Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.06.2010, 18:35   #1
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 494
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 2 godz 53 min 9 s
Domyślnie Afryka jako moto na codzien

przymierzam sie pomalu do przesiadki na wieksze moto, AT mocno mnie kreci, ale jako ze korzystam z motocykla praktycznie codziennie (od grudnia przeszlo 4,5kkm nakulalem) jezdze glownie w miescie (Poznan) moze ok 1,5kkm zrobilem na trasach, chcialbym wiedziec jak AT spisuje sie w codziennych zmaganiach w miejskiej dzungli. Moj Vigor uwielbia korki, jest waski i zwawy a kierownica jest kilka cm ponad lusterkami wiekszosci osobowek. Manewrowanie moge porownac z jazda na rowerze, z ta roznica ze na swiatlach wyskakuje mocno przed katamarany. Wiem ze AT jest szersza i ciezsza, ale jak radzicie sobie w w/w sytuacjach? Jak duzo sily i uwagi potrzeba przy prowadzeniu "Krolowej" z przy malych predkosciach? Bede wdzieczny za Wasze opisy codziennych zmagan w duzych aglomeracjach. PZDR
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 19:51   #2
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,333
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 17 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Dziwne pytania zadajesz, dostaniesz pare/parenaście/paredziesiąt pozytywnych odpowiedzi ...... ale nawet kilkaset nie zastąpi własnych odczuć i oceny.
Wypożycz Afrykę na cały dzień i sam sobie odpowiedz.
To tak jak byś innych pytał czy np lody jagodowe są dobre , czy aby nie za zimne , czy mają głęboki smak , czy nie są przemrożone i oszukane wodą...... itp.
Nikt nie wie o co ci w jeździe chodzi , do czego i w jaki sposób używasz moto oraz jaki styl jazdy preferujesz.
Krótko , pojeździj i sam oceń.
Celowo nie odpowiadam bezpośrednio na twoje pytania aby max ułatwić ci podjęcie decyzji.
Na koniec, dawno temu nie brałem Afryki pod uwagę ....... szukałem nie wiadomo czego...... ale jak już na nią wsiadłem...... no i tak zostało, już 8 rok leci.
Udanych testów i trafnego wyboru.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 04.06.2010 o 19:55
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 20:56   #3
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Tia, kolego, nie za bardzo rozumiem motywy... Jak piszesz, jeździsz głównie po mieście i masz sprzęt, który w pełni spełnia Twoje oczekiwania. A zatem po co go zmieniać na motocykl, który faktycznie jest większy i cięższy i który najbardziej lubi dłuższe trasy? Jeśli powodem jest to, że Ci się podoba, to nie wiem czy to ma sens. Weź pod uwagę to, co napisał Dzieju i odpowiedz sobie przede wszystkim na pytanie czy masz zamiar Afrykę wykorzystywać do tego, do czego ją stworzono. Jeśli tak, to kupuj, ale jeśli tylko myślisz o codziennym przeciskaniu się przez korki, to chyba pozostań przy Vigorze...
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 21:22   #4
lorsol
łorsoł
 
lorsol's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Suchy Dwor
Posty: 148
Motocykl: T7
Przebieg: Za mały
lorsol jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 19 godz 53 min 18 s
Domyślnie

hej garbaty,

jestem motocyklowy swierzak, ale od chwili kiedy mam AT nie jezdze do miasta (Gdynia) inaczej niz na motocyklu, kiedy mam zalatwiac jakies sprawy; nie mam zadnych problemow z korkami, pomimo gmoli ten motor az dziwnie jak potrafi sie wepchac miedzy puchy; do tego wiekszosc moich znajmych gania jakimis golasami i sami szczerze sa zdumieni, kiedy przebijamy sie razem przez 3miaso - jak w korkach tym motocyklem sie wywija; mi AT wydaje sie ciezka jak ja wypycham z garazu; kiedy sie toczy, sporo tej wagi znika; jak dla mnie - choc wiem w tym temacie niewiele a porownan mam jeszcze mniej - dopoki sie podoba, to mozna ganiac spokojnie i po miescie;

pzdr,
l.

