Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.02.2016, 21:56   #11
at.pawel
 
at.pawel's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 219
Motocykl: RD04
Przebieg: 106000
Galeria: Zdjęcia
at.pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 3 min 31 s
Domyślnie

Faktycznie na poczatku Rkwadrat to byl projekt ktory zaczal sie rozwijac w cos duzego i dobrego. Pomimo przepisow a czasem ich braku udalo sie tak to wszystko organizowac zeby jedzic i dzialac. Na poczatku motocykl, pozniej motocykle i jeszcze rowery. Dzieki kilku osobom udalo sie niejako przetrzec szlak dla innych nasladowcow i bardzo duzo osiagnac.
Dzisiaj Rkwadrat podobno dalej "dziala". Nie jest to jednak juz ta sama fundacja co na poczatku. Marcin - nie rozbilo sie to wszystko o pieniadze niestety.
Jezeli chodzi o motocykle to faktycznie - oba sa bardziej "autostradowe" niz miejskie i o ile nowszym BMW R1200 RT da sie przyjemnie jezdzic nawet po schodach to pierwszym Rkwadratowym BMW R1150 juz raczej nie. Z drugiej strony Krakow nie jest miastem z szutrowymi drogami i gorkami. Jest on po prostu "ciasny" - a do tego takie motocykle byly calkiem niezle przystosowane. Bywalo tylko czasami ze na drugi dzien po dyzurze na R1150 czlowiek mial troche zakwasow
Dobrym rozwiazaniem byla decyzja o wlaczeniu do sluzby Suzuki V-stroma ale to nie za mojej kadencji wiec sie nie wypowiadam.
Z definicji ratownik (ratownicy sztuk 2) na motocyklu nigdy nie mial zastepowac zespolu karetki pogotowia - bo nie jest to fizycznie mozliwe. Wiemy jednak, ze w wielu sytuacjach pierwsze kilka minut moze zadecydowac o zdrowiu lub nawet zyciu osoby poszkodowanej lub chorej w ciezkim stanie i wlasnie te pare minut mieli dobrze (!) wykorzystac ratownicy motocyklowi.
Taka byla glowna idea Rkwadrat w Krakowie.
Jezeli chodzi o jazde na sygnalach po miescie motocyklem to moim zdaniem nie rozni sie ona az tak wiele od cywilnej jazdy motocyklem prywatnym. Mysle ze wielu z Was ma caly czas z tylu glowy ze kazdy "chce Was zabic swoim samochodem" - czyt. "ograniczone zaufanie" i przez to uwaza trzy razy bardziej niz prowadzac samochod. Atutem motocykla zwlaszcza uprzywilejowanego jest nie predkosc maksymalna i przyspieszenie ale zwrotnosc i dynamika jazdy. To najczesciej jest wykorzystywane. Myslec za innych trzeba nawet jak sie prowadzi Sprintera na sygnalach - tyle tylko, ze motocyklem zawsze mozna bylo sie szybciej przecisnac...

Ostatnio edytowane przez at.pawel : 13.02.2016 o 21:59
at.pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2016, 17:53   #12
AmberBamber
kto hamuje nie wygrywa
 
AmberBamber's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ostromecko
Posty: 881
Motocykl: RD07
Przebieg: 100+
AmberBamber jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 11 godz 35 min 7 s
Domyślnie

Dla zainteresowanych. Drugi film poniżej:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,...si,194407.html

Pozdr
__________________
85% szans na przeżycie mają pacjenci trafiający na "stół" w ciągu godziny od urazu
AmberBamber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2016, 10:21   #13
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 19 godz 52 min 14 s
Domyślnie

