Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.05.2012, 11:24   #1
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 25 min 27 s
Domyślnie Afri vs. 1150GS - w praktyce

Witam wszystkich.

Jakoś tak z boku patrzyłem jak psoiadacze Afryk świnią na BMW, a posiadacze BMW świnią na Afri.

Oczywiscie wiekszosc afrykanerów nie jechała na bmw i wzajemnie, wiekszosc bmkarzy nie jeździła afri.

Postanowiłem zrobić mały test na obu motocyklach w kopnym piachu.
W tym celu wykorzystałem:
Swojego BMW 1150GS na zawieszeniu Ohlins z wersji Adventure, opona przód Mitas E10(zjechana), tył szosowa Shinko Enduro (nowa).


Drugi sprzęt to Afri kolegi Marcina z mojej wioski. Opony TKC 80 nowe!
Tak się to prezentuje:


Przyszedł test na krótkim odcinku kopnego piachu wzbogaconego o koleiny wyryte przez terenówki.

Siadam na GSa, na stojąco, gaz, dupa w tył... moto szło jak przecinak i nawet dało sie manewrować.

Siadam na Afri... jade jade, wyrzuciło mnie na bok na koleinie z piachu, gleba. Wstaje, próbuje znowu, kolejny raz koleina w piachu i złamało kierownice, gleba. Niby dobre opony, duzo gazu a mimo to rzuca przodem jak głupie.

Wsiadłem potem znowu na GSa, przejechałem.. nosz kurde, lepiej!!!! Mimo kiepskich opon, lepiej! Z tego co zauważyłem Afri próbuje "nadążyć" za koleiną a GS idzie jak przecinak i toruje sobie swoją koleinę zostawiając za sobą rów melioracyjny (bez żartów) - zawieszenie wahaczone pokazało swoją przewagę a moc i moment obrotowy z łatwością przepychają krowe przez piach.

Cieżar motocykli był jednakowy, standard afri i odchudzony GS. Z początku myślałem że Afryką pofrune po piachu ale okazało się że leżałem co 10 metrów...

Wniosek jest taki: po mojej jeździe stwierdzam że 1150GS na zawieszeniu Ohlins lepiej dziduje po piachu jak Afri. Jadąc po lesie nie zauważam dobijania zawieszenia, pięknie pokonuje nierówności a wszystkie gadki że zawieszenie w BMW dyskwalifikuje go w terenie chowam między buty. GSa nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi żadna górka piachu, kupa błota - po prostu jedzie swoim torem i taranuje wszystko... a Afri - coż, jest wrażliwa na nierówności i mimo bardziej odpowiedniego przedniego zawieszenia rzuca przodem. Może amortyzator skrętu by poprawił sytuację.

Jeszcze foto godnych siebie przeciwników:




Cóż, potwierdziłem tylko słuszność mojego wyboru 1150GS jako maszynę na wyprawy przez Azję.

Kolejny fakt - wczoraj położyłem swojego GSa kilka razy i co Nic...
Połozyłem Afri 2 razy - pękła owiewka przy samym napisie Africa Twin.
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 11:37   #2
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Teraz daj wspomnianemu koledze swoje BMW i niech na tej samej drodze zrobi taki sam test... Nie zdziwiłbym się, gdyby Afryką przejechał jednym ciagiem, a na BMW leżał co 10m...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 11:38   #3
Cezary


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 140
Motocykl: XTZ 750
Cezary jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 10 godz 18 min 32 s
Domyślnie

Szykuj się kolego na bana

A tak na poważnie, jeździłem dużo z gsami i nie wiem czemu to zawsze one wąchały moje smrody.
Cezary jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 11:43   #4
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