Ostatnio edytowane przez lorsol : 04.06.2010 o 21:26
lorsol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 21:30   #5
JuIo
 
JuIo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Centrum Sterowania Kosmosem
Posty: 524
Motocykl: RD07
Przebieg: słuszny
JuIo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 24 min 13 s
Domyślnie

Promień skrętu w afrze jest wprost nieoceniony.
Jak byś jechał rowerem normalnie
JuIo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 21:57   #6
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Ja od roku mam AT (pierwszy motocykl). W mieście jest bardzo fajna.

Po pierwsze masz lusterka nad lusterkami samochodów osobowych więc skutecznie możesz się przeciskać w korkach. Problemem są wany bo mają lusterka tak jak AT ;-)
Po drugie jak ludzie widzą w lusterku że jedziesz czymś z kratką na światłach to chyba dochodzą do wniosku że nie masz nic do stracenia ustępują.

Minusem jest chyba tylko waga w połączeniu z dosyć wysokim środkiem ciężkości (w moim przypadku jeszcze gorzej bo mam 2m wzrostu i jeżdzę z bardzo cięzkim plecakiem do roboty).

Ale daje radę, na nic bym nie zamienił. Przedwczoraj zrobiłem na światłach strasznie napiętego harleyowca na 1200cc w chromowanym nocniku na głowie. Nie wiem jak, chyba dlatego że mam gażnik, ale mało się nie zabiłem ze śmiechu jak po kilkunastu sekundach dogonił mnie cały czerwony i nabrzmiały na licu ;-) Muszę gdzieś w widoczym miejscu napisać 650cc żeby bardziej gnębić takich klientów.
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 21:57   #7
lorsol
łorsoł
 
lorsol's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Suchy Dwor
Posty: 148
Motocykl: T7
Przebieg: Za mały
lorsol jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 19 godz 53 min 18 s
Domyślnie

ha na pewno sa lepsze motocykle na miasto, to oczywiste; nie mniej ciagle AT daje rade i to bez wiekszych wyrzeczen, przebijac sie przez korki; jak wspomnialem - sporo ludzi jest zdziwionych jak ten mastodont daje rade JAK NA SWOJE WARUNKI; ale naprawde - bez wyrzecen - mozna ganiac;

pzdr,
l.
lorsol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 22:37   #8
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał lorsol Zobacz post
ha sporo ludzi jest zdziwionych jak ten mastodont daje rade JAK NA SWOJE WARUNKI; l.
ja bylem zdziwiony, bardzo. wczesniej po miescie latalem na 60 kg lzejszym supermoto, jakby nie patrzec idealem jesli chodzi o miasto: wysoko siedzenie, wsciekle pierwsze dwa biegi, glosny gang singla.
...i jestem pozytywnie zaskoczony, ze afri radzi sobie przynajmniej tak samo dobrze. srodek ciezkosci jest istotnie nizej, co powoduje ze latwiej niz supermoto utrzymuje sie rownowage przy manewrach. dobry promien skretu no i leniwie zestrojone biegi.
nie jest to ideal, bo jak juz stoi i trzeba przepchac czy pomanewrowac miedzy samochodami i kraweznikami, to jest to opasła słonica. ale faktycznie, zaskakuje pozytywnie jako calosc. jezdze do roboty i sobie bardzo chwale.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 22:45   #9
JuIo
 
JuIo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Centrum Sterowania Kosmosem
Posty: 524
Motocykl: RD07
Przebieg: słuszny
JuIo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 24 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lorsol Zobacz post
mozna ganiac;

pzdr,
l.
A w razie czego heble też nie są najgorsze- jak na mastodonta
Są małe broblemy z dozowaniem, toteż trzeba pamiętać o płynie hamulcowym...
Dobre świece, czysty filtr = puchy z tyłu
JuIo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2010, 23:58   #10
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Popieram jochena i dodam coś co Ci się nie spodoba. Ja wyłącznie na miasto nie kupiłbym AT, a TA (bo lubię Hondę). Bynajmniej po Wawie jakoś nie czuję zadowolenia z latania od światła do światła. Z wymijaniem, mieszczeniem się i innymi miejskimi tematami - nie czuję niewygodny, ale jeżdżę bez kufrów .
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moto reklama - motor jako mobilna powierzchnia reklamowa Kubaandcom Inne tematy 6 09.01.2013 08:44
Afryka Super Moto mrdracul Inne tematy 12 27.08.2009 18:14
moto na codzien tomekc Inne tematy 42 08.03.2009 18:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.