Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.04.2008, 08:06   #1
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 14 min 53 s
Domyślnie opony tkc i sahara

Zamierzam zmienić opony, obecnie mam turance i mam wrażenie ze na polnych drogach jest tak sobie jak trafi się błoto. Zastanawiam się nad metzeler sahara. Chciałbym was się poradzić co to zastosowania tej gumy. Chodzi mi o to aby nie stracić na asfalcie a troche polepszyć na gruntówkach. W końcu zdecydowanie więcej jeżdżę asfaltem no i jakby zaliczyć szlif to mniejsze straty są na miękkim. Jak wygląda zachowanie TKC i sahary na asfalcie ile to wytrzyma. A może macie doświadczenia z conti escape ?
Z góry dzięki i pozdrawiam
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2008, 08:42   #2
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Mam TKC. Wrażenia? Na suchym oponę zamykam bez problemu. Na mokrym opona zachowuje sie spokojnie, ale jak chcesz, to zerwiesz przyczepności i zrobisz fajnego kontrolowanego boka (jak umiesz ). Widzę, ze z Warszawy jesteś - zakręty na Prymasa przy cmentarzu robiłem po 120km/h i był luz. Przy 130 zaczynało nieprzyjemnie bujać. Na Siekierkowskim jadąc na Pragie i trzymając non stop 160km/h na tył dłuuugim lekkim łuku na wysokości zatoczki dla TIRów nieprzyjemnie bujało. No ale w sumie te opony i motocykle nie są skonstruowane do takich prędkości . Przód wytrzyma u mnie conajmniej 15kkm (choć CHGW bo się może wyząbkować jak to kość), tył... 8-9kkm spokojnej jazdy. Jeżdżę delikatnie i bardzo rzadko hamuję przodem (hehehe, ostatnio klocki dotarły mi się po 300km). Oczywiście ostatnio sam asfalt. W zimę było trochę poligonu. Gdyby tył trzymał 15kkm to by były idealne . A że nie wytrzyma, to sam się zastanawiam nad Saharą, więc też podłączam się do pytania o nie.

PS: Aaaaale jest jedno "ale"... TKC też się błotem zalepia. Jest to dość gęsta kość co polepsza jej trakcję i żywotność na asfalcie, ale jak się wjedzie w jakąś glinę, gęste błoto itp to nie ma bata, zalepi się. No i wtedy te własności samoczyszczące robią się mocno dyskusyjne. Tutaj zdecydowanie bardziej spiszą się pewnie Karoo z bardziej agresywnym bieżnikiem.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez wieczny : 16.04.2008 o 08:50
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2008, 08:54   #3
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał felkowski Zobacz post
A może macie doświadczenia z conti escape ?
Mamy niestety
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2008, 09:15   #4
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Wieczny bardzo trafnie opisał Tkc, Pastor Conti .
SaHara porównywalna z Tkc na asfalcie a troche lepsza ( niewiele) w błocie
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2008, 11:01   #5
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Ja jeszcze może dodam że w TKC można wyczuć moment kiedy zaczynają łapać uślizg .. nie jest tak że trzymają a nagle jebut i lecimy ..
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2008, 22:40   #6
Stolek
11110111101
 
Stolek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 167
Motocykl: RD07
Stolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 40 min 16 s
Domyślnie

a ja dodam ze Sahara 3 jest strasznie głośna... założyłem taka oponę na przód i pojechałem w trase... chwilami zastanawiałem sie czy to silnik tak wyje czy mam jakies omamy... juz raczej jej nie kupię choc warunki jezdne są ok.
__________________
Lukasz, LC8, było RD07'93
Stolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2008, 13:54   #7
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

mam saharę 3 na tyle a tkc 80z przodu.jeśli chodzi o tył to jazda 50 na 50 teren/asfalt to śmiało mogę polecić aczkolwiek uważać trzeba przy dochamowywaniu tyłem bo troszkę śliska jest.pozatym dość dobre samooczyszczanie ale w błocie nie jeżdżiła

sahary są jednak może i dobre ale wyrażnie głośne na asfalcie.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 18.08.2012 o 23:00
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sahara na lekko Adagiio Umawianie i propozycje wyjazdów 0 29.12.2012 16:36
Antyatlas i Sahara Zachodnia w październiku. kowal73 Umawianie i propozycje wyjazdów 0 15.06.2012 02:25
Antyatlas i Sahara Zachodnia luty 2012 kowal73 Trochę dalej 20 22.03.2012 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.