Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.06.2019, 14:01   #11
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

hm... po zastanowieniu się
chyba kumam dlaczego tak jest NA ILE TO ROZUMIEM:
podciśnienie tworzy osuwający się w dół tłok, zamknięta jest na ileś tam przepustnica i /jeśli rozważamy tylko kwestię wolnych obrotów/ to silnik zasysa tylko powietrze przez szparę między gardzielą i przepustnicą.
jeśli nie zmienia się układ dostarczania powietrza /nie ruszamy manetki ani wolnych/ to kręcąc śrubą składu mieszanki dostarczamy więcej/mniej paliwa co w pewnym przedziale wartości /kiedy wciąż jest zachowany stechiometryczna mieszanina/ powoduje wzrost obrotów = wzrost podciśnienia bo nie ruszamy przepustnicy prawda?

defacto nigdy nie regulowałem mieszanki w ten sposób ale owszem zawsze na ucho - minimalne wolne i kręcimy do najwyższych możliwych obrotów w tym układzie. znowu obniżamy wolne i sprawdzamy czy sie nie podniosą przy następnej regulacji. jeśli nie to zostawiamy lub /w niektórych motkach/ wracamy pół obrotu, ustawiamy wolne i presto - gotowe.

Cofam to co powiedziałem powyżej bo po przemyśleniu tematu, faktycznie skład mieszanki może mieć wpływ na podciśnienie w gardzieli - w przypadku wolnych obrotów, regulacji synchro.

Nie zmienia to jednak kwestii - jeśli świece są ok, spalanie w normie to zsynchronizuj gaźniki i to wszystko.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2019, 15:11   #12
swatko


Zarejestrowany: Apr 2019
Posty: 16
Motocykl: RD04
swatko jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 23 min 4 s
Domyślnie

Wczoraj musiałem zrobić synchronizację ponieważ wymieniałem uszkodzoną membranę. Dlatego też naszły mnie takie przemyślenia co do tego podciśnienia. Dzięki za uwagę ,a ja postaram się w wolnym czasie ustawić to jak należy. Pewnie zacznę od sprawdzenia świec. Ewentualnie zapytam się naszych braci zza wschodniej granicy ...
swatko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Woda w airboxie gaźnikach cylindrach, wydechu Nalewa Uklad paliwowy i wydechowy 26 25.05.2016 00:27
[RD04] Ile oleju w lagach RD04? Poncki Rama, zawieszenia, napęd 20 25.02.2014 21:24
Jak głęboko powinny siedzieć gumy z airboxa na gaźnikach ?? paku Uklad paliwowy i wydechowy 32 22.08.2011 22:13
[RD04] zębatka tylna 46 zębuf do rd04 rambo Rama, zawieszenia, napęd 5 29.07.2008 02:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.