Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.04.2008, 00:50   #1
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie Ukraina na wariata 2008

No i jutro jademy
Ja i Krystek.
Decyzja w czwartek, dogrywanie spraw w piatek, i lecimy z rańca w sobotę.

Ukraina (Czarnohora) - Rumunia (Bukowina) przelotem Wegry i Slowacja,

Troche na wariata ale i tak bedzie fajnie, wytyczne dal Sambor, to pewnie napisze gdzie i kiedy bedziemy, bo plan zna. Ciekawe czy kogos spotkamy z naszych...

do uslyszenia za pare dni...
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2008, 23:36   #2
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Podos z Krystkiem juz w Rachowie. Kiedys najwyzej polozone miasto w Polsce.
"Upal chyba ze 30 stopni. Rano i wieczorem 7. Granica formalnosc, milo pomocnie i przyjemnie. Slowak sprawdzal numery ramy! W Rachowie lokals ładą zawiózł nas do znajomego, mamy pokoj za 6 euro na twarz. Wypilismy 2 piwa za 5 hrywien. Jest bosko. Jutro atakujemy Howerle.Szczyty polonin biale."

Dodam ze Howerla jest najwyzsza gora Ukrainy i pewnie jest tam ze 2 metry sniegu.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2008, 09:32   #3
Wojteak
 
Wojteak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Katowice, Sosnowiec, Душанбе
Posty: 226
Motocykl: RD07a
Wojteak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 10 godz 40 min 52 s
Domyślnie

sambor, howrla to juz komercja i malo ciekawa, spróbujcie na Popa Iwana... na szczycie niespodzianka w postaci polskiego obserwatorium oddanego do użytku w latach 30-ych, bya to chyba najwyżej pożona budowla II RP. A wysokość tylko kilka metrów niższa od Howerli. Polecam też niejaki Pisany Kamień, miejsce medytacji twórcy chasydyzmu, Baal Szem Towa... poza tym zazdroszczę - mistycznym miejscem jest huculszczyna...
__________________
Wojteak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2008, 23:15   #4
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

E no ja wiem, bo bylem pare latek temu. Tymczasem nie pojechalem wcale i podaje info za smsami:
No i minal piekny dzien. Zacza sie od klopotow, bo to psia krew wielkanoc... Wszystko zamkniete na 4 spusty. Od rana krecilismy sie chcac zjesc sniadanie. W koncu otwarte abc, kabanos wedzony, kurczak i krakersy. Chleb i babka od dobrych ludzi.Droga do Worochty i szukanie kwatery. Po godzinie bagaz won i 25 km szutru wzdluz Bialego Czeremosza i nazad. W sumie 160 km. Obiad o 19.45 drogo, a porcja dla 45 kilogramowej blondi dbajacej o linie. Sambor masz wp...l


Nie wiem o co im chodzi
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2008, 22:31   #5
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Od Podosa:
"Kur..., ale dzisiaj wrazen! Wstalismy rano, z zamiarem spelnienia ukrainskiego obowiazku narodowego i zdobycia najwyzszego szczytu Howerli 2062 m. Sloneczko swiecilo, na niebie leniwie przesuwaly sie chmurki. Przebrani w turystyczna odziez pojechalismy motorami do turbazy pod Zaroslakiem. Jak zobaczylismy gore to zwatpilismy. Mega biala stroma gora. No ale damy rade. Pogoda zaczyna sie psuc... Od polnocy nadciaga nawalnica. A my mamy 40 min. do szczytu. Powoli zaczyna prószyc snieg. Wieje juz ze 100 km/h. Opad zmienia sie w zawieje sniezna. Ubieramy wszystko co mamy, kominiarki, czapki, rekawice, okulary. Snieg zapier... juz poziomo. Na to wszystko wchodzi mgla. W sniegu nie widac nastepnej tyczki. Zasypuje nasze slady. 20 m przed szczytem decydujemy sie zawracac. Potem po omacku biegiem na dol od tyczki do tyczki, oblepieni sniegiem doszlismy do granicy lasu. Na dole wszystko zaciagniete i pada deszcz. Ukraincy zapraszaja nas do siebie. Biwak pod Howerla. Zupa z ogniska, wodka, rozmowy... Pelna integracja. Sambor masz wpier..."

Hm chyba poprosze o azyl przed ich powrotem.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2008, 00:56   #6
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Podos: zimno, mokro i do domu daleko. Od rana z przerwami pada. Ponizej 10 stopni. Za chwile przekraczamy granice rumunska i szukamy mapy i spania. Sambor tradycyjnie masz wpi...

i 4 godziny pozniej:"No i jestesmy. Za chwile nadajemy. Radio africatwin"
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2008, 09:28   #7
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Izi Zobacz post
a gdzie wp....dol ?
No tez tego nie rozumiem...

