Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.07.2018, 13:47   #101
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 18 godz 34 min 21 s
Domyślnie

Ja mam inny... Blaszany taki, ameliniowy. Dodający +15 do dlugosci prącia. Na pewno ze 100 kilo udzwignie, przynajmniej tyle chyba mialem zaladowane w Pamirze.
W Mongolii mniej, bo w Kiachcie Dakary E09 zdjąłem z niego, wiec mu zeszło z 80 kg obciążenia...

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 20.07.2018 o 14:04
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2018, 14:00   #102
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,856
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 6 dni 22 godz 54 min 32 s
Domyślnie

Konstruktorzy moto celowo piszą zeby nie ładować więcej niż 10kg na tył moto, bo to strasznie zaburza prowadzenie, ja nienawidzę jeżdzić z załadowaną centralką, i jak się pakuje to do centralki tylko przeciwdeszczówki i jakies poręczne lekkie rzeczy wkładam.
Z tego też powodu nie widzieli potrzeby robienia mocniejszego bagażnika, bo nie poto się napracowali obniżając i centralizując środek ciężkości, żeby ktoś napierdzielił tam "kamieni"i zepsuł całą ich pracę.
Taka sama sprawa się ma na narzekanie na Patrolowskie 2.8 że słabe. Niezmodyfikowany patrol zapierdala jak przciętna osobówka z tamtych czasów, ale jak ktoś włoży 37cali, stalowe zdeżaki, wyciągarki, zabudowe środka, bagażnik dachowy z naniotem i napierdzieli do środka 200kg niezbędnego szpej, to wiadomo że auto będzie słabe i będzie się przegrzewać bo zostało zaprojektowane żeby ciągnąć 2 tony a nie 3,5...
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2018, 14:15   #103
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Z tego też powodu nie widzieli potrzeby robienia mocniejszego bagażnika, bo nie poto się napracowali obniżając i centralizując środek ciężkości, żeby ktoś napierdzielił tam "kamieni"i zepsuł całą ich pracę.
tu chodziło tylko o wskazanie, że ze względu na słabą (ok, by design) ramę pomocniczą sakwy są lepsze niż rogal. Każde wywalenie ciężaru do tyłu i do góry zwiększa ryzyko połamania tej ramy (no i psuje prowadzenie, wiadomo).


Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Taka sama sprawa się ma na narzekanie na Patrolowskie 2.8 że słabe. Niezmodyfikowany patrol zapierdala jak przciętna osobówka z tamtych czasów, ale jak ktoś włoży 37cali, stalowe zdeżaki, wyciągarki, zabudowe środka, bagażnik dachowy z naniotem i napierdzieli do środka 200kg niezbędnego szpej, to wiadomo że auto będzie słabe i będzie się przegrzewać bo zostało zaprojektowane żeby ciągnąć 2 tony a nie 3,5...
No nie do końca tak, Mada. Mój GR zaczął puszczać bąble do układu chłodniczego jeszcze jak był szosową dziewicą. Tam były po prostu lewe głowice, konkretnie to miały za mało mięsa między cylindrami + padająca ze starości wiskoza na wentylatorze + często długie dystanse z przyczepą po szwabskich autostradach. Dla porównania, te same auta w dowolnej wersji 4.2 (benzyna / diesel / turbo / wolnossak) miały silniki nie do zarypania.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2018, 14:40   #104
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tank Zobacz post
W BMW nie zauważyłem Jest tylko naklejka, ze nie zalecają jaxdy ponad 180 km/h z kuframi.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
To zle patrzysz, Touratech producent kufrów dla bmw ma taką wklejke w kufrach. To pewnie jest w instrukcji obslugi bmw, jak nie wkleil do kufrów

Cytat:
Napisał Tank Zobacz post
Ja mam inny... Blaszany taki, ameliniowy. Dodający +15 do dlugosci prącia. Na pewno ze 100 kilo udzwignie, przynajmniej tyle chyba mialem zaladowane w Pamirze.
W Mongolii mniej, bo w Kiachcie Dakary E09 zdjąłem z niego, wiec mu zeszło z 80 kg obciążenia...
Pewie dlatego co chwila leżałeś, a na końcu ułamałeś se obojczyk
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2018, 14:44   #105
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 939
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 9 godz 43 min 37 s
Domyślnie

