Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.11.2010, 15:29   #21
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

A jeżeli na tych drogach gminnych prowadzących przez las obowiązuje kodeks ruchu drogowego, to jaka jest dopuszczalna prędkość na tych piachach, szutrach? 90 tak jak na normalnej drodze? Jeżeli są skrzyżowania, gdzie odchodzą na boki drogi leśne, to tam jest ustąp pierwszeństwa, czy równorzędne? Teoretycznie nikt nie powinien tam przebywać, bo to leśna droga, ale w praktyce jest inaczej.
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 15:39   #22
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 55 min 12 s
Domyślnie

Jeśli obowiązuje kodeks ruchu drogowego to na wszystkie pytania znajdziesz właśnie w nim odpowiedzi
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 15:50   #23
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

No właśnie nie do końca, dlatego, że droga leśna, która krzyżuje się z drogą gminną, a generalnie obie wyglądają tak samo, to czy jest to droga podporządkowana czy równorzędna?
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 16:02   #24
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

w kazdej gminie sa mapy wraz z wykazem. znajomi ktorzy upalaja terenowymi autami w okolicach strzyżowa miewali problemy z lesnikami i policja. podeszli do kilku sasiednich gmin i poprosili o wydruki wraz z numeracja. woza to w autach i pokazuja mundurowym w razie interwencji. definicja:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_gminna

sadze ze w kodeksie drogowy sa one wspomniane - trzeba poszukac
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 16:10   #25
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

W sobotę na szlaku turystycznym (niebieskim) na Luboń Wielki minęło mnie 8 czy 10 pajaców na krzakach. Słychać ich było z daleka wiec mialem czas zeby sie z córką schować do lasu. Okazało sie ze i tak za mało - kamienienie wyrzucane spod kół przelatywały koło głowy mojej 9 letniej córki. Musialem ją zasłonić i kucnąć. Delikatnie mowiąc przegiecie. Fakt, że musieli grzać bo to najstromszy kamienisty podjazd na calej górze wiec nie mieli wyjscia. Tyle, że nie powinno ich tam byc.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 16:20   #26
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Co do całej tej burzliwej dyskusji to pozwole sobie zacytować mój wpis na forum trampka w podobnym temacie:

Cytat:
Tak czytam i czytam i zgadzam się raz z jednymi raz z drugimi. Złotego środka nie ma, lasy do jazdy są fajne. Ale teraz tak troche paradoksalnie:
tam gdzie są utwardzone nieasfaltowe drogi i ciągną się przez las jest mnóstwo ludzi z samochodami, dziećmi, rowerkami, grzybiarze, nordic walkowcy itd itd... I tam możemy jechać, bo to nie jest droga leśna. A tam gdzie można by odjechać kawałek dalej jest już droga leśna, na której nie ma nikogo. Jedziemy przez bądź co bądź niebezpieczną drogę, tymbardziej mając cichy tłumik, gdzie rodzice uśpieni ciszą puszczają małe dzieci, które mogą znaleźć się tuż przed naszym kołem. I potem jeszcze Ci sami będą narzekać, że moto przeszkadza w lesie i zakazać tego. 100m obok biegnie równoległa droga bez żadnego ruchu i tam można by bez takiego stresu sobie śmigać nie przeszkadzając nikomu. Ludzie boją się korzystać z zakątków lasu pieszo, bo czasem łatwo się pogubić, my śmigamy z GPSami lub znamy tereny i szybciej możemy się gdzieś odnaleźć lub po prostu zawrócić i jest ok. W każdej grupie znajdą się wyjątki (to o czym Cynciu pisze).