A co z tym Rkwadrat Paweł
Nie pracuję już w Krakowie i nie mam kontaktu do ludzi z JRG-5, gdzie dawniej stacjonowały ich motocykle. W ogóle jakoś się temat urwał, choć zaczynało się właśnie robić ciekawie...egh
W tej informacji z filmiku to samo- kolejny zapaleniec robi coś za własne pieniądze i na zasadzie pasji. Żaden "fanatyk" nie pociągnie jednak długo tego wózka sam. Jak to ma działać, to musi być na stałe wpisane w budżet i procedury działania PRM. Niestety wydaje mi się, że dyrekcja tej szacownej firmy ma inne priorytety.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2016, 22:01   #14
AmberBamber
kto hamuje nie wygrywa
 
AmberBamber's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ostromecko
Posty: 881
Motocykl: RD07
Przebieg: 100+
AmberBamber jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 11 godz 35 min 7 s
Domyślnie

https://web.facebook.com/motoambulan...an_invite&_rdr

Tu oficjalny fanpejdż Bydgoskiego Motocykla Ratunkowego. Myślę że będzie tam można znaleźć dużo bieżących informacji i newsów odnoście tego projektu.
1000 lajków w 24h ludzie chyba to lubią
Pozdr
LWG
__________________
85% szans na przeżycie mają pacjenci trafiający na "stół" w ciągu godziny od urazu
AmberBamber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2016, 23:25   #15
at.pawel
 
at.pawel's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 219
Motocykl: RD04
Przebieg: 106000
Galeria: Zdjęcia
at.pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 3 min 31 s
Domyślnie

Sa dwie mozliwosci:
1. motocykl i ludzie sa "prywatni" i chca uczestniczyc w systemie PRM ale nie maja takiej prawnej mozliwosci. Rkwadrat niejako obeszlo ten temat - zrobili z siebie jednostke z tego co pamietam specjalistycznej strazy pozarnej i sa dysponowani przez centrum 112 u wojewody malopolskiego gdzie siedzi ich czlowiek - dyspozytor. Nie jest mi znany model wspolpracy z PRM - zakladam, ze go nie ma. To znaczy, ze nawet jezeli najpierw pojedzie ratownik (nie mylic z ratownikim medycznym) to i tak musi jechac rowniez karetka pogotowia. Zalozenia byly takie, ze jedzie Rkwadrat i informuje czy potrzebna jest karetka PRM. Z ostatnich rozmow z kolegami z Rkwadrat dowiedzialem sie, ze wsrod nich jest tylko jeden (!) ratownik medyczny. Pozostale osoby to ratownicy po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nie mam tego jednak jak potwierdzic wiec nie jest to informacja na 100%.

2. motocykl jest "postawiony" przez np. w Krakowie - Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. NFZ nie placi za ta maszyne bo nie ma takiej prawnej mozliwosci ale z tego co slyszalem - w jednym z miast obeszli to i motocykl jest przyporzadkowany do zespolu PRM i finansowany z pieniedzy ktore NFZ przeznacza na konkretna karetke. Mamy wiec oficjalnie ambulans zakontraktowany z ktorego czesc pieniedzy juz wewnetrznie idzie na motocykl. W takim przypadku takim motocyklem jezdzi ratownik medyczny ktory jest zatrudniony przez j.w. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe i ma do tego wszystkie uprawnienia.
Taka sytuacja jest obejsciem przepisow aby moc korzystac z dobrodziejstw motocykla ratunkowego.

Rkwadrat poza opcja 1 zabezpiecza "medycznie" roznego rodzaju imprezy aby moc zarabiac pieniadze w slusznym celu oraz prowadzi szkolenia z pierwszej pomocy. Podobno mozna rowniez cwiczyc jazde terenowa na specjalnych kursach prowadzonych przez czlonkow Rkwadrat.

Reasumujac - Rkwadrat to piekna idea (chyba pierwsza w Polsce) ktora mocno rozkwitla przy udziale urzedu miasta (bmw R1200 rt + naprawde sporo sprzetu), ale ktora niestety rozbila sie o nasza szara rzeczywistosc - czyli przepisy prawa. Pozniej w Fundacji pojawili sie ludzie ktorzy przekierowali jej tory na bardziej komercyjne podejscie do tematu i..... wtedy zrezygnowalem.