I sprzed chwili:
"Po bezproblemowym przekroczeniu granicy Rumunia stanela otworem. Malo tego, przestalo padac! Wszystko wprawdzie zaciagniete, ale za to na sucho. Przed 20 ladujemy w Domu Polskim w Kaczycy. Odprawiaja nas z kwitkiem, pelno Polakow. Jedziemy dalej do Nowego solonca i zamieszkujemy w Domu Polskim. Za chwile sa juz nastepni Polacy. Znowu integracyjna impreza i lulu."



Znowu ani slowa o wp...
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2008, 21:48   #8
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 55 min 35 s
Domyślnie

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami są w Czarnogórze i chyba znowu jest wesoło
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2008, 01:16   #9
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Nic nie zapowiadało takiej koncowki dnia... O 9 juz bylismy w drodze. Objazdowkapo rumunskiej Bukowinie. Na poczatek cerkiewki w Solcu, Arborem i szutrem-blotem przez Burle i Volotat do cerkwi w Suczevita. Rozpogodzilo sie i oczom naszum ukazala sie Bukowina, dotychczas ukryta w chmurach. Jezu jak tu pieknie... Potem cudowne serpentyny na Pasul Ciumarna, a z pomnika powalajace widoki... Maly off w bok i juz wiemyjak jest slisko i mokro... Potem odwiedzamy Moldovite z jej przesliczna cerkwia-monastyrem. Tankujemy, 4.8l/100 km! Jedziemy na duzy obiad i jeszcze jeden zespol klasztorny. Voronets. Sielanke i upal przerywa grad i ulewa. Przeczekamy i dajemy do ostatniej cerkwi w Gora Humorlu. Jest 18. Z mapy wynika ze spod cerkwi da sie dojechac do Solonca, ze znakow wprost przeciwnie... Jedziemy. Podjezdzamy blotnistym szutrem do wsi Plesza. Wszyscy mowia po polsku. Ze szczytu piekne widoki... Sesja zdjeciowa, maly off w bok i ogladam afri do gory kolami... Zaczynamy zjezdzac do domu. Z kamienistej szutrowki zrobilo sie bloto, a potem koleiny ze zrywki drzewa. karkolomne zjazdy uniemozliwiaja juz powrot.Za chwile wklejam sie po osie... 500 metrow zajmuje nam 40 minut. Krystkowi zatrzymuje sie przednie kolo. Bloto zapchalo blotnik Umordowani doczolgujemy sie do ostatniej plyty drogi prezydenckiej... Uratowani... Dwa piwa i lulu. Jutro kraj czwarty - Wegry.

Sambor masz wpierdol.



No nie wiem naprawde za co... Moze za to ze wczesniej bylem i im nie powiedzialem ze tam tak fajnie?

Jutro z Waldkeim ruszamy z Tarnowa okolo 8, mamy nadzieje przejac chlopakow w Egerze
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2008, 01:26   #10
krystek
ratownik
 
krystek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 637
Motocykl: RD07
Przebieg: 72800
Galeria: Zdjęcia
krystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 1 godz 57 min 3 s
Domyślnie Uratowani !!!

Uratowani !!!

Godzina 23 jestem w domu w Niebylcu dzisiejszy mój przebiag 785km rekord, dupa mi odpada, trzeba pomyśleć nad siodłem. Podos jeszcze więcej przywalił, 860 mi tytaj pisze.
Ostatnim momentem wspólnej jazdy była próba wyprzedzenia czarnej chmury na autostradzie z Koszyc do Presova gdzie ubrałem na siebie żółtego kondona i nastała rozłąka. Podos do krakowa ja do domu.W Rumuni, piękne widoki i trasa chwilami przypominająca autostradę a chwilami szutrową drogę we wsi gdzie diabeł mówi dobranoc. Na Węgrzech cieplutko jak w środku lata pola błyszczące złotem kwitnącego rzepaku i zapach przepełniający zmysły a ponadto słońce chylące sie ku zachodowi i kręta podrzędna i gładka jak stół droga sprawiały, że jazda przez ten kraj zapadła mi mocno w pamięci.Słowacja gdzie gore puszcza wodę po 80km w deszczu i Polska nocą mokra ale bez deszczu
Zaczęlismy o 7 a skonczyliśmy z koncem dnia.
Było genialnie!!!

Ostatnio edytowane przez krystek : 02.05.2008 o 01:28
krystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ukraina 2008 rafalkefir Trochę dalej 5 01.11.2010 07:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.