Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Lejdis

Lejdis Motocykl + kobieta, czyli wszystko co może być związane z tym duetem

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 09.03.2013, 21:25   #1
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie Lekkie enduro na długą podróż

Dziewczyny, pomóżcie! (Panowie też mogą ;-)) Rozglądam się powoli za motocyklem dla swej dziewczyny i tak sobie myślę, że może będziecie w stanie mi coś poradzić? Szukałem trochę po forach, ale póki co nie znalazłem niczego co by się nadawało w 100%.

Jeżeli chodzi o mą kobietę to z cech istotnych, jeśli chodzi o dobór motocykla:
- 170 cm
- 45 kg
- siły nie za dużo
- zero doświadczenia (ale to się zmieni, bo pewnie do nauki zanabędziemy coś taniego i z sezon lub dwa na tym pojeździ)

I teraz - szukamy moto na dłuższą wyprawę - Afryka i Azja, tego typu klimaty. Mało asfaltów, dużo szutrów, trochę kamieni, odrobina błotka, pewnie czasem trochę większego offu. Nie wiem jeszcze czy pojedziemy na jednym motocyklu (mój KLR650) czy na dwóch (preferowana opcja, bo więcej frajdy i wolności, ale niestety trudniejsza cenowo), ale... póki co żadnego sensownego motocykla dla niej nie znalazłem. Są co prawda fajne i lekkie maszyny o rozsądnym spalaniu, ale i tak mają zbyt małe baki, by dały radę.

No dobra, konkrety. Taki moto powinien mieć następujące cechy:
- lekki (ideał 120-130 kg zalany, bo dojdą do niego prócz paliwa 2-3 kufry z bagażami)
- stosunek mocy do masy poniżej 0,2kw/kg (prawo jazdy kategorii A2)
- wygodne siedzenie (8h w trasie dziennie przez kilka miesięcy)
- zasięg około 400-500 km (i to póki co wydaje się największym problemem)
- im mniejsze spalanie, tym lepiej
- dosyć niski (dziewoja nóżki ma nienajkrótsze, jakieś 85 cm po wewnętrznej stronie ud będzie, ale jak ją wsadziłem na swojego KLRa to nijak ziemi nie dotykała, mimo iż moje nogi równej długości są, a waga tylko o jakieś 10 kg większa)
- bezawaryjny i trwały
- sprawny w lekkim offie (czyt. soft enduro)
- elektryczny start
- cena do 7k pln (stare, nieprodukowane moto, do których można kupić części także wchodzą w grę)

Rozważałem co następuje:
- obniżony KLR650 (ale 186kg na mokro to i dla mnie dużo, więc raczej odpada)
- KL(R)250 (mały zbiornik i brak dużego akcesoryjnego + trudno w PL o takie moto w dobrym stanie)
- DR650SE (wysoki, pytanie czy można obniżyć i czy siedzenie nie przecina człowieka na pół + za duża moc na A2)
- Varadero 125 (prawie wszystko okej, tylko ta waga...)
- WR250 (wysoki, wąskie siodełko, mały bak)

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Poratujcie radą.
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki olej do singla na długą wyprawę? Lupus Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 05.10.2017 23:46
Ukraina 4 dni od czwartku na lekkie electro Umawianie i propozycje wyjazdów 12 08.05.2014 00:34
Coś na deszcz czyli mała, długa podroż z Krakowa nad morze Dunia Kwestie różne, ale podróżne. 12 15.05.2013 07:19
małe,lekkie enduro BABA Lejdis 111 19.04.2011 02:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.