Myku, dzięki za to mosko, nie znałem. Cena z nieba ale wydaje się zacne.
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2018, 14:44   #106
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 18 godz 34 min 21 s
Domyślnie

Radiolog. Dokladnie tak bylo. Byles nie raz, to widziales Przez odciążony kufer. Jak Dupa zbyt lekka to latwo o fik przez kierę
Wniosek z tego płynie taki, ze jadąc gdies dalej na moto, nie ma to jak swiadomosc ze caly czas masz za sobą ciężką dupę.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 20.07.2018 o 15:16
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2018, 09:36   #107
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 12 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Ex.
A teraz wypchaj tego rogala do pełnej pojemności, zamocuj tak jak na obrazkach i spróbuj zjechać ze stromego zbocza wypinając (_|_) do tyłu zgodnie ze sztuką.
Powodzenia.
hehe.. latam z tym od jakis 6 lat..próbuję wielu opcji bagażowych i nadal twierdzę że rogal (przynajmniej dla mnie jest najlepszy)
tak oczywiście przy wielkim rogalu z tyłu i zjazdach z bardzo stromych zboczy... będziesz miał go pod tyłkiem wiadomo..
ale wiesz ile razy zjeżdżałem z takich zboczy w ciągu tych 6 lat..? może z 5 razy..(a troszę się pojeździło tu i tam) umówmy się NAT nie jest motocyklem enduro, nie wali się tym Rumuni na szagę.. Latałem chyba ze wszelkiej maści bagażem. już staram się za każdym razem zabrać coś innego na kolejny wyjazd.. Sakwami darłem o kamienie skały, ściany, i wszelkiej maści inne wystające elementy.. jazda z sakwami przez single tracka po gęstym lesie jest nie wręcz możliwa, to samo w korkach.. zawsze problem, Mieliśmy akcje gdzie trzeba było odpiąć sakwę bo przez bramkę nie mógł motocykl przejść.. podobnie było na bardzo wąskim mostku.. tam się udało przejść ślizgając sakwami po bokach.. porównywalne dla mnie do Rogala Są Sakwy Mirka z x-country.. bo są wąskie.. ale tu znów mi bardziej pasuje konstrukcja jednorodna. 4 paski, torba na ramię i idę do namiotu czy hotelu. szybko spinam czy zapinam.. no ale wiadomo.. mogę nie być tutaj wiarygodny...


tymczasem w tym roku pierwszy większy off.. na AT
a na liczniku 1000 więcej..

Rogal wypchany wpasowuje się bdb.. mimo rączek.. nie wadzi o plastiki nie ma kontaktu z wydechem




__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2018, 09:46   #108
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Pomyśl o zwijanym kominie w rogalu tak jak w GL, bo zapinanie wypchanego rogala nie jest fajne. Widziałem jak koleś rozwalił zamek, bo za dużo napchał, albo zamek był kiepski (rogal nie Twojej produkcji ). Po otwarciu wypchanego rogala wiele rzeczy można znaleźć pod kołami moto. Trzeba to delikatnie robić. Wiem, że można pakować się do rogala w dodatkowe worki, ale .......
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2018, 09:49   #109
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 12 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
Pomyśl o zwijanym kominie w rogalu tak jak w GL, bo zapinanie wypchanego rogala nie jest fajne. Widziałem jak koleś rozwalił zamek, bo za dużo napchał, albo zamek był kiepski (rogal nie Twojej produkcji ). Po otwarciu wypchanego rogala wiele rzeczy można znaleźć pod kołami moto. Trzeba to delikatnie robić. Wiem, że można pakować się do rogala w dodatkowe worki, ale .......
Rolowany rogal .. robi się właśnie!
jest już praktycznie 40L na ukończeniu.
później będzie XL
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2018, 10:06   #110
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

..... czyli mówisz i masz
Może kiedyś wrócę do rogala, ala na razie mam Twoje sakwy, które mi bardzo pasują.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupiłem Honde XL 250 S-będę potrzebował.... betu Inne tematy 34 22.05.2017 23:14
Kupiłem moto bez karty pojazdu. Wieszać sie, czy nie? nicek27 Inne tematy 28 06.02.2016 18:24
Reflektory od fiata po latach... Maniok Wszystko dla Afryki 17 06.05.2009 12:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.