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
A co z tym Rkwadrat Paweł
Nie pracuję już w Krakowie i nie mam kontaktu do ludzi z JRG-5, gdzie dawniej stacjonowały ich motocykle. W ogóle jakoś się temat urwał, choć zaczynało się właśnie robić ciekawie...egh
W tej informacji z filmiku to samo- kolejny zapaleniec robi coś za własne pieniądze i na zasadzie pasji. Żaden "fanatyk" nie pociągnie jednak długo tego wózka sam. Jak to ma działać, to musi być na stałe wpisane w budżet i procedury działania PRM. Niestety wydaje mi się, że dyrekcja tej szacownej firmy ma inne priorytety.
at.pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2016, 17:28   #16
AmberBamber
kto hamuje nie wygrywa
 
AmberBamber's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ostromecko
Posty: 881
Motocykl: RD07
Przebieg: 100+
AmberBamber jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 11 godz 35 min 7 s
Domyślnie

A tu jeszcze trochę informacji o "naszym" Motoambulansie:

http://ptr.wspr.bydgoszcz.pl/o-motocyklu/

Pozdr
AmberBamber
__________________
85% szans na przeżycie mają pacjenci trafiający na "stół" w ciągu godziny od urazu
AmberBamber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2016, 07:57   #17
AmberBamber
kto hamuje nie wygrywa
 
AmberBamber's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ostromecko
Posty: 881
Motocykl: RD07
Przebieg: 100+
AmberBamber jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 11 godz 35 min 7 s
Domyślnie

Cześć. Poszukuję magika, który ogarnie w "fotoszopie" albo innym ustrojstwie przeróbkę logo Bydgoskiego Motocykla Ratunkowego. Mam szkic i wszystkie szczegóły ale to bazgroły. Chcemy uszykować naklejki i naszywki. W zamian serdeczne imienne podziękowania na FB i stronie bydgoskiego PTRu no i ode mnie prywatnie % :BB:.
Gdybyśmy mieli czas to pewnie sami byśmy to opanowali ale niestety każdą chwilę poświęcamy na organizację przedsięwzięcia.

PS. Jeśli ktoś chciałby pomóc to na maila wyślę "projekt" jak byśmy chcieli żeby to wyglądało.

Pozdr
AmberBamber.
__________________
85% szans na przeżycie mają pacjenci trafiający na "stół" w ciągu godziny od urazu
AmberBamber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2016, 17:47   #18
AmberBamber
kto hamuje nie wygrywa
 
AmberBamber's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ostromecko
Posty: 881
Motocykl: RD07
Przebieg: 100+
AmberBamber jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 11 godz 35 min 7 s
Domyślnie

Dziękuję. Wstrzymuję temat z LOGO. Sprawa w toku .
Po zakończeniu będę się chwalił dziełem .
__________________
85% szans na przeżycie mają pacjenci trafiający na "stół" w ciągu godziny od urazu
AmberBamber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2016, 14:11   #19
AmberBamber
kto hamuje nie wygrywa
 
AmberBamber's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ostromecko
Posty: 881
Motocykl: RD07
Przebieg: 100+
AmberBamber jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 11 godz 35 min 7 s
Domyślnie Trening na kartodromie PZM w Bydgoszczy

Pod okiem Tomka Kulika podczas Kulikowiska doskonaliliśmy technikę jazdy.
__________________
85% szans na przeżycie mają pacjenci trafiający na "stół" w ciągu godziny od urazu
AmberBamber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2016, 14:39   #20
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,305
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 15 godz 22 min 25 s
Domyślnie

[QUOTE=fassi;468539]

Watpie aby taki motoratownik grzal se 80dych po miescie.

W Warszawie i wiekszosci pewnie miast w Polsce, to 80 po miescie jezdzi KAZDY, to jest predkosc absolutnie standardowa
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bydgoszcz - Poznań/Radom/Warszawa PILNE. Neno Inne tematy 3 14.08.2014 21:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.