Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2016, 11:53   #1
ozeh

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 96
Motocykl: RD04
ozeh jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 29 min 44 s
Domyślnie Rumunia i coś więcej... do znudzenia [wrzesień 2016]

Czołem,

Z racji, że podczas ostatniej wyprawy w bałkańskie rejony zupełnie ominęliśmy Rumunię to planujemy mniej-więcej od 18 lub 19 września jakieś 16-17 dni szwędania po Bałkanach z nastawieniem głównie na Rumunię, Bułgarię i jak starczy czasu to może powrót jakoś bardziej zachodnią częścią Bałkanów.

Plan z grubsza: Ukraina, Zakarpacie (jeśli się uda i będą warunki) - Rumunia, Maramuresz, Apuseni, Fogaraskie - Bułgaria, głównie Rodopy - później zależnie od tego ile będzie czasu, być może Macedonia i Albania, a powrót lajtowo przez Chorwację lub Bośnię, dopiero planuję szczegóły. Chcielibyśmy też na pewno gdzieś nad morzem wylądować na krótki chill-out.

Jadę z żoną na RD04, więc nic hardkorowego nie planujemy, chociaż jak to z nami bywa, czasem w hardkorze wylądujemy na własne życzenie, hehe. Tam gdzie się da we dwójkę z bagażem będziemy cisnąć szutrami, a gdzie się nie da - bocznymi ścieżkami. Spanie głównie w namiocie.

Jakby ktoś miał ochotę się zabrać, to zapraszamy.

** EDIT **

PS. Przy okazji mam jeszcze pytanie do zakarpackich i rumuńskich harpaganów i wyjadaczy - gdzie się można wtarabanić afryką we 2 osoby bez hardkoru na jakieś niższe połoninki, albo może ktoś poleci ciekawe tracki -> sam szukam po relacjach, żeby nie było, że na łatwiznę idę.

Pozdrawiam,
Marcin

Ostatnio edytowane przez ozeh : 24.08.2016 o 11:14
ozeh jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2016, 13:29   #2
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

i co sam znalazłeś?
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2016, 16:08   #3
ozeh

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 96
Motocykl: RD04
ozeh jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 29 min 44 s
Domyślnie

Calgon, generalnie znalazłem masę przeróżnych śladów w Maramureszu (ktoś umieścił na forum w jednej z relacji), z przewodnika Carpathian 2 Wheels Guide też wyciągnąłem z kolei sporo tras z okolic obu transów. Poniżej linki do tych relacji:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19426
http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=485404

Tylko problem z tymi śladami jest taki, że dużo z nich powstało na czymś pokroju DRZ, albo EXC. Ale gdzie się nie będzie dało to po prostu zawrócimy. Nie ma sensu powielać tych wszystkich wątków i śladów, dlatego moje pytanie było bardziej w charakterze "co objadę zestawem 400+". Wiesz, sakwy zamiast kufrów, TKC i K60 za miernego kierownika nie nadrobią same.

Jeśli chodzi o Zakarpacie to każdy dobrze wie po co się tam jedzie, ale wątpię, żebym się wdrapał na Borżawę w takim zestawie w jakim jadę, także bardziej poszukam szuterków w dolinach. Wiem, że na połoninę Równą można w miarę wjechać bez hardkoru, przynajmniej z takimi opiniami się spotkałem.

Patrząc na to ile znalazłem śladów i różnych miejsc raczej skupimy się tylko na Rumunii i Bułgarii, bo pewnie i tak dwóch tygodni braknie. Jakoś tak mi się wydaje, że góry w Bułgarii są mocno niedoceniane, więc trzeba się przekonać na własne oczy.

Chciałbym też przejechać większość tras, które można znaleźć na http://www.dangerousroads.org/ i które będziemy mieli po drodze. Posiłkuję się też śladami z wikiloc, ale tam rzadko są jakiekolwiek opisy, więc to loteria czy trafisz na 1,5 metrowe koleiny czy twardy szuter.

Przebieg trasy to będzie z grubsza cały łuk Karpat, a później Bułgaria (Rodopy, Piri, Riła) + może wypad nad Morze Czarne.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez ozeh : 27.08.2016 o 16:11
ozeh jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2016, 11:33   #4
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Chyba wszystko już Wiesz i nikt Cie nie zaskoczy.
Na Borżawe sam wjedź a Pani niech odpocznie te pół dnia na agro.
Są tanie i przyzwoite miejsca.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2016, 19:15   #5
duzers04
 
duzers04's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lublin
Posty: 568
Motocykl: RD04
duzers04 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 12 godz 2 min 0
Domyślnie

Ozeh, czytam ze planujesz dalsza trase. Mam pytanie, ale to chyba nie na forum. Delikatna sprawa. Jak bys byl w okolicach miasta Podgorica w Czarnogórze albo bys miał czas zawitac tam to prosze o kontakt. Tel do mnie 797 650 202. A moze jak powiem o co chodzi to sam zechcesz tam pojechac. Prosze zadzwon.
duzers04 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2016, 20:16   #6
mirek81
 
mirek81's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Chełm
Posty: 418
mirek81 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 23 godz 36 min 28 s
Domyślnie

Dzięki Duzers04. Może za rok sam tam pojade. A może zrobimy wspólna rasę z ekipa
__________________
Motocykliści są jak niedźwiedzie można się do nich przytulić i budzą się na wiosnę.
mirek81 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jagnię w sosie potrójnie afrykańskim, czyli Rumunia raz jeszcze [Wrzesień 2011] jagna Trochę dalej 55 03.03.2022 15:52
Rumunia 2016 Małyy Umawianie i propozycje wyjazdów 26 12.08.2016 22:20
Chiny wrzesień 2016 IZI Meeting Umawianie i propozycje wyjazdów 0 29.04.2015 23:17
Rumunia, Mołdawia, Ukraina, NRM - wrzesień 2012 lemur Trochę dalej 52 14.01.2013 19:21
Ukraina (Krym)-Rumunia sierpień/wrzesień 2012 sagattic Umawianie i propozycje wyjazdów 10 10.04.2012 17:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.