Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.01.2021, 13:50   #21
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Nie opowiadaj bajek. To, że się obsrałeś jadąc powyżej 120 na motozach nie znaczy że wszyscy tak mają i że takie zjawisko wogóle występuje. Nigdy nie miałem takich akcji na motozie i nie znam nikogo oprócz Ciebie kto by na nie narzekał. Wręcz przeciwnie większość chwali i ja również byłem zadowolony.
U mnie występowało i jest to moje doświadczenie, może Cię to wkurzać, ale nie zmienia to faktu, że z mojego doświadczenia opona na asfalt jest co najmniej mierna.
Nie wspomnę faktu, że z motozem kontrola trakcji włączała się nawet na suchym,czego na innych oponach przy podobnym stylu jazdy nie było.
Nie jest to opona w żadnym wypadku na asfalt
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2021, 14:13   #22
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 min 49 s
Domyślnie

Wróć do swojego postu i zobacz co napisałeś.
Wcale mnie nie wkurza Twoje doświadczenie tylko to, że stwierdzasz jakis fakt (w wątku kolegi szukającego porady) na podstawie Twojej jednej jedynej opinii. A dokonałeś tego w taki sposób jakby to była oczywista oczywistość i prawda objawiona jasna dla wszystkich.
Trudno znaleźć inną opinię na potwierdzenie Twojej tezy a większość jest przeciwstawnych.
Skoro bukowski na Twoich gumach nie widział problemu (i kupa innych użytkowników Motozów) to nie ma co generalizować.
Oczywiście, że na asfalt są lepsze opony niż Motoz. A Ty je kupiłeś na asfalt?
Z tego co zrozumiałem kolega szuka czegoś 50/50 i tutaj motoz to dobry wybór.
Oczywiście to moja całkowicie subiektywna opinia .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2021, 15:01   #23
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Wróć do swojego postu i zobacz co napisałeś.
Wcale mnie nie wkurza Twoje doświadczenie tylko to, że stwierdzasz jakis fakt (w wątku kolegi szukającego porady) na podstawie Twojej jednej jedynej opinii. A dokonałeś tego w taki sposób jakby to była oczywista oczywistość i prawda objawiona jasna dla wszystkich.
Trudno znaleźć inną opinię na potwierdzenie Twojej tezy a większość jest przeciwstawnych.
Skoro bukowski na Twoich gumach nie widział problemu (i kupa innych użytkowników Motozów) to nie ma co generalizować.
Oczywiście, że na asfalt są lepsze opony niż Motoz. A Ty je kupiłeś na asfalt?
Z tego co zrozumiałem kolega szuka czegoś 50/50 i tutaj motoz to dobry wybór.
Oczywiście to moja całkowicie subiektywna opinia .
Dla mnie jest oczywista oczywistość , bo się męczyłem 5 tys. i z radością odsprzedałem.
Jest to porada wynikająca z tego jak się sprawowała u mnie i jak ja ją odbrałem .
Cała kupa to pewnie będzie z 10 osób. Nie zmienię swojego zdania i kropka.
Kolega szuka i to jest mój kamyczek do ogródka, może wziąć pod uwagę, lub nie, ale dyskredytowanie innej opinii, jako bajka jest co najmniej niegrzeczne.
Forum jest po to , żeby szukający odpowiedzi poznał wszystkie oponie , a nie , ze jak bywalcy stwierdzą , ze jak tak to tak, a jak nie to nie
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2021, 15:21   #24
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 min 49 s
Domyślnie

Radio, to się po prostu nie trzyma kupy i tyle. Przypomnij sobie że zgłaszałeś problemy z szimą na Motozach w Afryce. Ty i tylko Ty. Nikt inny. Zgłaszałeś problemy z shimą w 1290. Opony chyba były już inne. Może po prostu jesteś przewrażliwiony lub może inaczej, wyjątkowo wyczulony na jakieś drobne wibracje, które w pojazdach mechanicznych po prostu wystepują.
Czepiłeś się Motozów, które inni chwalą. OK.
Tutaj kolejny przykład Twojej opinii.
Cytat:
Opona wyważona , felga prosta, zawieszenie dobre,zostało to włoskie gówno.
Nie kupujcie pirelli to druga opona z tej samej stajni co się nadaje na śmietnik .
Być może miałeś niefarta i trafiły ci się trefne. Nie wiem. Nie tłukę dalej powietrza bo to bezcelowe. Motoz są OK a Pirelli też .
To ino moje zdanie .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2021, 15:32   #25
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Niektórym się psują sprzęty i mówią ,ze szajs, inni dostają odpady produkcyjne, a inni żyją w wiecznej szczęśliwości , uważam temat za zamkniety, a wpisy można pousuwać jak komuś nie podchodzą
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2021, 16:23   #26
Wesoly1993


Zarejestrowany: Jan 2021
Posty: 4
Motocykl: RD03
Wesoly1993 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 24 min 58 s
Domyślnie

Nie spodziewałem się tyle wpisów ale wszystkim dziękuję za rady i opowieści o swoich doświadczeniach miło było poczytać ��
Zdecydowałem się i kupiłem nowy komplet mitas e07 Dakar
Za jakiś czas dam znać jak się sprawują teraz konkretny serwis (garażowy) pozdrawiam! â˜.️��
Wesoly1993 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2021, 01:32   #27
zylek
 
zylek's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 455
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 33 min 29 s
Domyślnie

Radio, czasem problem z shimą ma swoje przyczyny nie tylko w oponie. Czasem nie ma z oponami nic wspólnego.
U mnie wymiana łożysk z tylu, praktycznie wyeliminowała zjawisko latania kierownicy przy szybkiej jeździe. Dodatkowo wymiana sprężyny z tylu poprawiła geometrię. No i problem nie występuje niezależnie od opon. Wcześniej na pireli str miałem trochę. Na motoz ADV więcej. Teraz, czy problem się nasilił wraz z postępującą demolką łożyska, czy ze skłonnością opony i narastającym problemem, kto wie!? Teraz motoz ma 4 tysie, jest lekko wyząbkowały i mogę lecieć i 160 nic nie lata.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2021, 23:36   #28
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 48 min 23 s
Domyślnie

W XRV miałem przez wiele sezonów tył mefo stonemaster a przód różnie. MT21 chyba najlepsze były na przodzie. Dla mnie opona MEFO najlepszy wybór jak lubisz skręcić w bok.
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie rodzinne 4x4 do 30 k PLN wybrać? mirkoslawski 4x4 165 07.11.2017 23:16
Jakie opony wybrac na konkretny wyjazd przemo77390 Kwestie różne, ale podróżne. 13 02.06.2017 21:13
Bośnia Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Grecja, Macedonia, jakie trasy wybrać ? schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 1 10.05.2014 00:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.