Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.07.2019, 13:38   #21
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Proszę o przybliżenie info o marce 4Swiss- co to za firma , z jakiego pochodzi kraju, gdzie produkuja itp..
Przymierzam się do zakupu expresu ale nic o tej marce nie wiem, w znanych sieciach sklepów nie ma jej produktów jak też doradcy nic o niej nie wiedza; net też skąpy w info
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2019, 13:51   #22
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Poproszę o cennik.

Czy części zamienne do Nivony można u Ciebie nabyć? Z góry ostrzegam, sam sobie naprawiam tę Nivonę. Zepsuła się póki co raz, w wieku półtrzecia roku, gdy na liczniku miała już przeszło 6000 kaw i z tego powodu trzyletni serwis gwarancyjny przestał działać. Pękła złączka zaparzacza. Nabyłem ją na alledrogo za 65 zeta. Ciężko było znaleźć, a w "autoryzowanych" serwisach chcieli mi wepchnąć cały nowy zaparzacz za kilka stów, bo mniejszych części nie mieli i twierdzili że są nie do zdobycia. Zdobyłem, wymieniłem, zaparzyłem...

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 07.07.2019 o 13:59
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2019, 20:13   #23
Polski
 
Polski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 66
Motocykl: RD04
Polski jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 3 godz 32 min 51 s
Domyślnie

Witam, przepraszam najmocniej za zwłokę aleostatnio mnie nie było tu:/ :
4 swiss dopiero wchodzi na rynek polski więc z informacją na jej temat jest słabo nawet w internecie, produkcją ciężko nazwać składane są w Azji (łatwo się domyślić gdzie) natomiast poszczególne części są z różnych krajów między innymiompa i Przepływomierz są z Włoch, grzałki, młynki i elektronikia są z Rumunii, z chin są z tego co pamiętam obudowy i dotykowy ekran i w sumie to już jest cały ekspres. Narazie ja się skupiam na firmach i tam je wstawiam i dają radę więc myślę że w porównaniu do konkurencji wypadamy dobrze, czy do domu warto?
To zależy kto na co patrzy jeżeli chodzi, bajer w postaci ładnego wyglądu wyświetlacza dotykowego, i cichej pracy to warto, natomiast jeżeli chodzi o ekspres który na tylko zrobić kawę to uważam że trzeba brać poprostu jak najprostszy, czarna i tyle, żeby nie było jakiś podświetlen czy innych jakiś gadżetów bo to się nam raczej nie sprawdzi, z góry uprzedze na firmę krups jak cos padnie po gwarancji koszt naprawy zazwyczaj drogi i mało kto chce się podjąć naprawy poza autoryzowanym serwisem. Z obecnych firm na rynku ciężko powiedzieć co wybrać żeby się nie psulo, jeżeli komuś nie chodzi o wygląd to polecam stary już ekspres saeco vienna, albo jakieś straszne incanto jak jeszcze pracowałem w saeco to pamiętam jak ludzie mówili "panie ja jestem pierwszy raz od 10 lat wcześniej się nic nie działo", więc póki nie padnie płyta główna to będą działać. Mam nadzieję że pomogłem chociaż w małym procecie.
Pozdrawiam


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Łóżko to nie motocykiel – nikt nie zginie, a Bóg da i rodzina może nam się powiększy.
Polski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2019, 20:31   #24
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Kawiarka Bialetti kumotrowie brikka robi nawet espresso. Nie zajmuje miejsca i nigdy się nie zepsuje
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2019, 09:17   #25
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,585
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 18 min 38 s
Domyślnie

Matjasie właśnie używam kawiarek Bialetti (dom/praca) ale wiesz pewnie o tym że ten sprzęt obarczony jest pewną wadą działania.
Żeby zrobić dobry napar temperatura wody nie powinna przekraczać 95 stopni Celsjusza. Zasada działania kawiarki wymusza wrzenie wody i to ma wpływ na jakość kawuni. Jestem przekonany że rozwiązaniem tego problemu jest ekspres kolbowy (czekam tylko na odpowiedni moment - model już wybrany). Pamiętajcie że i tak o jakości kawy decydują przede wszystkim: 1. dobry młynek, 2. dobra kawa, a później dopiero można się zastanawiać nad ekspresem.

Do kolegi @Polski. Napisz coś więcej o kawach.
Jakie gatunki oferujesz (może mieszanki), z jakich krajów ściągnięte ziarno, gdzie palone, określone są daty palenia na paczce?
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2019, 09:58   #26
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

ekspres robi różnicę, to samo espresso z dwóch maszyn potrafi różnic się bardziej, niż dwie różne kawy z tego samego ekspresu.
różnice robi na pewno ciśnienie i temperatura zaparzania a takze grubość mielenia. ale i tak dla heavy usera najistotniejszą będzie bezawaryjnosc i łatwość codziennej obslugi. po doświadczeniach z kilkunastu saeco (także wypasione), dwóch kenwoodow i kilku nivon, do domu wziąłem 2 lata temu najprostsza nivone 626, codziennie robi 6-8 kaw i nie mam najmniejszych uwag.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2019, 11:31   #27
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Droczę się. Wiem o wadach ale jestem również świadomy zalet.
Moglibyśmy z Żona kupić ten czy tamten ekspress ale bialetti ma to coś. Naciśnięcie guzika to nie to samo. No i jak walniesz z rana takie całe bialetti to czuć ze się żyje

W robocie mam starego boscha i saeco i pije ta kawę bo jest ale zupełnie mnie nie przekonuje...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2019, 11:36   #28
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,585
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 18 min 38 s
Domyślnie

Doskonale Cię rozumiem, dlatego mój przyszłościowy pomysł na dobrą kawę to ekspres kolbowy (nie chcę koledze tutaj wprowadzać marki bo to jego temat).
Młynek już mam, kawy testuje i myślę że będzie coraz lepiej.
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2019, 13:20   #29
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Kiedyś... miałem kupić takie ręczne pavoni z wajchą... ale jak zobaczyłem co to za ceregiele z tym parzeniem to odpuściliśmy. Do tego cena.
No i trochę km nasza bialetka już z nami zrobiła

Nie planuje tu zmiany ale jak piszecie - dobry młynek i dobra kawa to ponad połowa sukcesu.

Dla ciekawości - mam kumpla w okolicy mojego heimatu. Jego ojciec mieli kawę ręcznie w młynku drzewniamym z szufladką do tego woda ze studni pod domem i bialetti. NIGDZIE nie ma takiej kawy jak u nich. Kropka.



M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2019, 13:45   #30
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,585
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 18 min 38 s
Domyślnie

Fajna dziewczyna i w dodatku Mistrz Świata Baristów 2019 warto jej posłuchać:
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis Hondy - czy ktoś poleci jakikolwiek serwis w Polsce HarryLey4x4 NAT - Warsztat 3 20.04.2018 14:51
Kawa z parmezanem czyli zimni w kraju pizzy i makaronu zimny Trochę dalej 36 12.06.2015 14:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.