A ja wywracałem się na Afri razy i tylko podrapane gmole i lusterko, a kolega zrobil glebe na GS1150 i wrocil na lawecie bo sie glowica poszla pier....
Upadek upadkowi nie równy. Zależy gdzie jak i na co upadniesz.
A tak swoja drogą to ja posiadacz drugiej już Afri twierdzę, że BMW to dobry motor! Pod warunkiem, że jeździsz po równych asfaltach zjażdżając jedynie na parking leśny i masz kartę kredytową w kieszeni. Ale to tylko moja opinia, a ja się nie znam i zarobiony jestem.
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 11:44   #5
czoko86
 
czoko86's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Warzno
Posty: 245
Motocykl: RD07
Przebieg: 61 tyś
czoko86 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 12 godz 20 min 53 s
Domyślnie

Myślę że test wypadłby odwrotnie gdyby przeprowadził go właściciel Afryki z pożyczonym GSem. Wiadomo, że w sprzęt trzeba się "wjeździć" i dobrze go wyczuć.
czoko86 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 11:52   #6
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 25 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Teraz daj wspomnianemu koledze swoje BMW i niech na tej samej drodze zrobi taki sam test... Nie zdziwiłbym się, gdyby Afryką przejechał jednym ciagiem, a na BMW leżał co 10m...
No właśnie kolega też nie przejechał jednym ciągiem...

Po wczorajszej jeździe dochodze do wniosku że Afri wcale nie jest lepsza od GSa uzbrojonego w zawiechę Ohlins ADV. Oba sprzęty są tak samo ciężkie.
Właściwości terenowe Afri są cienkie, utwierdziłem się w tym przekonaniu i nie rozumiem skąd ta legenda się wysnuła że Afri jest taką rewelacją na bezdrożach.

Oba motocykle mają tragiczne właściwości terenowe, jednak moim zdaniem GS przy przeprawach w lesie wypada lepiej (ale to moja subiektywna opinia).
Jasne że wszystko to kwestia wprawy. Na Africe musiałbym się nauczyć jeździć, a GSa od razu dosiadłem po kupieniu i dawałem radę calkiem nieźle.

Stwierdzam że GS pokona każdy teren który przejedzie Afryka. Po prostu nie rozumiem tej legendy i wspaniałości tego motocykla mimo że Afryki jeżdzą dookoła świata. Słaby silnik zniechęca do szosowych przelotów i w ogóle to niezbyt wygodny motocykl dla człowieka 185cm wzrostu i wzwyż.
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 11:55   #7
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 25 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel Zobacz post
A tak swoja drogą to ja posiadacz drugiej już Afri twierdzę, że BMW to dobry motor! Pod warunkiem, że jeździsz po równych asfaltach zjażdżając jedynie na parking leśny i masz kartę kredytową w kieszeni. Ale to tylko moja opinia, a ja się nie znam i zarobiony jestem.
A ja otłukuje swojego GSa w terenie, w górach i dobre drogi to on sporadycznie widzi, a karty kredytowej nie mam i ani razu laweta nie była potrzebna nawet po glebach na szosie

Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Dobrą flaszke Ci stawiam jak znajdziesz mi teren gdzie Ty przejedziesz na Africe a ja nie dam rady GSem. (opony zakładamy jednakowe).
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 11:56   #8
gruby
gadzik
 
gruby's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Człuchów
Posty: 302
Motocykl: ktm adventure
gruby jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 53 s
Domyślnie

pawelsitek zrób test z kimś kto potrafi jeździć na Africe ,a nie przewracać się co kilka metrów .
__________________
DR 800
XRV75
950 S
1090 R
790 R
gruby jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 12:00   #9
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 4 godz 35 min 12 s
Domyślnie

Gs na pewno polegnie z KTM. A KTM polegnie z ciągnikiem rolniczym. To nie motur kupa - to kierownik dupa
graphia jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 12:02   #10
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Zaraz wątek bedzie na advrider i będzie polewka


http://deser.pl/deser/1,111857,11646...miesiecy_.html

Ostatnio edytowane przez rambo : 02.05.2012 o 12:07
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
h4 w afri many Układ elektryczny i zapłonowy 17 01.03.2010 23:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.