam je z YouTube-a. Mam doświadczenie motocyklowe od ponad 12 lat ale raczej asfaltowo-torowe nie licząc krótkiej i burzliwej przygody z ktm 250 2T. Ruszaliśmy spod niemieckiej granicy. Z początku wszyscy patrzyli z politowaniem na CRF1100. A że to tablet, a że cała ta elektronika i jeszcze skrzynia automatyczna. 1-2 dni zajęło mi w miarę ogarnięcie tego sprzętu w terenie typu TET. Na koniec drugiego dnia leciałem zaraz za najszybszą, prowadząca, najbardziej doświadczoną 'dwójką' raczej niezbyt od chłopów odstając. No może poza głębokim piachem, gdzie musiałem dłużej nauczyć się radzić sobie. I wtedy zaczęły się nieśmiałe pytania 'a jak to działa?'. Dlaczego tak było? Ano te niecałe 2 dni zajęło mi aby powierzyć zaufanie w elektronikę. Ok, można być mistrzem świata, można spędzać każdą wolną sekundę doskonaląc się w wyczuciu uślizgu przedniego koła. Pytanie tylko "po co?". Jeśli nie masz "całego życia" na to aby zostać doskonałym motocyklistą, ale trochę "ogarniasz" o co w tym chodzi to te wszystkie systemy, elektronika, sterowanie zawieszeniem itp. zaczynają sprawiać Ci ogromną frajdę. Hamujesz w ostatniej chwili, spóźniony ile się da i wchodzisz w zakręt dużo lepiej niż koledzy na 'analogach' bo masz offroad-abs. Wychodząc z zakrętu odkręcasz na maxa a tylne koło pilnowane jest przez stopień kontroli trakcji, który sobie ustawiłeś. Nie zastanawiasz się w jakichkolwiek warunkach czy zdławisz silnik bo za wybór odpowiedniego biegu odpowiada dct. I tyle. Masz po prostu frajdę w te kilka dni urlopu, które udało Ci się wyrwać. Za to płacisz a oni dają Ci frajdę. I tyle. Tylko tyle i aż tyle. A teraz czy ja tym dojadę bezawaryjnie do Pamiru? Nie spędza mi to na codzień snu z powiek. Jeśli się tam wybiorę to być może na innym motocyklu a jeśli na tym to niech to będzie zmartwienie ubezpieczyciela. Z pewnością stać te motocykle na więcej niż 'kawa wokół komina'.
DCT w terenie? gdy nie zamierzasz zostać mistrzem offroadu to strzał o 10'tkę, zamiast piep..ć się ze sprzęgłem, doborem biegu i błyskawicznym przepływie informacji z mózgu do kończyn dolnych i górnych skupiasz się na drodze przed tobą i widokami wokoło nawet znajdzie się trochę czasu aby odebrać telefon czy zmienić muzykę albo odpalić kamerkę można także zjeść kanapkę czy łyknąć wody wyciągając to z torby na zbiornik.

Można trzeba tylko przełamać stereotypy... po sobie wiem, że to nie takie proste ale warto.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jakie inne malowanie ? randal 76 Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 25.03.2009 15:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.