Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.04.2021, 13:08   #141
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 27 min 22 s
Domyślnie

Nie próbuję rozdmuchac problemu elektryków bo on chyba nie jest powszechny. Jakoś te Tesle jeżdżą nie wspominając o tym co u Chińczyka tylko VW. Sam mam VW i wiem że serwis to kupa jak chu ale tu już udało im się przejść samych siebie. Level expert.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 13:19   #142
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Passat żony kiedyś mało nas nie wyebał na zakręcie z drogi bo włączył awaryjne hamowanie przed przeszkodą - zobaczył linię krzewów. Gdyby było ślisko byłby dzwon na 100%.

Oczywiście wina producenta nie do udowodnienia.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 13:30   #143
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Wrzuciłem ten link do SpeakEV, bo co niektórzy na tym forum zarzucali mi brak obiektywności. Dokładnie wiedziałem czym to się skończy na tym forum...

Wystarczy jednak wyjść poza link podforum ID.3 i wejść w inne typy EV, bo nie ma takiego samochodu, który nie miałby problemu (np. Tesla 3, e-Niro etc...). To samo na inne fora motoryzacyjne dotyczące 'normalnych' samochodów.

Oczywiście jeśli Emek przytacza posty 2 gości (logamatt i Jono), którzy mają definitywnie potężne problemy ze swoimi ID.3 (jeden z nich rozważa zwrot samochodu), a serwis VW nie wie jak sobie z tymi problemami poradzić, to problem jest ale nie ma go co wyolbrzymiać. Bo jest setki czy tysiące zadowolonych użytkowników tego samochodu. Sam 'logamatt' pisze, ze ID.3 to fantastyczny samochód jak nie łapie 'zwiechy".

Nie bronie tu też marki, bo definitywnie wygląda, że VW wypuścił samochód z niekoniecznie porządnie przetestowanym softem przed końcem 2020 (kary CO2). Ale jeśli wypuszczają nową wersję softu, która usuwa (problemy) to chyba nie ma co kopii kruszyć.

Jednakże fora mają to do siebie, że przyciągają ludzi z problemami, czy to jest problem z ID.3 czy z nową CRF1100 czy z anodą w starszej CRF1000L.
Czy to znaczy, że mam sprzedać moją NAT, albo pozbyć się ID.3, który u mnie jeździ bezproblemowo (poza kilkoma komunikatami o błędzie airbaga, któe znikają po wł/wył. samochodu) bo przeczytałem o problemach na forum od 2 osób?

Finalnie też, po to wziąłem samochód w leasing, aby w razie 'W' nie był to mój problem...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 14:20   #144
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,141
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 9 godz 5 min 52 s
Domyślnie

Czy to prawda, że w przypadku uszkodzenia baterii w trakcie kolizji samochód elektryczny w Europie idzie na złom bo nie opłaca się go naprawić? Ponoć większość krajów w ue oferuje dopłaty do zakupu nowego samochodu elektrycznego. Oglądałem ostatnio program o elektrykach i to zwróciło moją uwagę. Jeśli jest to prawdą to gdzie tu miejsce na ekologię?
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 14:53   #145
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Ale jeśli wypuszczają nową wersję softu, która usuwa (problemy) to chyba nie ma co kopii kruszyć.
No właśnie jest. I naszą rolą jako konsumentów jest tą kopię kruszyć a nie mówić "to tylko soft". Soft to taka sama inżynieria jak każda inna, można to zrobić dobrze i jest mnóstwo firm, które to udowodniły.
Fakt, że konsument kupuje produkt, gdzie oprogramowanie jest jego istotną częścią i mówi: "co prawda wydałem górę złota i nie działa, ale jak zacznie działać to będzie ok" jest przerażający.
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 15:23   #146
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Z drugiej strony Panowie zwroccie uwage ze to problem NIE TYLKO VW, zwlaszcza w kwestii softu. Nie przypominam sobie jakiegos bardziej zaawansowanego gadzetu w ktorym soft gra pierwsze skrzypce ktory nie bylby skasztaniony w pierwszej partii, i "patchowany" z czasem. Takie czasy, pierwszy wypust to niemalze partia testowa a jego nabywcy to mimowolni betatesterzy ktorzy jeszcze za to placa. Osobiscie grube wtopy mialem z zegarkiem sportowym garmina ktory mial tak kolosalne problemy z GPS ze nie dalo sie tego wlasciwie uzywac. I mowimy tu o garminie, firmie ktora zyje gpsem, ktora zrobila juz z bilion urzadzen gps i ktora kwestie samego gps i jego softu powinna miec pod malym paznokciem. A druga to laptop dell, model ktorym firma sie chwali.. swietnie, szkoda ze nie daj boze uspienie systemu zawsze musi oznaczac hard reset ze strata wszystkiego co nie bylo zapisane. Dopiero teraz wydali patch ktory to naprawil, po ponad roku. I to tez przeciez nie firma krzak, a wspomniany laptop byl pewnie ich milionszescsetnym modelem. Wiec o co tu k..a kaman.
Kupujac pierwsze modele trzeba brac to na klate. Bedą nerwy, frustracja, rozczarowanie itd. Az w koncu bedzie to dzialac jak trzeba, po JAKIMŚ czasie.
Wiec albo sie z tym godzimy kupujac produkt jako pierwszy, albo czekamy az inni betatesterzy zrobia raban i producent dopracuje co trzeba. Innej drogi na razie nie ma.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 15:37   #147
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Wiec albo sie z tym godzimy kupujac produkt jako pierwszy, albo czekamy az inni betatesterzy zrobia raban i producent dopracuje co trzeba. Innej drogi na razie nie ma.
Smutne, ale w punkt
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 18:21   #148
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Dziękuję za waszą empatię i martwienie się o mnie ale na razie samochód jeździ ok. Więc jako beta-tester na razie nie mam powodu do narzekania (no może poza brakiem obslugi Android Auto)

Właśnie pojechałem do fryzjera i czekam aż pani mnie ostrzyze...po tym całym lockdownie.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 21:15   #149
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

2 dni temu się strzygłem, sam, nie nastawiaj się zbytnio na to android auto. Dzisiaj połączyłem TRONITY z ABRP i działa w przeciwieństwie do EV notify. Osobiście spodziewałem się więcej po CarPlay ale da się z tym żyć. Odnoszę wrażenie że dzięki VW firmy typu TRONITY ABRP mają zapewnioną pracę. Mimo wszystko samochód jeździ i być może nawet będę miał sprawny hak na rowery, bo panowie dostali nowy sterownik, ale to już po powrocie z wycieczki, lepiej nie kusić losu przed wyjazdem, a nuż coś pójdzie nie tak.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 22:35   #150
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
nie nastawiaj się zbytnio na to android auto
Używałem AA w samochodach przez ostatnie 5 lat więc jest ciężko bez tego. Google Maps, Spotify, Amazon Music no i potencjalnie ABRP. Miejmy nadzieję, że VW dotrzyma słowa i tym razem 12 maja wreszcie dostane soft 2.1 i samochodu nie uwalą.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.