Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.12.2010, 17:09   #41
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

tak czytam i czytam te posty o szminkach... potem sprawdziłem wątek, ale nie... jestem tam gdzie chciałem wejść... Panowie - napierać trza a nie się szminkować. to nie Sahara do jasnej piczy !!

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2010, 17:17   #42
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Nie czepiaj się szminki tylko chętnych szukaj na wyprawę :]
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2010, 17:41   #43
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Tak czytam od kilu dni ten wątek i myślę sobie że dokładnie coś takiego od dłuższego czasu planowałem przejechać (Rumunia + Ukraina). Nawet się nastawiałem na te wakacje tylko najpierw chciałem zakupić AT i ją przygotować a z tym może być różnie. Z drugiej strony myślę że moja KLR 650 też się do tego nadaje a stoi gotowy w garażu. Coraz bardziej myślę o tym żeby się przyłączyć. Narazie nic nie mogę obiecać ale myślę o tym intensywnie
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2010, 20:12   #44
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 33 min 8 s
Domyślnie

KLR spokojnie da rade, nawet jak trafi nam się asfalt to nie będziemy jechać prędkościami naddźwiękowymi ze względy na sprzęty i na opony. Zastanawiaj się i dawaj znać jak coś, jeszcze dużo czasy a trasa i ekwipunek zaplanowany prawie w całości. Co do motocykla sprawdzić wszystko tak jak na liście ekwipunku i heja
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2010, 09:56   #45
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
Oczywiscie ze liste nalezy modyfikować w zaleznosci od potrzeb i upodobań


ale:

ad 1. Mydło w płynie nada się równiez do zmiany opony
ad2. Chusteczki pampers: Na pewno da się bez, swietnie i skutecznie przydaja się do mycia rąk po wspomnianej zmienie gumy, chocby po to zeby nie wsadzić lap ze smaru do czystych rekawiczek - to w enduro pewnie nie ma wielkiego znaczenia. Zuzyta husteczka do przetarcia zabloconych reflektorów.
ad 5. zatyczka do wanny umywalki - ulatwia szybka przepierkę smierdzacych ciuchów.
ad 4. Szminka wazelinowa UV bezbarwna: Wątpie zeby krem z filtrem nadawal sie na usta. Lepiej niech sie dziewczyny wypowiedzą. Ten ponizej nie miał. I nie wiedział ze inni mieli. Bardzo cierpiał


Ad 7. Swiat czywiscie wszystko wymyslił, ale nie namawiam:


powodzenia
Podos zastanawiam się jaką ładowność ma Twoja Afryka i jak bardzo lubisz gadżety (P.S. też je lubię).
Ad.ad.1 Oponę da się zmienić bez mydła w płynie. Do tego służą łyżki.
Ad.ad.2 Czytaj o papierze toaletowym.
Ad.ad.3 Zjechałem kupę krajów w Azji bez zatyczki do umywalki i nigdy nie odczuwałem jej braku. Przeważnie w tanich noclegowniach trudno znaleźć umywalkę...
Ad.ad.5 krem do opalania lub nivea doskonale nadają się również do ust.
Chodzi o to aby zabrać ze sobą jak najmniej pudełek, opakowań itp. Później w offie trzeba tym wszystkim balansować, podnosić i wypychać z błota...
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2010, 10:36   #46
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Na temat poboru akcesoriów zapisano już tony papieru. Niech bierze co chce, chociażby całą listę Podosa, a następnym razem sam już będzie wiedział czego chce...raczej. Ma chłop sprawny kręgosłup i dużo krzepy. Ważniejsze jest mocowanie i tu trzeba ruszyć głową. Myślę że torba Prokayaka, albo Luisa, 50l, plus jakiś worek 30l na szpej do spania wystarczy. Wszystko to zapnij sprytnie na kanapie gumami, ale nie tymi z supermarketu. W Norauto można kupić takie grubsze. Dokładnie zamocować to (każdą torbę osobno) nie żałuj gum, weź parę sztuk ze sobą. Ten preparat do ust pożycz od starej, albo koleżanki jeśli musisz tego używać. Węgiel może się przydać. Pilnuj kasy i dokumentów,zrób ich ksero, weź adresy placówek dypl. Okulary nr 3 dla bezpieki. Kasę rozłóż, do portfela tylko na bieżące wydatki. I najważniejsze - zawsze uśmiech i postaraj się żeby był on szczery. Na granicy, dla miejscowych, i najważniejsze dla towarzyszy. Komplementy też są w cenie.
Dobrej Drogi.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2010, 11:04   #47
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 59 min 42 s
Domyślnie

.....no i godnie reprezentować Orła Białego żebyśmy się tam wstydzić za was nie musieli
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2010, 12:33   #48
BULLSON
 
BULLSON's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Nowy Korczyn
Posty: 23
Motocykl: XTZ 750 Super Tenere
BULLSON jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 57 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robert Movistar Zobacz post
Pamiętaj że Mołdawia jest podzielona. Na lewym brzegu Dniestru jest ta właściwa Mołdawia, a na prawym twór pod nazwą Naddniestrze, które ma swoją walutę i przejścia graniczne z Mołdawią. Nikt ich nie uznaje oprócz Ruskich i Mołdawii.

