Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.07.2012, 14:41   #1
dzk1990


Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 4
Motocykl: RD03
dzk1990 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 50 min 28 s
Domyślnie Pomoc w wyborze moto na wyprawy

Witam. jak juz napisalem w powitalni mam na imie Kamil (rocznik 90 ) i planuje zakup AT (chociaz rozwazam tez inne opcje). i z tym dylematem wlasnie zwracam sie do Was.
Moze najpierw troche o sobie: doswiadczenie mimo wieku mam spore ale raczej w lekkich enduro typu drz400 i na krotkich wyprawach (do 200km od domu) po lesnych szlakach. postanowilem jednak skupic sie na dluzszych wypadach wiec szukam odpowiedniego dla siebie moto
mam 174cm wzrostu i waze okolo 65-70kg wiec jedna z najistotniejszych kwestii przy wyborze mojego sprzetu bedzie latwosc prowadzenia, zeby nie bylo tak ze to motocykl bedzie prowadzil mnie a nie ja jego
Budzet na moto na dzien dzisiejszy mam okolo 12tys zl, ewentualnie w razie potrzeby moge wstrzymac sie z kupnem do wiosny, wowczas bede mogl dolozyc jeszcze troche $. zakladam ze moto bede uzywal na dluzsza trase raz w roku (podczas urlopu) i to raczej na wschod niz na zachod chcialbym aby trasa byla jak najdluzsza i mozliwie najciekawsza wiec potrzebuje moto bezawaryjnego.
Moja faworytka jak narazie jest oczywiscie AF RD04 lub RD07. i tu moje pierwsze pytanie-ktora z tych wersji jest po prostu lepsza dla osoby o moich gabarytach?
ktora jest mniej awaryjna, praktyczniejsza, poreczniejsza, ma lepsza zawieche? na co zwracac uwage przy kupnie? w ktore roczniki najlepiej celowac? itp itd generalnie chcialbym uslyszec wszystko co wiecie.
Biore rowniez pod uwage yamahe XTZ Super Tenere 750 oraz przy ewentualnym odlozeniu kupna do wiosny yamahe XT660Z (od 2008r).
Ktore sposrod tych trzech moto wg Was byloby dla mnie optymalne? jak ma sie w nich kwestia awaryjnosci? z jakim przebiegiem mozna jeszcze moto brac a z jakim trzeba juz dac sobie spokoj?
Na koniec dodam ze lubie czasem zboczyc z trasy i powdychac troche swiezego powietrza gdzies w lesie jadac szutrowa droga wiem ze nie mozna mniec wszystkiego ale potrzebuje moto w miare uniwersalne, licze na rzeczowe odpowiedzi. z gory dziekuje i pozdrawiam. Kamil.
dzk1990 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2012, 20:44   #2
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Pomyśl o Trmpku. Za 12 tys kupisz świetny motor skrojony na Twoją posturę...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2012, 21:00   #3
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 13 min 58 s
Domyślnie

Żadna z afryk. Zdecydowanie odradzam. Trampek 600 z lat 96-99. Za 9tys kupisz swietna sztuke i za 3k uzbroisz i wyserwisujesz.

Mam identyczne gabaryty i mialem afryke...ona lubi większych :-) i jest droższa w utrzymaniu.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2012, 21:09   #4
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Żadna z afryk. Zdecydowanie odradzam. Trampek 600 z lat 96-99. Za 9tys kupisz swietna sztuke i za 3k uzbroisz i wyserwisujesz.

Mam identyczne gabaryty i mialem afryke...ona lubi większych :-) i jest droższa w utrzymaniu.
Zimny Twoja, nie znaczy każda - bywają i drogie trampki i tanie BMW... . Musi kolega usiąść. Reszta to info z AT i TA forum.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2012, 22:35   #5
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

xt660 "w rękach" jest cięższa niż afra; na seryjnej xt660x (czyli supermoto) bylo dla mnie troche za wysoko - trzeba było stać na palcach, podczas gdy na seryjnej afrze rd07a opieram swobodnie całą stopę.
ixtek jest fajniejszy do upalania, agresywne dwa pierwsze biegi. Niestety singiel i brak osłony aerodynamicznej męczy na trasie okrutnie.
ja bym brał mimo wszystko afrę
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2012, 22:37   #6
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

HP2, niezbyt mocy, długowieczny i dobrze znosi spotkania z drzewami.........
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2012, 00:09   #7
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 24 min 19 s
Domyślnie

mam podobne gabaryty do Ciebie i jestem zadowolony z AT (170 cm i 80 kg). Przypadła mnie do gustu i juz... na czarnym problemów nie miałem z wysokością moto, off to juz inna sprawa.
Kazdy bedzie chwalił swoje. Najlepiej znajdz kogos kto Ci da sie przejechac i wtedy zadecydujesz. Motocykli do dalekich wypraw jest duzo, a kazdy lubi w nich co innego....
powodzenia
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2012, 00:33   #8
jendrus
 
jendrus's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wieś
Posty: 530
Motocykl: RD07a
jendrus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 3 godz 33 min 20 s
Domyślnie

Ja mam gabaryty niemal identyczne jak twoje, nie zgadzam się z przedmówcami. Mam siódemkę Afrykę i ogarniam ją całkiem przyzwoicie (co mam nadzieję mogą potwierdzić znajomi ), przetestowana zarówno w trasie z bambetlami i pasażerem jak i dziczona w terenie.
Afrę powozi mi się lepiej niż Trampa 650 którego miałem wcześniej. No może w ciężkim błocie odrobinę masa daje znać o sobie, po za tym gitara.

Generalnie kwestia wjeżdżenia się w motocykl i wyczucia na co można sobie pozwolić.

Największy minus w trasie to te nieszczęsne siodło od którego na dupie rosną pryszcze
jendrus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2012, 09:12   #9
dyrmaz
 
dyrmaz's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Bolesławiec
Posty: 19
Motocykl: Transalp
Galeria: Zdjęcia
dyrmaz jest na dystyngowanej drodze
Online: 14 godz 49 min 2 s
Domyślnie

a może SUZUKI DL-650 V-STROM ?

nie bijcie
dyrmaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2012, 14:34   #10
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

A ja proponuję XTZ 750
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
potrzebna pomoc w wyborze motocykla Ewela Inne tematy 32 04.03.2013 19:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.