Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.02.2024, 09:15   #1
Rakmin


Zarejestrowany: Dec 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Rakmin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 17 min 8 s
Domyślnie Grzane manetki CRF1000L 2018

cześć chce założyć do swojej CRF grzane manetki. Oryginały kosztują około 1900-2000 zł i szczerze mowiac szkoda mi takiej kasy. Myślałem o zamienniku typu Koso czy Daytona, ale tu pojawia się pewien problem. W roczniku 2018 mam już gaz na potencjometrze i słyszałem, że jest duży problem i sporo rzeźbienia przy dopasowaniu zamienników do tego rocznika.
Czy ktoś z was borykał się z takim problemem i jak to rozwiązaliście?
Pozdrawiam
Rakmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2024, 10:51   #2
LordCYCU
 
LordCYCU's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 50
Motocykl: CRF1000 '19 MT SD06
LordCYCU jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 4 godz 53 min 27 s
Domyślnie

Siema,
ja założyłem do swojej Afry z 2019 roku manteki Oxford Touring (takie LINK). Adventure są za długie ogólnie, a touring musiałem tylko skrócić lekko tą przy rolgazie.

Nie wiem o jakich problemach mowa, montaż przebiegł bez niespodzianek.

LINK DO GALERII (w sumie dużo nie widać, ale coś jest): https://share.icloud.com/photos/0edB...3DE7sV4GyftSkQ
LordCYCU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2024, 22:32   #3
Galar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 199
Motocykl: SD06
Galar jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 22 godz 36 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał LordCYCU Zobacz post
Siema,
ja założyłem do swojej Afry z 2019 roku manteki Oxford Touring (takie LINK). Adventure są za długie ogólnie, a touring musiałem tylko skrócić lekko tą przy rolgazie.

Nie wiem o jakich problemach mowa, montaż przebiegł bez niespodzianek.

LINK DO GALERII (w sumie dużo nie widać, ale coś jest): https://share.icloud.com/photos/0edB...3DE7sV4GyftSkQ
Potwierdzam.
Galar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2024, 15:34   #4
Rakmin


Zarejestrowany: Dec 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Rakmin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 17 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał LordCYCU Zobacz post
Siema,
ja założyłem do swojej Afry z 2019 roku manteki Oxford Touring (takie LINK). Adventure są za długie ogólnie, a touring musiałem tylko skrócić lekko tą przy rolgazie.

Nie wiem o jakich problemach mowa, montaż przebiegł bez niespodzianek.

LINK DO GALERII (w sumie dużo nie widać, ale coś jest): https://share.icloud.com/photos/0edB...3DE7sV4GyftSkQ
Czy masz jakieś zdjęcia co jest pod.oryginalna manetka? Ja słyszałem, że tam jest jakaś część, którą trzeba dopasować do manetki, bo to jest idealnie spasowane itd itp. i mówiła mi to osoba, która w sumie zna Afryki od podszewki. Jej opinia była taka że jest to bardzo dużo zabawy i może się okazać w połowie montażu, że jednak coś nie gra i lipa, stąd moje obawy. Nigdy nie zakładałem manetek w motocyklach z gazem na potencjometr.
Rakmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2024, 07:40   #5
LordCYCU
 
LordCYCU's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 50
Motocykl: CRF1000 '19 MT SD06
LordCYCU jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 4 godz 53 min 27 s
Domyślnie

Po ściągnięciu lewej manetki masz tylko rurę kierownicy.

AAAAAAA fak, w sumie sobie przypomniałem coś - gumowa manetka rolgazu wchodzi prawie samym końcu na taką wypustkę, którą po prostu trzeba ściąć dookoła na równo z resztą rolgazu. Inaczej grzana manetka nie wejdzie do końca i oprze się na tym (ale to jest z 1 cm od obudowy przycisków).
Zapomniałem o tym, bo to była mniej niż minutka roboty :-)

Ogólnie, to nie ma co się bać tej roboty, jest w miarę prosta. Ja żeby bezproblemowo ściągnąć OEMowe manetki użyłem kompresora - zeszły w kilka sekund, bez walki. Można tylko się pomęczyć chwilę, przy nakręcaniu nowej manetki na rolgaz...

Ogólnie to sam rolgaz między linką a potencjometrem nie różni się za bardzo w mojej opinii, działa na tej samej zasadzie jeśli mowa o kręceniu manetką (tylko medium jest inne) :-)
Najważniejsze to to, żeby nowe manetki były w miarę dopasowane na długość. Stąd ja wziąłem wersję Touring a nie Adventure - nie musiałem manetek okrutnie skracać.
LordCYCU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Grzane manetki w NAT z DCT HarryLey4x4 Gadżety / wyposażenie 93 05.03.2020 15:27
Grzane manetki Koso Osama Gadżety / wyposażenie 2 09.10.2017 20:04
Grzane Manetki tomozdyn Wszystko dla Afryki 10 01.05.2012 07:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.