Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2011, 09:55   #1
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie Dostosowanie przewodów hamulcowych z RD07A do RD04

Może komuś się przyda.

Ze względu na "miękki" hamulec (mogłem bez problemów dociągnąć klamkę do rączki) postanowiłem w pierwszej kolejności wymienić przewody.
Jakiś czas temu dostałem od Podosa (dzięki Podos ) przewody RD07A.
Przewody które miałem wcześniej były z 91 roku.

Wydawało by się że przewody będą identyczne (niby tez 2 tarcze, skok zawieszenia podobny jak nie identyczny no i klamka też z prawej strony).
Niestety są różnice ale do ogarnięcia.

Różnią się miedzy innymi:
  1. Wężyk metalowy łączący dwa przewody gumowe pod czachą,
  2. Wężyk metalowy łączący trójnik pod czachą, z gumowym przewodem przy pompce/klamce
  3. Mocowanie trójnika do goleni (trójnik - mam na myśli tą metalową kostkę na końcu gumowych przewodów.
Aby nie robić rzeźby typu łapanie przewodów opaskami typu " zzzitka" lub "trytytka" pozamieniałem metalowe wężyki.
Do wymiany wężyków niezbędne jest dobre imadło. Końcówki wężyków metalowych (na klucz 10) są mocno dokręcone. Po odkręceniu na gwintach jest lekki nalot, nie wiem czy to klej czy korozja. Próby odkręcenia zwykłym kluczem lub nawet specjalnym kluczem do przewodów spowoduje zniszczenie końcówek.
Więc polecam demontaż całej "instalacji" z motocykla i dalsze rozkręcanie w imadle.

Po zamianie wężyków metalowych zostanie jeszcze jeden problem - mocowanie jednej strony do goleni. Kostka / trójnik w RD04 ma w innym miejscu gwint na uchwyt (RD04 ma gwint z góry a RD07a z boku).
Ja nawierciłem nowy otwór i go nagwintowałem, mimo łebka śruby na klucz 8 jest tam gwint m6!

Jeszcze jedną różnica ale nie istotna jest brak gumowych osłonek w zestawie RD07a które wprowadza się w uchwyty nad zaciskami - takie pierścienie gumowe. Można je pobrać ze starego zestawu niestety demontaż wiąże się z ich rozcięciem.

Warto zaopatrzyć się w nowe podkładki miedziane lub ewentualnie wygładzić je na równej powierzchni z papierem ściernym.

Przy okazji wymieniłem jeszcze bebechy pompy hamulcowej ale opisze to w kolejnym temacie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1 roznice.JPG (268.8 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2 roznice.JPG (237.0 KB, 0 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 3 roznice.JPG (234.7 KB, 0 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 4 MOCOWANIE RD04.JPG (264.2 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 5MOCOWANIE RD07A.JPG (159.2 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 040620112147.jpg (300.6 KB, 0 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 040620112146.jpg (255.0 KB, 0 wyświetleń)
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wymiana przewodów hamulcowych A.Twin Hamulce, kola, opony 37 04.01.2018 04:24
Wymiana przewodów WN wieczny Układ elektryczny i zapłonowy 26 17.06.2016 00:08
ni sie silnik w RD07a od RD04 ?? Daroo Inne tematy 10 07.06.2011 03:03
kolejność przewodów z alternatora Baal Układ elektryczny i zapłonowy 13 10.12.2010 18:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.