Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.09.2008, 23:47   #21
ltd454
 
ltd454's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Białystok
Posty: 662
Motocykl: RD03
Przebieg: 116.000
ltd454 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 13 godz 10 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SzymonBBI Zobacz post
Ja zrobiłem to za około 30zł i sprawdził się najpierw w mojej DR 650 a w tym roku u Darka na wyprawie do stanów. Więc po co przepłacać...?
Potwierdzam. Szymonowy scot to świetna rzecz. Ma jedną dyszę ale olej i tak rozprowadza na cały łańcuch. Ja to miałem zamontowane (elektrozawór) w RD03 pod lewym boczkiem zaraz przy schowku na gumki Elektrozawór podpięty jest pod tylną postojówkę. Baniak z olejem od C360 przykrecony do bagażnika. Baniak jest OK ale Nakrętka jest z gównianego plastiku i często pęka. Wszystko poprowadzone do podnóżka pasażera a tam regulacja kapania maleńkim zaworkiem ( przy jeździe z pasażerem trzeba poszukać lepszego miejsca) i po wahaczu puszczony miedziany przewód hamulcowy od nie wiem czego ( Szymon od czego ) do zębatki zakończony plastkową dyszą.
Obsługa tego cuda to jedynie sprawdzanie dyszy czy nie zapchana (mi się nigdy nie zapchała),sprawdzanie czy kapie na łańcuch, dolewanie oleju i ewentualna regulacja kapania.
Na 16tyś km poszło mi ok. 1l. niezawodnego oleju jedynie słusznej marki HIPOL i łańcuch był zawsze mokry.
ltd454 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2008, 23:54   #22
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

tak jak mowie, bazujemy wylacznie na nowych czesciach, moze dlatego taki koszt jest.
to sa prototypy dopiero, dlatego nie chce podawac ceny koncowej
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 00:00   #23
SzymonBBI
Czeladnik
 
SzymonBBI's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 449
Motocykl: RD04 HRC
SzymonBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 4 dni 2 godz 51 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ltd454 Zobacz post
miedziany przewód hamulcowy od nie wiem czego ( Szymon od czego )
Jest to zwykły przewód cięty z metra jaki stosuje się do dorabiania samochodowych przewodów hamulcowych.
SzymonBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 00:23   #24
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Taki samoróbny skot opisywał kiedyś Pałeł, nie pamiętam, czy na starym, czy na nowym forum, z elektrozaworem i elektroniczną regulacją czasu otwarcia zworu..
Z rozmowy z Pałełem wynika, że w jego Trampim taki skot chula, gra i buczy.. po prostu miód malina

Pozdro
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 00:26   #25
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

a jest wersja dla kurwierów 8h jazdy 100km wyjdzie. duzo stania na światłach. gazowania do odcięcia i hamowania. da sie to tak ustawic ze jak tego samego dnia bede jechał 5 razy tom samom ulicom, to sie nie wyglebie na własnym hipolu ..? ja to bym do wszytskiego lał syntetyka
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 08:18   #26
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,976
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 12 godz 15 min 39 s
Domyślnie

miałem oryginalnego scota i go wyjąłem bo to badziewie. samoróbka działa 100 razy lepiej. ma maleńki pojemniczek na olej. ktoś zaraz powie że można dokupić piękny oryginalny większy pojemnik tylko niech od razu powie ile on kosztuje. dla mnie scottoiler to przerost ceny nad rozumem
no chyba że ktoś chce sie polansować z zolta naklejką na motorku. dodaje to mu takiego globtroterowego designu - coś jak wszystko w technologji rejli
osobiście stanowczo odradzam gdyż nie mam w zwyczaju płacić grubej kasy za kawałek plastiku.
za resztę pieniedzy masz hipol na 20 lat
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce

Ostatnio edytowane przez wasilczuk : 24.09.2008 o 08:23
wasilczuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 08:38   #27
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
miałem oryginalnego scota i go wyjąłem bo to badziewie. samoróbka działa 100 razy lepiej. ma maleńki pojemniczek na olej. ktoś zaraz powie że można dokupić piękny oryginalny większy pojemnik tylko niech od razu powie ile on kosztuje. dla mnie scottoiler to przerost ceny nad rozumem
no chyba że ktoś chce sie polansować z zolta naklejką na motorku. dodaje to mu takiego globtroterowego designu - coś jak wszystko w technologji rejli
osobiście stanowczo odradzam gdyż nie mam w zwyczaju płacić grubej kasy za kawałek plastiku.
za resztę pieniedzy masz hipol na 20 lat
Dobrze prawisz !
no to może któryś z kolegów samomajsterkowiczów podrzuci rozwiązanie w formie instrukcji?
dzwięczny będę ja i jeszcze paru naszych kolegów
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 08:54   #28
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zoltan Zobacz post
Taki samoróbny skot opisywał kiedyś Pałeł, nie pamiętam, czy na starym, czy na nowym forum, z elektrozaworem i elektroniczną regulacją czasu otwarcia zworu..
Z rozmowy z Pałełem wynika, że w jego Trampim taki skot chula, gra i buczy.. po prostu miód malina

Pozdro
Właśnie na jego podstawie będzie elektronika zrobiona. Pałeł ma może harkońsko to wykonane (sama puszka z potencjometrami i diodami), ale działa zajebiście. Ma nie tylko regulacje dozowania, ale i czas pomiędzy otwarciami dyszy jak rowniez czas na jaki ma się otwierać. BartekJ chce mieć wersje lajt a ja chce mieć z pełnym zakresem regulacji
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 09:38   #29
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

i ja się podłączę jeśli można
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2008, 09:48   #30
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
miałem oryginalnego scota i go wyjąłem bo to badziewie. samoróbka działa 100 razy lepiej. ma maleńki pojemniczek na olej. ktoś zaraz powie że można dokupić piękny oryginalny większy pojemnik tylko niech od razu powie ile on kosztuje. dla mnie scottoiler to przerost ceny nad rozumem
no chyba że ktoś chce sie polansować z zolta naklejką na motorku. dodaje to mu takiego globtroterowego designu - coś jak wszystko w technologji rejli
osobiście stanowczo odradzam gdyż nie mam w zwyczaju płacić grubej kasy za kawałek plastiku.
za resztę pieniedzy masz hipol na 20 lat
e pierdzielisz. Musiales miec uszkodzony. Rzecz jest bardzo spoko, mam to o 50 tys i super działa. Duzy pojemnik kosztuje 19.90 funtow (Lube tube) i dopinam go tylko na wyjazdy(starczy na 5-6 tys.). Normalnie zasieg to tylko ok 1500km wiec wystarcza na Polske 1 zbiorniczek 100 ml. a to nie jest kawalek plastiku tylko 20 lat doswiadczeń i ulepszen. Skopiowac nie sztuka. Choc przypadki skuteczne sa nieliczne.

Inna sprawa to kiedy tego nalezy uzywac...
Szosa - zdecydowanie tak.
Teren - sam nie wiem - czy to ma sens. Lancuch tak dostaje w dupe w terenie ze scott mu raczej wiele nie pomaga.
Na swoim DIDzie zrobilem tylko 20 tys i na pustyni skonczyl sie naciąg. znaczy doszlo do czerwonego: czyli 28-30 ząbek. Wszystko tak żęzi, ze gadanie ze mozna do końca skali orać lancuch mozna miedzy bajki wlożyc.
Kto był, to widzial (i słyszał)
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zamówienie zbiorcze na buty BMW GS2 afrykanin Archiwum 50 15.11.2012 10:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.