Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.11.2020, 21:28   #371
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,968
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 21 godz 32 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
A ktoś kiedyś narzekał, że założył zawias od S-ki i że wyglada teraz bajera, ale jeździ się gorzej bo się podniósł środek ciężkości i wali się bardziej w zakrętach i tak jakoś zapamiętałem a było to w czasach kiedy myslalem o kupnie 990. Jestem ciekawy Twojej opinii jak już zmienisz. Ja chce T7 podnieść o 2-2,5 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mialem Lc8 z 210 mm skoku i R-kę. Jeśli ktoś myśli o R na szosie, czy też moto uniwersalnym i wykorzystywaniem pełnej mocy, to pomylone gary (moim zdaniem). R bez Abs i większość siły hamowania idzie w zawias, a jak kierownik nie ma obycia ze sprzętem, tak jak ja nie miałem, to były uślizgi tylnego i przedniego koła też. Pomijam już samą prace zawiasu, że gdy w gaz, to kiera do góry. Jak gwałtowne hamowanie i pełne zanurzenie i bywały uślizgi kół. Na Scorpionach jeszcze pół bidy, ale na Mt 21 już było bardzo wesoło, pory pełne i nie ukrywam, że w prowadzeniu moto miszczem świata nie jestem. Im lepsza kocha, tym mniej stabilniej i bezpieczniej na czarnym, ale to żadna nowość. Objuczony R, to już "latawiec". Już na 210mm hamulec przód potrafi zahamować, tył... w 80% nie robi, z dużym opóźnieniem i Abs, a w R, opóźnienie i blokada koła.

Ogólnie nie rozumiem, po co motać ten zawias wyżej... Ja, teraz już wiem, że lżejsze moto więcej zrobi, niż ciężki klocek i wyższy zawias. Ok, jak jeździłeś cross, trial, to może go wykorzystasz, może... W sumie to kierownik jedzie,a nie moto...
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2020, 21:39   #372
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 31 min 17 s
Domyślnie

Mirku zgodzę się że podniesienie nie poprawia precyzji prowadzenia na szosie. Ale jest i na to sposób: ciut mocniejsze poskręcanie tłumienia. Ale superbika nie zrobimy. Troche lepiej będzie. Ale oczywiście i opony i sama wysokość motocykla ....no wiadomo.
Natomiast co do podniesienia zawiasu w teren.... NAJLEPIEJ wydane pieniądze na poprawki w motocyklu. Widziałem to najpierw po sobie a później po dobrze znanym Ci " Łysym z Brazzers'a". W terenie te 3.5cm robi różnice. Na plus. Duży. Sam ten zawias nawet niski jest dobry ale podniesiony jest ....lepszy.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2020, 09:25   #373
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,862
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 14 godz 17 min 49 s
Domyślnie

Nie ważyłem akrapów "cygar".
Co do wysokiego zawiasu, to nie miałem problemów z prowadzeniem na asfalcie powiem więcej lubie wysokimi moto jeździć, a to że dzik się slizga nie wynika z zawieszenia a ze sztywności kratownicowej ramy, dlatego teraz w nowych moto (790 czy CRF) robi się bardziej wiotkie ramy, żeby uzyskać więcej trakcji.
Poczciwi zawias wp w lc8 jest naprawdę prima sort na potrzeby śmiertelników i można go ustawić pod siebie, wykorzystując oryginalną ściągę. W teren na soft, asfalt na sport.
W latach mojej świetlności na ADV950 solo, ale i w dwie osoby potrafiłem ślizgać się tyłem w zakrętach tak, że conti ataki były zrolowane/ poszarpane na bokach. Nie jest to specjalnie efyktywna jazda, ale na pewno efektowa i dająca sporo fanu.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2020, 09:48   #374
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Coraz częściej jest tu o zawiasie, jest może gdzieś jakaś ściąga jak w lc8 po kolei zrobić to dobrze (?), ustawiłem zgodnie z instrukcją na "położenie fabryczne " i po transalpach tenerach jest dobrze ale zdaje mi się że nie potrafię wykorzystać potencjału zawiasu - a w skrócie nie widzę różnicy po wykonaniu np pięciu klików.
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2020, 09:53   #375
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,760
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 21 godz 12 min 55 s
Domyślnie

A kiedy robiłes serwis zawiasu ?
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2020, 10:41   #376
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,163
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 58 min 19 s
Domyślnie

Daj kilka wskazówek i może ci ustawimy. Wyjściem jest zawsze setup producenta i sprawny zawias. Ile ważysz? Jak jazdę preferujesz: spokojna, szyba, ostra? Jakie trasy: płaskie szybkie, wolne traile, dużo hopek?
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2020, 11:05   #377
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,862
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 14 godz 17 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krynek Zobacz post
Coraz częściej jest tu o zawiasie, jest może gdzieś jakaś ściąga jak w lc8 po kolei zrobić to dobrze (?), ustawiłem zgodnie z instrukcją na "położenie fabryczne " i po transalpach tenerach jest dobrze ale zdaje mi się że nie potrafię wykorzystać potencjału zawiasu - a w skrócie nie widzę różnicy po wykonaniu np pięciu klików.
pozdr
Pierwsze co musisz zrobić to serwis, najlepiej dać komuś kto się zajmuje zawieszeniami, bo 'zwykły' mechanik wymieni ci olej i uszczelniacze, a zawieszenie powinno się rozebrać w drobny mak łącznie z cadridżami.
Ustawianie zawieszenia, które od lat nie było prawdziwie serwisowane, to tak jak próba regulacji przytkanych gaźników.
Patrzysz w serwisówke ewentualnie na airboxie masz naklejke z 3 ustawieniami.
Zacznij od soft przejedź się po dziurach, później daj na sport wierz mi różnica będzie b.duża, ale podstawa to dobrze przeserwisowanie zawieszenie z dobrym olejem w środku.

Naprawdę warto też przeserwisować amortyzator, powinno się to robić wg ktm co 25tyś. koszt ok 350-400zł.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2020, 11:57   #378
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Co do braku regulacji... u mnie w XR był "zapieczony" pręt co idzie przez sztycę. Można było sobie kręcić regulacją ale skutku wiele to nie dawało (pret był w gornym położeniu i nie wracał).

Taki serwis raczej nie bedzie kosztować 300-400zł, wydaje mi się, że tyle to może braknąć na same części.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2020, 12:13   #379
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,862
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 14 godz 17 min 49 s
Domyślnie

To jest właśnie wynik nie serwisowania, gdyby było to robione raz na rok/dwa to amor byłby nówka w środku.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2020, 12:18   #380
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,760
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 21 godz 12 min 55 s
Domyślnie

I to jest 100% racji - u mnie rozebrałem w zeszła zimę - było naprawdę super czysto i wszystkie regulacje pieknie działały.
Po zmianie panewek/uszczelniaczy i oleju byłem w szoku jaka jest róznica w pracy zawiasu.
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Muzyka - o motocyklach Tymon Inne tematy 51 12.09.2012 12:46
Poszukuję książek o motocyklach Beddie Inne tematy 17 12.03.2011 12:34
Cross Country 10 maj dla dzików !!!! JOJNA Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 06.05.2009 00:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.