Jednocześnie należy zaznaczyć, że las to nie jest jedyne miejsce gdzie można szlifować umiejętności. Sam ostatnio zdziwiłem się jak wiele błota, piachów i szutrów można znaleźć między polami, gdzie mamy idealną widoczność, brak drzew i możemy śmigać szybko i w miare bezpiecznie, nie stwarzając zagrożenia dla innych i trenować do woli. Nawet jak nas samych gdzieś wybije lub zarzuci to jest większe prawdopodobieństwo wyjścia bez szwanku. W lesie drzewa są twardsze niż świeża orka na polu lub żyto. Można łączyć jedne drogi z drugimi. Po lesie powolutku i traktować to jako łącznik między drogami polnymi, na których można się wyżyć. Czy w takich przypadkach obecne prawo jest złe? Nie można by zmienić naszego myślenia? Polska jest krajem z dużą ilością terenów rolniczych, pewnie większą niż powierzchnie lasów, zatem dróg do jazdy nie powinno zabraknąć bo na pola też trzeba dojechać, a wiele wsi jest połączonych ze sobą szutrami, przy torach kolejowych przez całą bez mała Polskę ciągną się szlaki szutrowo-błotno-piaszczyste. Jeśli tylko były by możliwie łatwo dostępne dokładne mapy można by każdemu z nas ułatwić i uprzyjemnić życie i jazde. Ktoś się ze mną zgodzi?
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 18:58   #27
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 49 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
Quadom stop, zgoda... ale od motocykli odpierdolta się
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 20:46   #28
abrasadera
 
abrasadera's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Mysłowice
Posty: 78
Motocykl: RD07A
abrasadera jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 17 min 2 s
Domyślnie

Pomysł sensownego pojednania ludzi kochających cross/enduro i ludzi kochających las/swoją okolicę był (jest) i była to bardzo mądra inicjatywa
http://africatwin.com.pl/showthread....highlight=quad
http://www.enduro4fun.pl/

Tak od siebie to jak afriką udałem się skrótem i automapa nie wiedziała czy to droga leśna czy publiczna i szukałem wyjścia z lasu i mijałem z rana w niedzielę jakiegoś grzybiarza to było mi wstyd - bo kocham las za to jakim jest - za szum drzew i spokój...
Podos pokazuje to z punktu widzenia człowieka odpoczywającego na łonie natury w starciu z maszyną, JareG i Kisiel do strony ludzi żyjących blisko zjawiska...
Ja sam miałem dylemat wewnętrzny między zachowaniem piękna lasu, tych bezszelestnych wędrówek umysłu pośród drzew i chęci moturzenia po drogach leśnych. Wybrałem las..
Wole cisze i spokój, gdy idę sobie po suchych liściach i trawach... gdy mija mnie rozpędzona maszyna ...nawet nie przeszkadza mi strach jaki we mnie wzbudza tylko zostaje żal ...bo wiem, że nie spotkam już żadnego zwierzątka po drodze...
abrasadera jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 20:54   #29
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 49 min 43 s
Domyślnie

Ja to łączę inaczej. Doskonalę swoje umiejętności enduro jeżdżąc na góralu typu full po okolicznych górach. I cicho i nikomu nie warczę nad uchem i nikomu nie śmierdzę i uczę się balansu i tych innych rzeczy.... No i się kurna ruszam a mocne nogi to ważna rzecz w endurowaniu motongiem.
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 21:31   #30
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

zostają tylko jeszcze wilcze doły, rozciągnięty sznurek lub zwinięta taśma(drut kolczasty to już exstrema) nabijane gwoździe w korzenie z obciętymi łebkami itp . 4 quady czy 6 motocykli i nawiedzeni użytkownicy -zrobią większą szkodę niż stado dzików na żerowisku (np.pole) i dlatego autochtoni zamiast dzień dobry sięgają po widły . Taka jest prawda, niestety nie jesteśmy bez winy bo każdy z nas mniej lub więcej przeborował jakieś pole lub łąkę nie można pominąć jazdy w korycie rzeki (prawo wodne) itd , Niedługo tylko zamknięte tory i zorganizowane imprezy taka gorzka prawda
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Z działu GPS - http://quikmaps.com/ NaczelnyFilozof Mapy 1 18.07.2009 15:10
http://www.roadbook.pl/ ramires Inne tematy 3 25.10.2008 09:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.