witam, wydaje mi sie ze jest dokladnie na odwrot, Dniestr płynie do morza Czarnego i to po lewej jego stronie jest twór o nazwie Naddniestrze ktory powstal tylko i wylacznie dzieki Rosji ale jest nie uznany przez Rosje, a tym bardziej nigdy nie bedzie uznany przez Mołdawie bo to jest jej terytorium! To jest dokladnie ta sama sytuacja co w Gruzji tylko ze Abchazja czy Osetia to obszary strategiczne (druga, poludniowa strona Kaukazu, bezposrednio graniczaca z Rosja i tam Rosja pompuje swoja kase itd.) W przypadku Naddniestrza po pierwsze nic tam szczegolnego nie ma, niedalego ( w Sewastopolu na Krymie Rosja ma -dzieki obecnemu pprorosyjskiemu prezydentowi Janukowiczowi - dzierżawe portu na kolejne kilkadziesiat lat...) i nie ma juz interesow by utrzymywac Naddniestrze, pozostal relikt z ktorym Rosja nie bardzo wie co zrobic. Rzadzi tam mafia, ktora ma struktury jeszcze w radzieckich wojskowych.
BULLSON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2010, 13:47   #49
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Będę godnie reprezentował Polski kraj ;]
Cytat:
Napisał BULLSON Zobacz post
witam, wydaje mi sie ze jest dokladnie na odwrot, Dniestr płynie do morza Czarnego i to po lewej jego stronie jest twór o nazwie Naddniestrze ktory powstal tylko i wylacznie dzieki Rosji ale jest nie uznany przez Rosje, a tym bardziej nigdy nie bedzie uznany przez Mołdawie bo to jest jej terytorium! To jest dokladnie ta sama sytuacja co w Gruzji tylko ze Abchazja czy Osetia to obszary strategiczne (druga, poludniowa strona Kaukazu, bezposrednio graniczaca z Rosja i tam Rosja pompuje swoja kase itd.) W przypadku Naddniestrza po pierwsze nic tam szczegolnego nie ma, niedalego ( w Sewastopolu na Krymie Rosja ma -dzieki obecnemu pprorosyjskiemu prezydentowi Janukowiczowi - dzierżawe portu na kolejne kilkadziesiat lat...) i nie ma juz interesow by utrzymywac Naddniestrze, pozostal relikt z ktorym Rosja nie bardzo wie co zrobic. Rzadzi tam mafia, ktora ma struktury jeszcze w radzieckich wojskowych.
Ale Naddniestrze mnie nie interesuje bo z Rumuni będziemy wjeżdżać tylko na chwile do Mołdawii potem zaraz na Ukrainę do Izmail i wzdłuż wybrzeża do Odessy, zresztą wrzuciłem mapę na poprzedniej stronie ;]
I co do przejazdy przez Mołdawiie:
"Obywatele RP mogą przebywać w Mołdowie bez wiz do 90 dni, w ciągu 6 miesięcy liczonych od daty pierwszego wjazdu (z możliwością pobytu kolejnych 90 dni w ciągu następnych 6 miesięcy). Przy wjeździe do tego kraju termin ważności paszportu winien być dłuższy od zamierzonego okresu pobytu; nie ma jednak ustalonego minimalnego okresu ważności. Nie ma formalnego obowiązku posiadania biletu po*wrotnego, jednakże mołdawskie służby graniczne mogą zażądać jego okazania. Przy przekraczaniu granicy wymagane jest po*siadanie 30 USD na każdy dzień pobytu, nie mniej jednak niż 150 USD. Przy pobytach przekraczających 3 miesiące należy uzyskać pozwolenie na pobyt czasowy.
Na niektórych przejściach granicznych na wschodniej i południowej granicy nie ma punktów mołdawskiej kontroli granicznej."
Info ze strony
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 02.12.2010 o 13:59
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2010, 16:53   #50
Robert Movistar
 
Robert Movistar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 342
Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 17 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał BULLSON Zobacz post
witam, wydaje mi sie ze jest dokladnie na odwrot, Dniestr płynie do morza Czarnego i to po lewej jego stronie jest twór o nazwie Naddniestrze ktory powstal tylko i wylacznie dzieki Rosji ale jest nie uznany przez Rosje, a tym bardziej nigdy nie bedzie uznany przez Mołdawie bo to jest jej terytorium! To jest dokladnie ta sama sytuacja co w Gruzji tylko ze Abchazja czy Osetia to obszary strategiczne (druga, poludniowa strona Kaukazu, bezposrednio graniczaca z Rosja i tam Rosja pompuje swoja kase itd.) W przypadku Naddniestrza po pierwsze nic tam szczegolnego nie ma, niedalego ( w Sewastopolu na Krymie Rosja ma -dzieki obecnemu pprorosyjskiemu prezydentowi Janukowiczowi - dzierżawe portu na kolejne kilkadziesiat lat...) i nie ma juz interesow by utrzymywac Naddniestrze, pozostal relikt z ktorym Rosja nie bardzo wie co zrobic. Rzadzi tam mafia, ktora ma struktury jeszcze w radzieckich wojskowych.
Może masz i rację. W sumie tam byłem, ale może mi się pojebało.
Patrze na mapę i widzę Dniestr. Od niego po lewej widzę Mołdawię ze stolicą w Kisznowie, a po prawej Naddniestrze ze stolicą Tiraspolu.
Może źle się wyraziłem ze słowem "uznaje", powinienem napisać "lekko toleruje". Granica jest, przejście graniczne z celnikami też. Waluta jest, paszporty są, godło i flagę mają swoją (nawet z sierpem i młotem). W politykę się nie bawię.
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ukraina, Odessa, Morze Czarne 2013 Kurczax Umawianie i propozycje wyjazdów 44 28.06.2013 11:26
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Umawianie i propozycje wyjazdów 0 27.07.2010 00:48
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Imprezy forum AT i zloty ogólne 3 26.07.2010 19:19
Polska na weekend... JareG Polska 7 27.03.2009 10:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.